Založ si blog

Peniaze dochádzajú, je čas na vojnu

Jemen je na pokraji kolapsu. Vyvražďovanie zo strany Saudov krásne pokračuje, Francúzi veselo predávajú zbrane Saudskej Arábii, jednej z krajín, ktorá si so žiadnymi ľudskými právami starosti nerobí. Veľmi mi to pripomína podporu iránskeho šacha a následnú revolúciu, s ktorou nejako západ nerátal.
USA sa rozhodujú, či zaútočia na Sýriu za trápny chemický útok, ktorý Asad vôbec nepotreboval. No na druhej strane veslo zaútočil Izrael na základňu v Homse a čuduj sa svete, nikto na neho nejde útočiť. V Palestíne bolo zastrelených niekoľko desiatok Palestínčanov a to znova nikomu nevadí. To sa môže.
Škripaľová obžila a prepustili ju bez akejkoľvek ujmy. Škripaľ je už tiež mimo ohrozenia. Vôbec sa už nevie, čo za chemická látka bola použitá, ale základná vec, že bolo obvinené Rusko, ktoré to môže mať úplne v…
USA začalo obchodnú vojnu s Čínou a to čírou náhodou vtedy, keď Čína nahrádza petrodolár petrojuanom.
Spojené štáty aj s SA chceli zničiť ruskú ekonomiku nízkou cenou ropy. Neuspeli a sami sa dostali do obrovských problémov, kedy bridlicové ropné produkty akosi nestíhali.
Nie je čudo, že sa Rusko vzdáva západných hodnôt, samé klamstvo, útoky, podvody. Rusko ani Čína už nemajú čo získať zo západných hodnôt. Časť Európy a Ázia pravdepodobne pôjde svojou cestou už bez nás.
Francúzsko, Británia či Spojené štáty už nemajú žiadnej hanby, podporujú diktatúry, ktoré im vyhovujú a nakupujú zbrane za doláriky. Dejiny sa opakujú. Facebook síce priznal špehovanie, ale vlastne nič sa nestalo, veď obvinili Rusko. Tak to pokračuje, až je to absurde komické. Vojna už začala, len my sme si to ešte neuvedomili. Teda ako kto. Vojnoví štváči ako Klus, Dzurinda, Šebej a už aj Sulík, ktorý nechce trhať partu atď… Čo sú to za ľudia, čo bažia po krvi?

1460
561
Posledný 13. 04. 2018, 22:41:18

Politický cirkus malé problémy nevyrieši

22.04.2018

Pohlavári Slovenska majú takú kopu rečí a ľudí trápia maličkosti, ktoré by parlament dokázal riešiť okamžite, ale nechce. Upadajúca morálka, etika, ale aj spoločenská etika letia už viac »

O 5 min dvanásť – Klus doklusal a pán Paška, klobúk dolu

15.04.2018

To, čo predviedol dnes pán Klus, je už za určitými hranicami chápania reality sveta. Obhajoval niečo, čo sa obhájiť nedá. Nebude trhať partu, podľa Sulíka a privedú nás všetkých, hoci viac »

Tak sme sa dočkali: vojnoví štváči Trump, Mayová a Macron chcú vojnu

14.04.2018

Nuž, zaradil som sa. Putin má môj obdiv, že vydržal a nezačal tretiu svetovú. Po dnešnom útoku na suverénny štát je OSN iba stretnutie politikov pri hádke. V podstate OSN už nemá žiaden viac »

kabul, afganistan, vojaci

Samovražedný útočník zabil najmenej 57 ľudí; k útoku sa prihlásil IS

22.04.2018 18:00

Medzi obeťami na životoch je aj 21 žien a päť detí.

vojaci, afganistan

Pri nehode s účasťou vozidiel NATO zomrelo dieťa, vyvolala protesty

22.04.2018 17:01

"O týchto správach vieme a preverujeme ich," uvádza sa vo vyhlásení misie NATO.

postrelený sbskár

Po náraze auta do stromu v Litave sa vážne zranil malý chlapec

22.04.2018 16:59

Zasahoval aj vrtuľník leteckých záchranárov.

Peniaze, dolár, jen, euro, libra

Riziká svetovej ekonomiky? Dlhy a obchodné spory

22.04.2018 16:07

Svetová ekonomika čelí do budúcnosti nemalým rizikám, napriek dobrým vyhliadkam v krátkodobom horizonte, uviedol MMF.