Založ si blog

Dankove stranícke sídla, transparentne netransparentné účty, Sulík všetko zadarmenko zruší, ale platená RTVS musí ostať

Ozaj nerozumiem Dankovi, o čo mu ide. Prioritné sú stranícke sídla? Počty členov? Nemala by to byť náhodou služba ľudu a nie panovanie nad ním? Aj som sa pousmial nad niektorými výrokmi o prihláškach do strany a ako by, že to mala strana odpovedať, respektíve dokonca sa žiadateľ o vstup mohol posťažovať.
Nuž, poznal som to kedysi na vlastnej koži. V jednom si však Danko s Matovičom určite dobre rozumejú. Rozumejú si vo finančnom hľadisku a ako krásne sa naplní kasa stranám po voľbách. Zo spoločného sa ľahko rozdáva!
Čo takto konečne zrušiť financovanie strán zo štátneho rozpočtu a nechať to na transparentne netransparentných príspevkoch od členov a sympatizantov? Veď politiku robia dobrovoľne a všetci sa hrdia, že oni vstúpili do politiky pomáhať ľuďom! No, ako im to máme uveriť?
Jednoducho Danko Matovičovi závidí, že u Matoviča si rozdelia stranícku úžeru štyria a v SNS cca 5.000 členov. No to je iba sen, ktorý s realitou nemá nič spoločné! Balík peňazí, ktorý slúži ako bianko šek temer na všetko, od korupcie cez nákup straníckych budov až po produkciu straníckych bludov.
Ozaj, k tým transparentným účtom. To, čo si vymysleli súčasní politici pre svoju konkurenciu hlavne z radov nezávislých, je totálny blud. Skoro žiadna banka transparentné účty neponúka. Ak aj, tak sa dlho čaká a tak vám neostáva nič iné len ísť k jedinej, ktorá ho ponúka a to teda za riadny mesačný poplatok za transparentnosť. Som proti mega kampaniam a prioritne proti veľkoplošných reklamám, ktoré doslova zamorujú celé Slovensko a sľubujú svetlé zajtrajšky, zabudli však pripomenúť, že pre slepcov. Volič zožerie temer všetko.
V predchádzajúcich voľbách KDH ide v regionálkach do koalície so Smerom, ktoré tak úprimne „neznáša“, že spoločne hlasujú a v druhých voľbách už sú v opozícii a idú do koalície s neoliberálmi. No super!
Bezák ukázal „správny“ smer! V málokom som sa takto zmýlil ako práve v ňom. Tu sme sa dostali presne do bodu, kedy by silní mali povedať dosť a postaviť sa tomu politickému divadlu, ináč nám naozaj budú vládnuť spr..tí! Bezák nenašiel v sebe silu vzdoru, prispôsobil sa.
Vraj je stále potrebné voliť menšie zlo a kedy konečne začneme voliť radšej väčšie dobro! Politici nám neslúžia, ale vládnu a to je jedno, či Smer so svojimi akože obedmi a vlakmi zadarmo, alebo neoliberáli, ktorí sú so svojimi hlavami hlboko v zadnej časti USA.
Dokonca v jednej veci má Sulík pravdu. Nič nie je zadarmo, ani vlaky, ani obed, len život a smrť a ani to niekedy nie. K vlakom som sa už vyjadroval mnoho krát. Tak nesystémovú vec som dosť dlho nevidel. O obedoch sa už tu vyjadrila blogerka Malinova.
Musím sa ako pacifista, no zároveň aj patriot vyjadriť k tým nákupom zbraní a úžasným výdavkom vo výške 2% HDP na zbrojenie. Mimochodom, HDP je taký fajnový odrb politikov pre občanov poukazujúci z brucha čísla, ako sa my to dobre máme. Odporúčam každému knihu s názvom Zlé peniaze od Juraja Karpiša, či polopatistické prednášky zatrateného Prof. Staneka. Aj keď s Karpišom na konci kapitol nie so všetkým súhlasím a kniha má značne veľa editorských nedostatkov a myslím, že na 144. strane nesedia percentá, tak je veľmi dobrým čítaním podobne ako Harari.
No nie o tom som chcel. Prečo ako sú milióny na obedy, nie sú aj milióny na RTVS? Ja dokonca musím v rámci jednej adresy platiť trikrát za RTVS. To je už fakt vrchol a riaditeľ ani rada RTVS sa vyhovárali len na zákon. Veľmi smutné a do očí volajúca neschopnosť manažmentu RTVS.
Ešte k železniciam. Žiak, študent mal by mať zadarmo cestu do školy a zo školy raz denne. Dôchodcovia nech si cestujú, pracovali a majú na takúto podporu nárok. Ich dôchodky hovoria jasnou rečou.
Prečo napríklad nie sú na železnice pre pracujúcich trebárs celosieťové lístky za 60 € na mesiac?
Ako by sa odľahčili cesty a pomohlo by sa životnému prostrediu? Na to Fico nepomyslel pri tej svojej obhajobe cestovného zadarmo? Je síce pravda, že kultúra cestovania totálne upadla a vrátila nás do čias socializmu, ale čo už. Za socíka aspoň ľudia medzi sebou komunikovali, teraz už len štuple v ušiach a zombie pohľad do displeja.

Tru Tru – nebezpečná predpona pravdivých lží

23.08.2019

Znovu ten Truban. Nič sa nedá robiť, ale dobrodruh do politiky nepatrí. Iste, Truban si to dával v bielej lajne s LSD či mariškou. Ono nešlo ani tak o to, že drogoval, ale skôr, aký má prístup viac »

Trubanov Oscar, Šeliga verzus Harabin, únik informácií a ESET

17.08.2019

Truban je jasný adept na získanie Oscara. Za Slovensko bude určite nominovaný Truban! Najlepšia réžia, strih a jednoznačne herecký výkon! Hoci, možno to bude skôr Zlatá malina. No neviem, viac »

Národné strany a ich možné fiasko, Trubanove lajny

11.08.2019

Po Devíne svitla menšia nádej, že sa strany a straničky s národným zameraním spoja a dajú aspoň nejakých lídrov dokopy. Temer každý už začal s kampaňou. Žaludi dokonca ešte ani stranu viac »

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

franúzsko, summit G7

Vo francúzskom Biarritzi sa začal summit vyspelých ekonomík G7

24.08.2019 21:08, aktualizované: 21:25

Otázka, či je G7 stále relevantným a efektívnym fórom pre riešenie globálnych problémov, nadobúda na naliehavosti.

osobny bankrot

Osobný bankrot využili desaťtisíce ľudí, vrátane špekulantov

24.08.2019 17:50

Inštitút osobného bankrotu doteraz využili na Slovensku desaťtisíce ľudí. Vyplýva to zo štatistík ministerstva spravodlivosti.

duhový pride 2019, pochod, bratislava, dúha, vlajka

Centrom Košíc prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

24.08.2019 17:47

Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 310
Celková čítanosť: 1097418x
Priemerná čítanosť článkov: 3540x

Autor blogu

Kategórie