Založ si blog

Dankove stranícke sídla, transparentne netransparentné účty, Sulík všetko zadarmenko zruší, ale platená RTVS musí ostať

Ozaj nerozumiem Dankovi, o čo mu ide. Prioritné sú stranícke sídla? Počty členov? Nemala by to byť náhodou služba ľudu a nie panovanie nad ním? Aj som sa pousmial nad niektorými výrokmi o prihláškach do strany a ako by, že to mala strana odpovedať, respektíve dokonca sa žiadateľ o vstup mohol posťažovať.
Nuž, poznal som to kedysi na vlastnej koži. V jednom si však Danko s Matovičom určite dobre rozumejú. Rozumejú si vo finančnom hľadisku a ako krásne sa naplní kasa stranám po voľbách. Zo spoločného sa ľahko rozdáva!
Čo takto konečne zrušiť financovanie strán zo štátneho rozpočtu a nechať to na transparentne netransparentných príspevkoch od členov a sympatizantov? Veď politiku robia dobrovoľne a všetci sa hrdia, že oni vstúpili do politiky pomáhať ľuďom! No, ako im to máme uveriť?
Jednoducho Danko Matovičovi závidí, že u Matoviča si rozdelia stranícku úžeru štyria a v SNS cca 5.000 členov. No to je iba sen, ktorý s realitou nemá nič spoločné! Balík peňazí, ktorý slúži ako bianko šek temer na všetko, od korupcie cez nákup straníckych budov až po produkciu straníckych bludov.
Ozaj, k tým transparentným účtom. To, čo si vymysleli súčasní politici pre svoju konkurenciu hlavne z radov nezávislých, je totálny blud. Skoro žiadna banka transparentné účty neponúka. Ak aj, tak sa dlho čaká a tak vám neostáva nič iné len ísť k jedinej, ktorá ho ponúka a to teda za riadny mesačný poplatok za transparentnosť. Som proti mega kampaniam a prioritne proti veľkoplošných reklamám, ktoré doslova zamorujú celé Slovensko a sľubujú svetlé zajtrajšky, zabudli však pripomenúť, že pre slepcov. Volič zožerie temer všetko.
V predchádzajúcich voľbách KDH ide v regionálkach do koalície so Smerom, ktoré tak úprimne „neznáša“, že spoločne hlasujú a v druhých voľbách už sú v opozícii a idú do koalície s neoliberálmi. No super!
Bezák ukázal „správny“ smer! V málokom som sa takto zmýlil ako práve v ňom. Tu sme sa dostali presne do bodu, kedy by silní mali povedať dosť a postaviť sa tomu politickému divadlu, ináč nám naozaj budú vládnuť spr..tí! Bezák nenašiel v sebe silu vzdoru, prispôsobil sa.
Vraj je stále potrebné voliť menšie zlo a kedy konečne začneme voliť radšej väčšie dobro! Politici nám neslúžia, ale vládnu a to je jedno, či Smer so svojimi akože obedmi a vlakmi zadarmo, alebo neoliberáli, ktorí sú so svojimi hlavami hlboko v zadnej časti USA.
Dokonca v jednej veci má Sulík pravdu. Nič nie je zadarmo, ani vlaky, ani obed, len život a smrť a ani to niekedy nie. K vlakom som sa už vyjadroval mnoho krát. Tak nesystémovú vec som dosť dlho nevidel. O obedoch sa už tu vyjadrila blogerka Malinova.
Musím sa ako pacifista, no zároveň aj patriot vyjadriť k tým nákupom zbraní a úžasným výdavkom vo výške 2% HDP na zbrojenie. Mimochodom, HDP je taký fajnový odrb politikov pre občanov poukazujúci z brucha čísla, ako sa my to dobre máme. Odporúčam každému knihu s názvom Zlé peniaze od Juraja Karpiša, či polopatistické prednášky zatrateného Prof. Staneka. Aj keď s Karpišom na konci kapitol nie so všetkým súhlasím a kniha má značne veľa editorských nedostatkov a myslím, že na 144. strane nesedia percentá, tak je veľmi dobrým čítaním podobne ako Harari.
No nie o tom som chcel. Prečo ako sú milióny na obedy, nie sú aj milióny na RTVS? Ja dokonca musím v rámci jednej adresy platiť trikrát za RTVS. To je už fakt vrchol a riaditeľ ani rada RTVS sa vyhovárali len na zákon. Veľmi smutné a do očí volajúca neschopnosť manažmentu RTVS.
Ešte k železniciam. Žiak, študent mal by mať zadarmo cestu do školy a zo školy raz denne. Dôchodcovia nech si cestujú, pracovali a majú na takúto podporu nárok. Ich dôchodky hovoria jasnou rečou.
Prečo napríklad nie sú na železnice pre pracujúcich trebárs celosieťové lístky za 60 € na mesiac?
Ako by sa odľahčili cesty a pomohlo by sa životnému prostrediu? Na to Fico nepomyslel pri tej svojej obhajobe cestovného zadarmo? Je síce pravda, že kultúra cestovania totálne upadla a vrátila nás do čias socializmu, ale čo už. Za socíka aspoň ľudia medzi sebou komunikovali, teraz už len štuple v ušiach a zombie pohľad do displeja.

Koza v prezidentskom paláci, žlté vesty dostávajú rozum a SMERujúci prezident

02.12.2018

Tak teraz neviem. Bude nás zastupovať v Marakéši koza, alebo pán prezident? Danko povedal, že tam nepôjde ani len upratovačka. No o koze nebolo ani reči a tak by ostal aj Lajčák sýty, aj Danko viac »

Už sú peňeži, peníze, peniaze na vojnu a do Marakéša sa asi nepôjde

28.11.2018

Sme pravdepodobne na prahu tretej svetovej, aspoň niektorí klusáci, ktorí poklusom klus utekajú do prvej línie, by ju chceli tú vojnu už čím skôr. Tanky a technika sa už na východ presunuli. viac »

Prečo neoliberalizmus vyhráva a tretí názorový smer prehráva?

18.11.2018

Je to len istá úvaha o nás, obyvateľoch Slovenska. Neoliberáli jednoducho vyhrávajú, aj keď ich všeobecná podpora je v rámci podpory obyvateľstva možno na úrovni 20%. Obrovské kampane a viac »

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

Jozef Bíreš

Bíreš: Rakúšania sa mýlia, že jedia to, čo Slováci

18.12.2018 20:00

Rumunsko, ktoré bude od januára predsedať Rade Európy, by mohlo anulovať rakúsky postoj, nepovažovať dvojakú kvalitu potravín za nekalú praktiku.

obálka, dopis, kuriér, pošta, správa, e-mail

Slovenské poštové známky získali v roku 2018 rekordný počet ocenení

18.12.2018 19:24

V súťaži o najkrajšiu známku sveta sa poštová známka Umenie: Oltár sv. Jakuba v Levoči umiestnila na 2. mieste.

mayová

Britská vláda aktivovala plány pre prípad neriadeného brexitu

18.12.2018 19:22

Prioritou Mayovej vlády zostáva riadený brexit.