Založ si blog

Kto má platiť za migrantov a zrada z roku 1938

Som za prijímanie migrantov vo veľkom, ale nedám ani cent! Nech to platí spoločnosť! Toto prezentujú slnkom opálení ľudkovia. Vraj sa im hovorí aj slniečkári. Tento pojem už prakticky zľudovel, ako napríklad vybývanie bytov. Tak uvažujem nad tým, prečo sa máme vlastne skladať na utečencov, ktorí ničím mimoriadnym neprispievajú k rozvoju spoločnosti?
Som za, aby sme ich na Slovensku umiestnili, ak sa na nich ľudia vyzbierajú a to trebárs povinnou daňou pre „vítačov“ týchto, s našou kultúrou nesúmerateľných osôb. Každý, kto presadzuje túto migračnú okupáciu, jednoducho bude platiť povinné náklady a škody spôsobené týmito návštevníkmi. Proste, ak sa zasadzuje za ich práva, preberie aj za nich finančnú a zákonnú zodpovednosť tak, aby sa to ostatných obyvateľov, ktorí s týmto transferom mafiánsky riadených prevádzačských gangov nesúhlasia, nedotýkalo, respektíve ovplyvňovalo ich život minimálne. Nie je to naša povinnosť a ani žiadna humanitárna pomoc takýmto osobám. Naozaj sme jeden z najhustejšie obývaných kontinentov a nemáme tu príliš veľa miesta a preto takáto solidárna daň nákladov na migrantov pre tzv. vítačov by bola voči ostatnému obyvateľstvu férová. Podobne by prebrali zodpovednosť aj za prípadné trestné činy.
Uvideli by sme, koľko že to by sme tu odrazu mali dobrovoľných darcov, ktorí by sa podpísali a financovali takýchto kultúrne nesúmerateľných migrantov. Je ľahko rozdávať a oháňať sa nejakou pseudohumanitou zo spoločného vrecka a mať len plnú hubu rečí namiesto prebrania zodpovednosti za takéto kroky.
Nás sa v tridsiatom ôsmom nezastal nikto. Pomoc zo ZSSR sme odmietli a stálo to bývalú ČSR vyše 300.000 obetí a začiatok vojny, ktorá síce začala už v Číne, kde mocnostiam tiež vôbec nezáležalo na zopár miliónoch čínskych obetí. Možno, ak by sme sa bránili, ani by sme tu neboli. Veď podľa niektorých Francúzov či Britov, takí Číňania ani Indovia nie sú im rovnocenní a sú podľuďmi. Hej, veru Hitler mal od koho čerpať myšlienky. Podobne to bolo v roku 1938 pri Mníchovskej zrade a zradami to pokračuje až doteraz. Zradili nás mocnosti aj v roku 1968 a neustále podceňovanie pokračuje a pokračuje. Zrádzajú nás aj teraz, keď sme vstupovali do úplne inej EÚ, ako je v súčasnosti. Vstupovali sme do EÚ s nádejou a v nesprávnom čase. Znovu nám len diktujú a chcú trestať akýkoľvek iný názor odlišný od toho ich. Pre Chamberlaina sme boli iba ľuďmi, o ktorých nič nevie a pre ktorých sa mu neoplatí začínať vojnu.
Zrada Nemecka, Talianska, Británie a Francúzska nemala obdobu. Vznikli sme, aby nás zlikvidovali. Nefandime si, že ČSR vznikla preto, že sme ju chceli my. Skôr vznikla preto, pretože potrebovali rozbiť jednu nefunkčnú Rakúsko-uhorskú monarchiu a zbaviť sa starého rivala. Za slobodu sme zaplatili statočne. Nie Rusko môže za vznik ZSSR, ale práve možno Československé légie, ktoré mohli rozhodnúť o osude a smerovaní vývoja po prvej svetovej vojne celej Európy a aj to urobili, ale pridali si svojím rozhodnutím na nesprávnu, neutrálnu stranu a umožnili boľševikom zlikvidovať jediného možného oponenta Lenina a to admirála Kolčaka, ktorý však tiež nebol akurát ten pravý demokrat, ale skôr diktátor a postupoval v občianskej vojne veľmi podobne ako červení.
No možno za vznik republiky sme zaplatili aj ruským zlatom, síce konšpirácia, ale je možná. No na „keby“ sa už nehráme a každý súčasný okamih je len minulosťou a preto je potrebné poučiť sa z chýb, do ktorých mierime míľovými krokmi a odhadnúť kroky súčasnej minulosti pre budúcu minulosť, aby sme používali čím menej slovné spojenie „čo by bolo, keby“.

Koza v prezidentskom paláci, žlté vesty dostávajú rozum a SMERujúci prezident

02.12.2018

Tak teraz neviem. Bude nás zastupovať v Marakéši koza, alebo pán prezident? Danko povedal, že tam nepôjde ani len upratovačka. No o koze nebolo ani reči a tak by ostal aj Lajčák sýty, aj Danko viac »

Už sú peňeži, peníze, peniaze na vojnu a do Marakéša sa asi nepôjde

28.11.2018

Sme pravdepodobne na prahu tretej svetovej, aspoň niektorí klusáci, ktorí poklusom klus utekajú do prvej línie, by ju chceli tú vojnu už čím skôr. Tanky a technika sa už na východ presunuli. viac »

Prečo neoliberalizmus vyhráva a tretí názorový smer prehráva?

18.11.2018

Je to len istá úvaha o nás, obyvateľoch Slovenska. Neoliberáli jednoducho vyhrávajú, aj keď ich všeobecná podpora je v rámci podpory obyvateľstva možno na úrovni 20%. Obrovské kampane a viac »

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

Jozef Bíreš

Bíreš: Rakúšania sa mýlia, že jedia to, čo Slováci

18.12.2018 20:00

Rumunsko, ktoré bude od januára predsedať Rade Európy, by mohlo anulovať rakúsky postoj, nepovažovať dvojakú kvalitu potravín za nekalú praktiku.

obálka, dopis, kuriér, pošta, správa, e-mail

Slovenské poštové známky získali v roku 2018 rekordný počet ocenení

18.12.2018 19:24

V súťaži o najkrajšiu známku sveta sa poštová známka Umenie: Oltár sv. Jakuba v Levoči umiestnila na 2. mieste.

mayová

Britská vláda aktivovala plány pre prípad neriadeného brexitu

18.12.2018 19:22

Prioritou Mayovej vlády zostáva riadený brexit.