Založ si blog

Blaha s Paškom napredujú

Neviem, neviem, či si Ľ. Blaha tak trošku nepíli konár pod sebou. Akosi začal, na politika, až veľmi neprirodzene počúvať ľudí a má vlastný názor. Jasné, nie je smerák a sám sa označuje za najľavicovejšieho politika. V tom sa však hlboko mýli. Už nemáme ľavicu či pravicu. Už máme dávno iné delenie. Slniečkári verzus konšpirátori. Vítači verzus populisti. Neoliberáli verzus patrioti. No a mohol by som pokračovať.
Už nemáme ľavicu či pravicu, už máme len zdravý rozum verzus diktát. No a teraz k druhému človeku, ktorý je šedou myšou, ale v súčasnosti fakticky drží SNS nad vodou. Pre mňa osobne je pán Jaroslav Paška jeden z veľmi, veľmi málo slušných politikov, no prioritne rozumný.
Ak by títo dvaja politici spravili náhodou niekedy stranu či hnutie, prakticky by to rozhodilo politickú scénu na Slovensku. Množstvo voličov a hlavne tej mlčiacej väčšiny jednoducho nemá koho voliť. Blaha ako skvelý rétor s nádychom irónie mnohým ľuďom vraví z duše, až je to neuveriteľné. Môže to byť hra, to uvidíme. No a pre zmenu Jaroslav Paška distingvovaný ako málokto z politikov. Vždy pripravený s argumentmi, bez akéhokoľvek komunikačného problému.
Obaja majú výbornú výrečnosť a ak som porovnával ich myšlienky a vyjadrenia, môžem konštatovať len jedno. Sú podozrivo príbuzné, aj keď povedané iným jazykom. No a sú to pravdepodobne dvaja politici bez škandálov. Neskutočné! Ako si to môžu dovoliť?
Čo je však pre ostatných politikov veľmi nebezpečné, počúvajú ľudí a majú svoj názor. Nie politickej strany, ale taký svoj, taký ľudský postoj. Iste, môžem sa mýliť, ale bolo by načase mať stranu či hnutie, ktoré by prebralo na seba vôľu aj tej mlčiacej väčšiny, či sklamaných ľudí súčasnými politikmi.
V takomto prípade by mali aj strany typu Smer, SaS, OĽaNO a dokonca ĽSNS značný problém a o KDH ani nevravím. Chýba nám v politike takýto závan čerstvého vzduchu a nádeje.

Kuba – Havana


autor: G. Huraj
Aj ja mám také foto 🙂 ako Ľ. Blaha

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

14.12.2019

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici viac »

Lucia Ďuriš Nicholsonová – pretvárka „par excellence“

10.12.2019

To, čo predviedla a s čím sa chváli táto europoslankyňa, je len bohapustá propaganda. Nedá sa to ináč popísať, len takto. Vraj, jedna noc medzi bezdomovcami. Jajžebože, čo mám robiť? To viac »

Megaprúser Hlina, RTVS a koncesionárske poplatky a extrémne nevhodné reklamy

08.12.2019

Keď má byť Hlina výkladnou skriňou KDH, tak je to už veľmi zlé. To, čo dnes predvádzal katolík Hlina bez poznania desiatich božích bolo presne o tom. Arogancia, premúdrenosť a doslova mu viac »

pocasie 16.12

Vianoce nebudú ani biele, ani na ľade!

15.12.2019 18:20

Bude otepľovanie pokračovať aj v nasledujúcich dňoch? Čakajú nás zrážky, alebo sa bude oblačnosť trhať?

molekula, molekuly, atómy, chémia, väzby, mikroskop, atóm

Česi si určili superstrategické kovy. Je tam zlato, lítium či cézium

15.12.2019 17:59

Zlato, lítium, urán, rubídium a cézium sa stanú v Česku takzvanými superstrategickými surovinami, ich možnú ťažbu zváži vždy najskôr štát.

Lukovy kotol zachranka

Prvá lavínová nehoda tejto zimy sa stala v Školskom žľabe v Nízkych Tatrách

15.12.2019 16:45

Dvaja lyžiari odtrhli lavínu pod vrcholovou stanicou Chopok-sever. Jeden utrpel vážne zranenie, druhého zasypal sneh a neprežil.

práca, robota,

Aj Nemecku hrozí, že im firmy utečú. Chýbajú kvalifikovaní ľudia

15.12.2019 16:31

Nemecko čelí riziku sťahovania firiem pre nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Upozornila na to kancelárka Angela Merkelová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 1335783x
Priemerná čítanosť článkov: 4011x

Autor blogu

Kategórie