Založ si blog

Blaha s Paškom napredujú

Neviem, neviem, či si Ľ. Blaha tak trošku nepíli konár pod sebou. Akosi začal, na politika, až veľmi neprirodzene počúvať ľudí a má vlastný názor. Jasné, nie je smerák a sám sa označuje za najľavicovejšieho politika. V tom sa však hlboko mýli. Už nemáme ľavicu či pravicu. Už máme dávno iné delenie. Slniečkári verzus konšpirátori. Vítači verzus populisti. Neoliberáli verzus patrioti. No a mohol by som pokračovať.
Už nemáme ľavicu či pravicu, už máme len zdravý rozum verzus diktát. No a teraz k druhému človeku, ktorý je šedou myšou, ale v súčasnosti fakticky drží SNS nad vodou. Pre mňa osobne je pán Jaroslav Paška jeden z veľmi, veľmi málo slušných politikov, no prioritne rozumný.
Ak by títo dvaja politici spravili náhodou niekedy stranu či hnutie, prakticky by to rozhodilo politickú scénu na Slovensku. Množstvo voličov a hlavne tej mlčiacej väčšiny jednoducho nemá koho voliť. Blaha ako skvelý rétor s nádychom irónie mnohým ľuďom vraví z duše, až je to neuveriteľné. Môže to byť hra, to uvidíme. No a pre zmenu Jaroslav Paška distingvovaný ako málokto z politikov. Vždy pripravený s argumentmi, bez akéhokoľvek komunikačného problému.
Obaja majú výbornú výrečnosť a ak som porovnával ich myšlienky a vyjadrenia, môžem konštatovať len jedno. Sú podozrivo príbuzné, aj keď povedané iným jazykom. No a sú to pravdepodobne dvaja politici bez škandálov. Neskutočné! Ako si to môžu dovoliť?
Čo je však pre ostatných politikov veľmi nebezpečné, počúvajú ľudí a majú svoj názor. Nie politickej strany, ale taký svoj, taký ľudský postoj. Iste, môžem sa mýliť, ale bolo by načase mať stranu či hnutie, ktoré by prebralo na seba vôľu aj tej mlčiacej väčšiny, či sklamaných ľudí súčasnými politikmi.
V takomto prípade by mali aj strany typu Smer, SaS, OĽaNO a dokonca ĽSNS značný problém a o KDH ani nevravím. Chýba nám v politike takýto závan čerstvého vzduchu a nádeje.

Kuba – Havana


autor: G. Huraj
Aj ja mám také foto 🙂 ako Ľ. Blaha

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

Ani Harabin nevie všetko, Truban trepe liberálne frázy a Matovič sa už vidí vo vláde

06.10.2019

Jeden redaktor tvrdil, že Harabin nevie odpovedať na otázky z oblasti zdravotníctva, načo mu Harabin povedal, že to bude vo volebnom programe. No zároveň mu daný redaktor aj dal za pravdu, že viac »

Harabin odistil rozbušku

02.10.2019

Aj takto by sa dali pomenovať útoky na stranu Vlasť po ohlásení vstupu Harabina do politiky. Nebol to nepredpokladaný krok. Množstvo ľudí ho k tomu vyzývalo a doslova dotlačilo. V súčasnej viac »

turecko, sýria, útok, kurdi

Kurdi sa dohodli s Damaskom na rozmiestnení armády na hranici s Tureckom

13.10.2019 21:49, aktualizované: 22:05

Dohodu podľa nemenovaného zdroja Kurdi uzavreli s vládou v Damasku prostredníctvom Ruska.

SR NRSR výbor zdravotníctvo zasadnutie BAX

Pacient môže zmeniť lekára, ak stratil dôveru

13.10.2019 20:00

Prípad 15-ročného Lukáša, ktorý musel na operáciu mozgu čakať dva mesiace, otvoril mnoho otázok.

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Najbohatším mestom sveta je New York, má veľa ľudí s plnými peňaženkami

13.10.2019 18:57

New York, v ktorom žije 65 miliardárov a vyše 380 tisíc milionárov, je najbohatším mestom sveta.

DANKO: Vyjadrenie po Koaliènej rade

Danko: Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom

13.10.2019 18:32

V hradnej kaplnke Bratislavského hradu sa konala svätá omša za zosnulého speváka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 320
Celková čítanosť: 1175882x
Priemerná čítanosť článkov: 3675x

Autor blogu

Kategórie