Založ si blog

Blaha naštval MZV, Klus bol z toho hotový a Paška znovu super

Vraj pán poslanec Blaha, svojím statusom naštval ministerstvo zahraničných vecí. Nuž, ministerstvo zahraničných vecí pre zmenu naštvalo svojím servilným postojom a proimigračným postojom státisíce Slovákov. Blaha len pomenoval veci pravým menom a Klus so svojimi pro NATO postojmi, ktoré stále mieša z EÚ v diskusii s Jaroslavom Paškom znovu pohorel so svojimi vedomosťami. Neviem, ako tento človek vôbec môže učiť.
Vraj nemáme iné možnosti, ako ostať v NATO či EÚ a pán Klus to neustále v diskusii spájal. NATO a EÚ sú dve rozdielne veci. Klusovi to však nevraví asi vôbec nič. No máme iné možnosti. V prípade NATO je to napríklad neutralita, alebo vytvorenie európskeho obranného paktu. Koho sa môže báť asi tak EÚ so svojím 225 miliardovým zbrojením a pol miliardou obyvateľov? To je fakt pre nich hrozbou 135 miliónové Rusku s výdavkami na zbrojenie cca 70 miliárd, pričom oni svoje náklady na zbrojenie znižujú a EÚ zvyšuje. O USA radšej ani nepíšem. Tak kto tu vlastne zbrojí a prečo? Hľadajú zámienku na vyvolanie vojny z Ruskom či ako? V takom prípade kašľať na solidaritu s NATO a byť neutrálny. Vraj by nás nikto neuznal. No to by znamenalo, že nás chce každý napadnúť? Musíme sa podriaďovať jedným, alebo druhým? Ak je NATO takým mierotvorcom, potom jedno malé Slovensko mu nemôže chýbať. Naozaj len každý čaká, aby nás napadol? Nuž, potom sme v permanentnej vojne s malými mierovými prestávkami.
Vraj neexistuje ani iná možnosť, ako len ostať v EÚ. Znova sa pán Klus mýli a to riadne. Británia to dokázala a hlavným problém je práve pri BREXITE nedoriešená otázka hraníc Severného Írska, čo pán Klus akosi zabudol pripomenúť. EÚ sa v tomto prípade zachovala ako vydieračská inštitúcia.
Áno, projekt EÚ je dobrý, ale mal by ostať pri svojich pôvodných koreňoch. Prílišná administrácia a diktát veľmi EÚ nepomohli. Neustále delenie na starých a nových členov a nekonečné podceňovanie východu je do očí bijúci nadradený systém nacizmu. Presne tam sa dostáva súčasná EÚ so svojím diktátorským aparátom, kde poslanci sú len figúrkami v moci európskej komisie. Žiadna vyrovnanosť a nejaké dobiehanie tu nie je a nebude. V základných komunitárnych projektoch je neustále výrazné podceňovanie východného bloku oproti starému bloku. Nič sa nezmenilo, len môžeme odovzdávať priamejšie svoju lacnú pracovnú silu korporáciám. Poľnohospodárstvo sme zlikvidovali, potravinárstvo podobne a teraz plačeme, že sme odpadkový kôš Európy. Áno, sme.
Len jedno neviem, prečo pani ministerka poľnohospodárstva neurobí webovú stránku s potravinami, ktoré nespĺňajú kvalitatívne vlastnosti tak, aby sme ich mohli prestať kupovať.
Paška Klusa valcoval. Blaha vyvolal túto diskusiu nie kvôli tomu, žeby nemal pravdu, ale kvôli tomu, že nechcel byť politicky korektný. Až mi to na poslanca za stranu Smer nepasuje. Iste, nie je členom Smeru, aspoň myslím a dúfam, že nehrá len politické divadlo. No skutočnosť, že podľa Klusa má podobné vyjadrenia ako ľudia z konšpiračných webov, či dokonca extrémnej pravice napovedá o likvidácii pojmov pravica a ľavica. Jednoducho toto členenie už nie je možné. Teda pravica bude myslieť v hraniciach patriotizmu a ľavica bude neoliberálna, alebo ako mám tomu rozumieť? Naozaj sa začalo vytvárať nové delenie. Patriotizmus verzus neoliberalizmus. Zámerne píšem patriotizmus, pretože pre mňa nacionalizmus nie je riešením. Skôr sa cítim ako patriot Slovenska národnosti slovenskej, ktorý dokáže spolupracovať a komunikovať s žijúcim patriotom Slovenska národnosti českej, maďarskej, poľskej, rusínskej, srbskej…., s ktorými chránime a zveľaďujeme Slovensko na základe kultúrnych princípov našich tradícií.

Tru Tru – nebezpečná predpona pravdivých lží

23.08.2019

Znovu ten Truban. Nič sa nedá robiť, ale dobrodruh do politiky nepatrí. Iste, Truban si to dával v bielej lajne s LSD či mariškou. Ono nešlo ani tak o to, že drogoval, ale skôr, aký má prístup viac »

Trubanov Oscar, Šeliga verzus Harabin, únik informácií a ESET

17.08.2019

Truban je jasný adept na získanie Oscara. Za Slovensko bude určite nominovaný Truban! Najlepšia réžia, strih a jednoznačne herecký výkon! Hoci, možno to bude skôr Zlatá malina. No neviem, viac »

Národné strany a ich možné fiasko, Trubanove lajny

11.08.2019

Po Devíne svitla menšia nádej, že sa strany a straničky s národným zameraním spoja a dajú aspoň nejakých lídrov dokopy. Temer každý už začal s kampaňou. Žaludi dokonca ešte ani stranu viac »

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

franúzsko, summit G7

Vo francúzskom Biarritzi sa začal summit vyspelých ekonomík G7

24.08.2019 21:08, aktualizované: 21:25

Otázka, či je G7 stále relevantným a efektívnym fórom pre riešenie globálnych problémov, nadobúda na naliehavosti.

osobny bankrot

Osobný bankrot využili desaťtisíce ľudí, vrátane špekulantov

24.08.2019 17:50

Inštitút osobného bankrotu doteraz využili na Slovensku desaťtisíce ľudí. Vyplýva to zo štatistík ministerstva spravodlivosti.

duhový pride 2019, pochod, bratislava, dúha, vlajka

Centrom Košíc prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

24.08.2019 17:47

Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 310
Celková čítanosť: 1097386x
Priemerná čítanosť článkov: 3540x

Autor blogu

Kategórie