Založ si blog

Blaha naštval MZV, Klus bol z toho hotový a Paška znovu super

Vraj pán poslanec Blaha, svojím statusom naštval ministerstvo zahraničných vecí. Nuž, ministerstvo zahraničných vecí pre zmenu naštvalo svojím servilným postojom a proimigračným postojom státisíce Slovákov. Blaha len pomenoval veci pravým menom a Klus so svojimi pro NATO postojmi, ktoré stále mieša z EÚ v diskusii s Jaroslavom Paškom znovu pohorel so svojimi vedomosťami. Neviem, ako tento človek vôbec môže učiť.
Vraj nemáme iné možnosti, ako ostať v NATO či EÚ a pán Klus to neustále v diskusii spájal. NATO a EÚ sú dve rozdielne veci. Klusovi to však nevraví asi vôbec nič. No máme iné možnosti. V prípade NATO je to napríklad neutralita, alebo vytvorenie európskeho obranného paktu. Koho sa môže báť asi tak EÚ so svojím 225 miliardovým zbrojením a pol miliardou obyvateľov? To je fakt pre nich hrozbou 135 miliónové Rusku s výdavkami na zbrojenie cca 70 miliárd, pričom oni svoje náklady na zbrojenie znižujú a EÚ zvyšuje. O USA radšej ani nepíšem. Tak kto tu vlastne zbrojí a prečo? Hľadajú zámienku na vyvolanie vojny z Ruskom či ako? V takom prípade kašľať na solidaritu s NATO a byť neutrálny. Vraj by nás nikto neuznal. No to by znamenalo, že nás chce každý napadnúť? Musíme sa podriaďovať jedným, alebo druhým? Ak je NATO takým mierotvorcom, potom jedno malé Slovensko mu nemôže chýbať. Naozaj len každý čaká, aby nás napadol? Nuž, potom sme v permanentnej vojne s malými mierovými prestávkami.
Vraj neexistuje ani iná možnosť, ako len ostať v EÚ. Znova sa pán Klus mýli a to riadne. Británia to dokázala a hlavným problém je práve pri BREXITE nedoriešená otázka hraníc Severného Írska, čo pán Klus akosi zabudol pripomenúť. EÚ sa v tomto prípade zachovala ako vydieračská inštitúcia.
Áno, projekt EÚ je dobrý, ale mal by ostať pri svojich pôvodných koreňoch. Prílišná administrácia a diktát veľmi EÚ nepomohli. Neustále delenie na starých a nových členov a nekonečné podceňovanie východu je do očí bijúci nadradený systém nacizmu. Presne tam sa dostáva súčasná EÚ so svojím diktátorským aparátom, kde poslanci sú len figúrkami v moci európskej komisie. Žiadna vyrovnanosť a nejaké dobiehanie tu nie je a nebude. V základných komunitárnych projektoch je neustále výrazné podceňovanie východného bloku oproti starému bloku. Nič sa nezmenilo, len môžeme odovzdávať priamejšie svoju lacnú pracovnú silu korporáciám. Poľnohospodárstvo sme zlikvidovali, potravinárstvo podobne a teraz plačeme, že sme odpadkový kôš Európy. Áno, sme.
Len jedno neviem, prečo pani ministerka poľnohospodárstva neurobí webovú stránku s potravinami, ktoré nespĺňajú kvalitatívne vlastnosti tak, aby sme ich mohli prestať kupovať.
Paška Klusa valcoval. Blaha vyvolal túto diskusiu nie kvôli tomu, žeby nemal pravdu, ale kvôli tomu, že nechcel byť politicky korektný. Až mi to na poslanca za stranu Smer nepasuje. Iste, nie je členom Smeru, aspoň myslím a dúfam, že nehrá len politické divadlo. No skutočnosť, že podľa Klusa má podobné vyjadrenia ako ľudia z konšpiračných webov, či dokonca extrémnej pravice napovedá o likvidácii pojmov pravica a ľavica. Jednoducho toto členenie už nie je možné. Teda pravica bude myslieť v hraniciach patriotizmu a ľavica bude neoliberálna, alebo ako mám tomu rozumieť? Naozaj sa začalo vytvárať nové delenie. Patriotizmus verzus neoliberalizmus. Zámerne píšem patriotizmus, pretože pre mňa nacionalizmus nie je riešením. Skôr sa cítim ako patriot Slovenska národnosti slovenskej, ktorý dokáže spolupracovať a komunikovať s žijúcim patriotom Slovenska národnosti českej, maďarskej, poľskej, rusínskej, srbskej…., s ktorými chránime a zveľaďujeme Slovensko na základe kultúrnych princípov našich tradícií.

Rasistické Kinderká a Ku Klux Klan

14.01.2019

[caption id="attachment_684" align="aligncenter" width="630"] Kinderáčik [/caption] Skutočne užitočná informácia. Pri prečítaní toho názvu a článku som ostal v nemom úžase. Hračka z kinder viac »

Najväčšieho Slováka hľadá RTVS za kopu peňazí

05.01.2019

A to načo? Platím koncesionárske poplatky za programy, ktoré vôbec nechcem a ktoré sú totálnym výsmechom občanov. Anketa, ktorá nevraví absolútne nič, nezohľadňuje historické skutočnosti viac »

Blaha s Paškom napredujú

21.12.2018

Neviem, neviem, či si Ľ. Blaha tak trošku nepíli konár pod sebou. Akosi začal, na politika, až veľmi neprirodzene počúvať ľudí a má vlastný názor. Jasné, nie je smerák a sám sa označuje viac »

Tijuana, Mexiko, hranice, migranti, karavána

Karavána migrantov z Hondurasu vstúpila na mexické územie

18.01.2019 21:42

Takzvaná Karavána migrantov opustila Honduras v pondelok s cieľom dostať sa do tisíce kilometrov vzdialených Spojených štátov.

pawel adamowicz, pohreb, útok

Desaťtisíce ľudí si v smútočnom sprievode uctili zavraždeného starostu

18.01.2019 20:14

Na jeho sobotňajšom pohrebe sa očakáva účasť predsedu Európskej rady Donalda Tuska.

Trump Donald USA

Summit Trumpa a Kim Čong-una sa bude konať koncom februára

18.01.2019 20:03, aktualizované: 21:02

Oznámil to Biely dom.

MOST-HÍD, snem strany, Béla Bugár

Most-Híd súhlasí s právom na odpoveď pre politikov, ale nechce ho na komentáre

18.01.2019 19:34

O opätovnom zavedení práva na odpoveď hovoril na decembrovom sneme Smeru Robert Fico.