Založ si blog

Schizofrénia USA, Blaha dostal pokarhanie a vyhrážky o zrušení Schengenu

Vážení, neviem, čo tu USA hrá. Vlastne Trump to povedal: „USA – first“ a princíp protekcionizmu sledujeme naživo, teda po anglicky online. To len pre tých, čo nerozumejú slovensky, pretože už tu máme progresívnych euroobčanov, ktorí sa necítia byť Slovákmi a radšej majú aj transparenty v angličtine.
Ale poďme k Trumpovi. Pozval si Orbána, vychválil ho do aleluja a hneď na to idú uvaliť sankcie na najbližších spolupracovníkov. No to je teda pochvala. Huawei a ekonomická vojna medzi USA a Čínou je druhým príkladom. USA stráca pozíciu a začína diktovať. Šefčovič si letel podpísať zmluvičku za EÚ na skvapalnený plyn. USA sa rozhodlo diktovať, kto od koho má byť závislý. No tak toto tu už bolo. Vraj NS2 je nebezpečný pre EÚ. Nebol by, pokiaľ by Ukrajina bola spoľahlivým partnerom. Diktát je priam neuveriteľný, ako keby sme nemali vlastný rozum. Asi nemáme, keď sme nakúpili šrot vo forme F16. Už sa mi ani nechce vyjadrovať k možnej vojne s Iránom. Toto je už silná cola, ešte asi tá pôvodná s kokaínom. Ináč neviem, na čom to tá Amerika fičí.
Sankcie proti Rusku, Venezuele, Kube, firmám čo robia NS2, Číne atď. Čo keby sa to otočilo? Veď tých sankcionovaných štátov, firiem či ľudí len pribúda a požiadavky USA sa stále navyšujú. Nepripomína vám to niečo? Také nacistické Nemecko by znieslo porovnanie. Ešte teraz pridali Amíci (teda jeden z jeho štátov) aj kontroverzný zákon o potratoch, kde ani znásilnené ženy nemajú žiadne právo.
Smer to už má riadne nahnuté. Pellegrini pokarhal Blahu. Len si myslím, že v tomto sa Pellegrini riadne upískol. Je to jeden z posledných nečlenov Smeru, ktorý ešte Smer drží nad vodou. Jeho odchod by Smer asi ťažko rozdýchal. Aj pán premiér asi nepochopil, že nenávisť sa nerovná kritike. To si slniečkári nejako začali mýliť. Ich už nemôže nikto kritizovať, pretože to je nenávistný prejav. Kam sme to došli?
No a kto pozeral tú super debatu nástupcov Ischiatika? Vraj, ak nebudú stredoeurópske štáty počúvať pri otázkach migrácie, môžu zrušiť Schengen! Super, som za! Žiaden problém, len znova viac istoty. Nikdy mi nerobilo problém preukázať sa občianskym či pasom, veď na letiskách to musíme robiť doteraz.

Granty z MK a verejné obstarávanie ako najväčší podvod, voľby do parlamentu po novom

24.05.2019

Po fraške s grantovou schémou ministerstva kultúry, kde si donor vymieňa názory s prijímateľom sa nestačím čudovať, na čo všetko peniaze idú. Vraj pochod či festival zoskupenia LGBT nedostal viac »

Progresívna sloboda je viac ako národ

14.05.2019

O čom to títo experti na slobodu točia? Konečne som pochopil, čo je sloboda podľa neoliberálov. Je to jediný názor anarchie. Nikto nevie, čo je ich ideou, vieme s čím všetkým nesúhlasia. viac »

Beňová hrobárom Smeru v EÚ voľbách a egá sa nám ukázali

12.05.2019

Smer so svojou dvojitou politikou doma a v Bruseli skúša trpezlivosť jeho voličov. Doma sa zo Smeru stáva temer národná strana, kde by aj Salvini mohol závidieť a do Bruselu posiela z prvého viac »

sanitka, záchranka, záchranári

Osobu z prevráteného člna na Rajčianke našli mŕtvu

26.05.2019 16:19

Tragédia sa stala počas splavovania rieky. Jeden z členov posádky člna sa stihol zachytiť brehu.

hasan rúhání

V Iráne by sa mohlo konať referendum o jadrovom programe

26.05.2019 15:55

Referendum by mohlo byť argumentom v prípade, ak sa Irán rozhodne zvýšiť obohacovanie uránu, čo zakazuje dohoda z 2015.

nemocnica, rascochy,

Ministerstvo zdravotníctva budúci týždeň vyhlási súťaž na Rázsochy

26.05.2019 15:49

Ministerka Andrea Kalavská predpokladá, že hodnota zákazky má byť 17 mil. eur.

Štefan Harabin

Harabinovu politickú stranu by volilo 19,7 percenta voličov

26.05.2019 15:08

Prieskum realizovala agentúra Focus pre TV Markíza v dňoch 16.5. až 23.5. na vzorke 1 020 respondentov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 299
Celková čítanosť: 1007244x
Priemerná čítanosť článkov: 3369x

Autor blogu

Kategórie