Založ si blog

Voľby do EP sa skončili a parlamentné voľby sa začali

Voľby nám skončili a neoliberalizmus fakticky zvíťazil. Po výroku predsedu vlády „ZVÍŤAZILO EURÓPSKE SLOVENSKO“ prakticky Smer ukázal svoje smerovanie. To Slovensko odkedy nebolo európske? Žijeme na inom kontinente a Slovensko sa dá len tak prenášať? Blaha to už nezachráni, aj keď mal presne opačný názor. Proste Smer už je tiež neoliberálny a jej topka Beňová sa pravdepodobne vráti na teplé miestečko. Takto isto sa nám prezentoval aj bývalý kandidát na prezidenta a skvapalnený energetický plynový eurokomisár Šefčovič. Je viac ako isté, že jeho kandidatúra na prezidenta bola čistá fraška.
Smer sa už prakticky delí a zaujal už svoju pozíciu. Pravdepodobne sa zvedie aj súboj o nového predsedu, alebo ešte skôr vznikne nová strana (ďalšia). Teraz však k tým pronárodným a kresťanským stranám. Je ich ako na…tých. Na 90% rovnaký program a rovnaké vzletné nudné frázy. Desiatky predsedov s obrovským egom, ako spasia Slovensko. Straničky a strany skôr s miestnym potenciálom, ktoré by v konečnom dôsledku nedokázali ani len zložiť 150 kandidátov na poslancov. Teda vlastne by dokázali, ak započítajú nejakú tu svoju rodinu a sem tam nejakého donora. Zabudli však, že tie strany by mali aj tvoriť ľudia, ktorí by mali veriť určitej myšlienke a nielen prachom, ktoré zhrabnú, ak náhodou prekročia 5%. To je pre mnohých jediný stimul, aby šli do politiky. Proste jedna katastrofa a atomizovanie síl s podobným programom. Dokonca ani preskočenie „Sme rodina“ tak nejako nevyšlo. Spolupráca v predchádzajúcich voľbách s neoliberalizmom na lokálnej úrovni proste asi mnohých odradila od tejto voľby.
Pozrel som si množstvo kandidátov a lídrov a musím povedať, že to bola jedna katastrofa. Možno aj preto bola účasť len 20% a ľudia sú z tých politických zlatokopov totálne znechutení. Politik by nemal byť len expert v nejakej oblasti, ale mal by vedieť aj písať, vystupovať, rečniť, no hlavne by mal byť aj jasne identifikovaný a konfrontovaný so svojimi názormi na internete či diskusiách. Áno, ak chcem niekoho voliť, musím vedieť, čo je za ním a aké ma dlhodobo názory. O mnohých kandidátoch sme počuli prvý krát a web neposkytol žiadne informácie, respektíve tak akurát profil na nejakej sociálnej sieti.

Rozpad Matoviča, Za ľudí nebudú komunikovať s konšpirátormi a strach z Harabina

18.06.2019

Máme to tu. Matovič povoláva zálohy, ktoré sa už minuli. Zúfalé kroky hnutia štyroch členov vidia koniec v tuneli štátnych dotácií. Na druhej strane vzniká strana Za ľudí a odoberá neoliberálnej viac »

Aj na Slovensku máme KKK a Harabinova tlačovka

14.06.2019

Nie len v kinderkách bolo vajce s modrými balónikmi KKK, ale na Slovensku sa nám to akosi káčkuje. Klus ako exemplárny rusofób v diskusii prakticky dokázal len svoju neobjektívnosť a tým pádom viac »

ZSSR, víťaz druhej svetovej vojny, anjelov Šeliga a kamuflovaný BREXIT

08.06.2019

Deň D je označovaný ako jedna z najväčších operácií druhej svetovej vojny. Premiér Pellegrini dal v tomto prípade prednosť pozvaniu ruského prezidenta Putina. Strhla sa nám tu znovu rusofóbna viac »

matovic

SLEDUJTE NAŽIVO: Ide o pravdu s Matovičom a Sulíkom

20.06.2019 09:59

Aký osud čaká stranu OĽaNO po odchode piatich poslancov? A ako ovplyvní opozíciu nová strana Andreja Kisku? Odpovedajú Igor Matovič a Richard Sulík.

Interpol / Meng Chung-wej

Bývalý prezident Interpolu Meng sa na súde priznal, že prijímal úplatky

20.06.2019 09:43

Bývalý prezident Interpolu Meng Chung-wej sa vo štvrtok počas súdneho procesu v Číne priznal, že prijal úplatky v hodnote 2,1 milióna dolárov.

parlament, narodna rada, nr sr budova

Prieskum: Smer prvý, PS/Spolu druhé, súčasná koalícia by nemala väčšinu

20.06.2019 09:28

Podľa prieskumu agentúry Polis pre agentúru SITA by parlamentné voľby vyhral Smer-SD. Súčasná vládna koalícia Smeru, SNS a Mosta-Híd by nezískala parlamentnú väčšinu.

najvyšší súd

Bratislavské súdy evakuujú, na jednom z nich bola nahlásená bomba

20.06.2019 09:24, aktualizované: 09:56

Informáciu potvrdila hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 304
Celková čítanosť: 1029989x
Priemerná čítanosť článkov: 3388x

Autor blogu

Kategórie