Založ si blog

Voľby do EP sa skončili a parlamentné voľby sa začali

Voľby nám skončili a neoliberalizmus fakticky zvíťazil. Po výroku predsedu vlády „ZVÍŤAZILO EURÓPSKE SLOVENSKO“ prakticky Smer ukázal svoje smerovanie. To Slovensko odkedy nebolo európske? Žijeme na inom kontinente a Slovensko sa dá len tak prenášať? Blaha to už nezachráni, aj keď mal presne opačný názor. Proste Smer už je tiež neoliberálny a jej topka Beňová sa pravdepodobne vráti na teplé miestečko. Takto isto sa nám prezentoval aj bývalý kandidát na prezidenta a skvapalnený energetický plynový eurokomisár Šefčovič. Je viac ako isté, že jeho kandidatúra na prezidenta bola čistá fraška.
Smer sa už prakticky delí a zaujal už svoju pozíciu. Pravdepodobne sa zvedie aj súboj o nového predsedu, alebo ešte skôr vznikne nová strana (ďalšia). Teraz však k tým pronárodným a kresťanským stranám. Je ich ako na…tých. Na 90% rovnaký program a rovnaké vzletné nudné frázy. Desiatky predsedov s obrovským egom, ako spasia Slovensko. Straničky a strany skôr s miestnym potenciálom, ktoré by v konečnom dôsledku nedokázali ani len zložiť 150 kandidátov na poslancov. Teda vlastne by dokázali, ak započítajú nejakú tu svoju rodinu a sem tam nejakého donora. Zabudli však, že tie strany by mali aj tvoriť ľudia, ktorí by mali veriť určitej myšlienke a nielen prachom, ktoré zhrabnú, ak náhodou prekročia 5%. To je pre mnohých jediný stimul, aby šli do politiky. Proste jedna katastrofa a atomizovanie síl s podobným programom. Dokonca ani preskočenie „Sme rodina“ tak nejako nevyšlo. Spolupráca v predchádzajúcich voľbách s neoliberalizmom na lokálnej úrovni proste asi mnohých odradila od tejto voľby.
Pozrel som si množstvo kandidátov a lídrov a musím povedať, že to bola jedna katastrofa. Možno aj preto bola účasť len 20% a ľudia sú z tých politických zlatokopov totálne znechutení. Politik by nemal byť len expert v nejakej oblasti, ale mal by vedieť aj písať, vystupovať, rečniť, no hlavne by mal byť aj jasne identifikovaný a konfrontovaný so svojimi názormi na internete či diskusiách. Áno, ak chcem niekoho voliť, musím vedieť, čo je za ním a aké ma dlhodobo názory. O mnohých kandidátoch sme počuli prvý krát a web neposkytol žiadne informácie, respektíve tak akurát profil na nejakej sociálnej sieti.

50-te roky sa vrátili, Pollák a extrémizmus, Béla nestihol dostavať Most, pán Danko – to fakt?

14.09.2019

Čo k tomu dodať. Ideologickí pracovníci začali naplno svoju prácu a začína sa trestať za názor. Som zvedavý, kedy sa zavedie aj trest smrti za iný, ako ten „pravý“ novinársky neoliberálny viac »

5 minút po dvanástej alebo výzva slovenským stranám

12.09.2019

Vážení, je čas sa zamyslieť nad ďalším osudom krajiny a ukázať občanom, že aj rôznorodé strany sa dokážu spojiť proti neoliberálnej lúze. Už nie je čas čakať na žiadneho lídra. viac »

Harabin ustúpil, ĽSNS získala reklamu, Truban a Beblavý znovu na zlatú malinu, lebo Fico

07.09.2019

Tak, a máme to tu, ešte pred voľbou radšej Harabin odišiel z tejto frašky, ktorú v pohode regulujú médiá či opoziční politici aj s pani prezidentkou. Už mu veľa možností neostáva, ak viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 313
Celková čítanosť: 1122767x
Priemerná čítanosť článkov: 3587x

Autor blogu

Kategórie