Založ si blog

ZSSR, víťaz druhej svetovej vojny, anjelov Šeliga a kamuflovaný BREXIT

Deň D je označovaný ako jedna z najväčších operácií druhej svetovej vojny. Premiér Pellegrini dal v tomto prípade prednosť pozvaniu ruského prezidenta Putina. Strhla sa nám tu znovu rusofóbna hystéria, pretože sme nemali najvyššie štátne zastúpenie na Dni D. Merkelová na fotografii ako víťazka s koaličnými jednotkami. Úžasné a zároveň aj subjektívne vyjadrenie prekrúcania historických udalostí. Vrátim sa však o jeden deň naspäť a to na rokovanie Trumpa s Mayovou. Celý BREXIT bol a je prakticky o premostení USA a Británie podobne ako v Orwellovej 1984. Jednoducho si urobia svoju obchodnú zmluvu. O tom som už písal skôr. Írsko sa stane ideálnym prekladiskom na kšefty medzi USA,GB a EU. USA začalo otvorenú obchodnú vojnu a globálny trh sa prakticky zrútil. Diktujú s kým sa môže obchodovať a s kým nie, ich plyn je „demokratický“, aj keď stojaci na genocíde pôvodného indiánskeho obyvateľstva a neustálom vyvolávaní vojnových konfliktov.
America first! To je heslo Trumpa. Je to skutočne tak? Musíme sa im prispôsobovať? Už sme to raz zažili, keď centrom bola Moskva. Zažili sme okupáciu ZSSR v 68. a teraz ju máme znova zopakovať s ich opozitom? Vraj jeden poslanec Ruskej dumy za komunistov dal nejaký návrh, ktorý sme síce ani nevideli, ale bolo okolo toho obrovské haló! Z komára somára vyrobí len náš hoaxový maistream, ktorý nás dennodenne presviedča o svojej nekompetentnosti. Ak im budú chcieť priznať dôchodok (osobne si myslím, že ho dávno majú), teda veteráni, tak im ho priznajú. Tak isto ako priznali dôchodky nacistom, to by asi nemalo dôchodok trištvrte Nemecka, tak priznali dôchodok USA svojim veteránom z Vietnamu, Iraku, Afganistanu atď…
Teraz sa ešte vrátim ku dňu D. Čo to vlastne s ním máme? Bola to len jedna z klasických operácií počas druhej svetovej vojny, keď bol osud Hitlera prakticky spečatený jeho porážkou z východu. Po bitke o Kursk už bolo všetko zavŕšené. Išlo už len o to, aký rýchly bude postup na Berlín. Spojenci mohli pomôcť ZSSR podstatne skôr s otvorením druhého frontu, no zjavne sa neponáhľali. Po vylodení spojencov v Normandii a fakticky veľmi slabému odporu, Nemci svoje jednotky stiahli na východ, kde začala symbolicky 22. júna operácia Bagration. To už prehrávali Nemci v Juhoslávii a začali sa ozbrojené konflikty priamo aj v ich Tretej ríši. Spojenci mali neporovnateľne menšie straty ako ZSSR. Dokonca ČSR sa zaradila medzi popredné štáty s počtom obetí počas druhej svetovej vojny a asi medzi vrchol v prepočte na obyvateľov.
Nemali by sme potom radšej oslavovať bitku o Kursk, Moskvu či Stalingrad?! Tam sa lámal chlieb a bez týchto víťazstiev by spojenci nemali žiadnu šancu, o čom svedčal aj protiútok Nemecka v Ardenách a spojenecká žiadosť o pomoc ZSSR, aby čím skôr zaútočili na Berlín. Jednoducho, prekrúcanie histórie je v súčasnosti v móde.
No a teraz trošku k Šeligovi, ktorý bude v „anjelskom“ družstve „nestranného“ prezidenta Kisku. Asi jediný prezident, ktorý z politiky neodchádza, ale sa drží zubami nechtami válova. Vraj odoberie jeho strana hlasy kotlebovcom, či iným stranám. No musím sa pousmiať nad takýmto prieskumom. Chcel by som vidieť toho, kto volil Kotlebu a teraz, ak vznikne Kiskova strana preskočí do nej a odoberie cez jedno percento hlasov. Moc ma zvláštnu moc, je to ako choroba, či droga, staré štruktúry sa vynárajú ako zombíci, Radičová, Dzurinda, Mikloš a bohviekoho ešte vytiahnu zo záhrobia politiky.
No tu hrá nebezpečnú hru aj Smer. Nezaradil sa, respektíve jeho dvojtvárnosť pokračuje. Pellegriniho nominujú už pomaly za budúceho staronového premiéra. Pritom, ako sa zdá, sú vytvorené dve úplne opačné krídla, ktoré sa veľmi nemusia a tretie oligarchické poťahuje nitkami. O Kiskovej strane nie je potrebné písať, tam to je čistá oligarchia a priam ukážkovým úpadkom vzdelávania slovenského národa, ktorý už značne osprostel a nasleduje len svojich vodcov. Áno, táto situácia je ťažká a bude potrebné nájsť z tohto marazmu čím skôr východisko.

50-te roky sa vrátili, Pollák a extrémizmus, Béla nestihol dostavať Most, pán Danko – to fakt?

14.09.2019

Čo k tomu dodať. Ideologickí pracovníci začali naplno svoju prácu a začína sa trestať za názor. Som zvedavý, kedy sa zavedie aj trest smrti za iný, ako ten „pravý“ novinársky neoliberálny viac »

5 minút po dvanástej alebo výzva slovenským stranám

12.09.2019

Vážení, je čas sa zamyslieť nad ďalším osudom krajiny a ukázať občanom, že aj rôznorodé strany sa dokážu spojiť proti neoliberálnej lúze. Už nie je čas čakať na žiadneho lídra. viac »

Harabin ustúpil, ĽSNS získala reklamu, Truban a Beblavý znovu na zlatú malinu, lebo Fico

07.09.2019

Tak, a máme to tu, ešte pred voľbou radšej Harabin odišiel z tejto frašky, ktorú v pohode regulujú médiá či opoziční politici aj s pani prezidentkou. Už mu veľa možností neostáva, ak viac »

Žilina

Žilina vstúpi do Únie miest Slovenska na začiatku roka 2020

17.09.2019 23:03

Vstup mesta do ÚMS podporilo 23 poslancov, proti nebol nikto.

dieťa, šikana, pedofil, strach, plač

V prípade pohlavného zneužívania by mali súdiť dvoch kňazov

17.09.2019 22:23

K údajnému zneužívaniu došlo na pôde seminára sv. Pia X., inštitúcie nachádzajúcej sa vo Vatikáne.

Spain Politics

Španielsko čakajú štvrté voľby za štyri roky

17.09.2019 21:41, aktualizované: 21:59

Posledné parlamentné voľby sa v Španielsku konali v apríli.

paprikový sprej, kaser

Košické gymnázium evakuovali dva razy

17.09.2019 20:40

Podľa jedného z rodičov študenta, ktorý navštevuje školu, bola do ovzdušia vypustená zatiaľ neznáma dráždivá látka a žiaci a personál školy začali kašľať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 313
Celková čítanosť: 1122775x
Priemerná čítanosť článkov: 3587x

Autor blogu

Kategórie