Založ si blog

ZSSR, víťaz druhej svetovej vojny, anjelov Šeliga a kamuflovaný BREXIT

Deň D je označovaný ako jedna z najväčších operácií druhej svetovej vojny. Premiér Pellegrini dal v tomto prípade prednosť pozvaniu ruského prezidenta Putina. Strhla sa nám tu znovu rusofóbna hystéria, pretože sme nemali najvyššie štátne zastúpenie na Dni D. Merkelová na fotografii ako víťazka s koaličnými jednotkami. Úžasné a zároveň aj subjektívne vyjadrenie prekrúcania historických udalostí. Vrátim sa však o jeden deň naspäť a to na rokovanie Trumpa s Mayovou. Celý BREXIT bol a je prakticky o premostení USA a Británie podobne ako v Orwellovej 1984. Jednoducho si urobia svoju obchodnú zmluvu. O tom som už písal skôr. Írsko sa stane ideálnym prekladiskom na kšefty medzi USA,GB a EU. USA začalo otvorenú obchodnú vojnu a globálny trh sa prakticky zrútil. Diktujú s kým sa môže obchodovať a s kým nie, ich plyn je „demokratický“, aj keď stojaci na genocíde pôvodného indiánskeho obyvateľstva a neustálom vyvolávaní vojnových konfliktov.
America first! To je heslo Trumpa. Je to skutočne tak? Musíme sa im prispôsobovať? Už sme to raz zažili, keď centrom bola Moskva. Zažili sme okupáciu ZSSR v 68. a teraz ju máme znova zopakovať s ich opozitom? Vraj jeden poslanec Ruskej dumy za komunistov dal nejaký návrh, ktorý sme síce ani nevideli, ale bolo okolo toho obrovské haló! Z komára somára vyrobí len náš hoaxový maistream, ktorý nás dennodenne presviedča o svojej nekompetentnosti. Ak im budú chcieť priznať dôchodok (osobne si myslím, že ho dávno majú), teda veteráni, tak im ho priznajú. Tak isto ako priznali dôchodky nacistom, to by asi nemalo dôchodok trištvrte Nemecka, tak priznali dôchodok USA svojim veteránom z Vietnamu, Iraku, Afganistanu atď…
Teraz sa ešte vrátim ku dňu D. Čo to vlastne s ním máme? Bola to len jedna z klasických operácií počas druhej svetovej vojny, keď bol osud Hitlera prakticky spečatený jeho porážkou z východu. Po bitke o Kursk už bolo všetko zavŕšené. Išlo už len o to, aký rýchly bude postup na Berlín. Spojenci mohli pomôcť ZSSR podstatne skôr s otvorením druhého frontu, no zjavne sa neponáhľali. Po vylodení spojencov v Normandii a fakticky veľmi slabému odporu, Nemci svoje jednotky stiahli na východ, kde začala symbolicky 22. júna operácia Bagration. To už prehrávali Nemci v Juhoslávii a začali sa ozbrojené konflikty priamo aj v ich Tretej ríši. Spojenci mali neporovnateľne menšie straty ako ZSSR. Dokonca ČSR sa zaradila medzi popredné štáty s počtom obetí počas druhej svetovej vojny a asi medzi vrchol v prepočte na obyvateľov.
Nemali by sme potom radšej oslavovať bitku o Kursk, Moskvu či Stalingrad?! Tam sa lámal chlieb a bez týchto víťazstiev by spojenci nemali žiadnu šancu, o čom svedčal aj protiútok Nemecka v Ardenách a spojenecká žiadosť o pomoc ZSSR, aby čím skôr zaútočili na Berlín. Jednoducho, prekrúcanie histórie je v súčasnosti v móde.
No a teraz trošku k Šeligovi, ktorý bude v „anjelskom“ družstve „nestranného“ prezidenta Kisku. Asi jediný prezident, ktorý z politiky neodchádza, ale sa drží zubami nechtami válova. Vraj odoberie jeho strana hlasy kotlebovcom, či iným stranám. No musím sa pousmiať nad takýmto prieskumom. Chcel by som vidieť toho, kto volil Kotlebu a teraz, ak vznikne Kiskova strana preskočí do nej a odoberie cez jedno percento hlasov. Moc ma zvláštnu moc, je to ako choroba, či droga, staré štruktúry sa vynárajú ako zombíci, Radičová, Dzurinda, Mikloš a bohviekoho ešte vytiahnu zo záhrobia politiky.
No tu hrá nebezpečnú hru aj Smer. Nezaradil sa, respektíve jeho dvojtvárnosť pokračuje. Pellegriniho nominujú už pomaly za budúceho staronového premiéra. Pritom, ako sa zdá, sú vytvorené dve úplne opačné krídla, ktoré sa veľmi nemusia a tretie oligarchické poťahuje nitkami. O Kiskovej strane nie je potrebné písať, tam to je čistá oligarchia a priam ukážkovým úpadkom vzdelávania slovenského národa, ktorý už značne osprostel a nasleduje len svojich vodcov. Áno, táto situácia je ťažká a bude potrebné nájsť z tohto marazmu čím skôr východisko.

Rozpad Matoviča, Za ľudí nebudú komunikovať s konšpirátormi a strach z Harabina

18.06.2019

Máme to tu. Matovič povoláva zálohy, ktoré sa už minuli. Zúfalé kroky hnutia štyroch členov vidia koniec v tuneli štátnych dotácií. Na druhej strane vzniká strana Za ľudí a odoberá neoliberálnej viac »

Aj na Slovensku máme KKK a Harabinova tlačovka

14.06.2019

Nie len v kinderkách bolo vajce s modrými balónikmi KKK, ale na Slovensku sa nám to akosi káčkuje. Klus ako exemplárny rusofób v diskusii prakticky dokázal len svoju neobjektívnosť a tým pádom viac »

SNS a Sme rodina na hranici, národné strany v troskách a Smeru je koniec, Matovičove výhovorky

29.05.2019

Po voľbách sa ozvali aj staré štruktúry o možnom spojení národných strán. Nejako sa však nemajú k činu. Danko chcel oslovovať voličov ĽSNS, asi bol skôr oslovovať tých svojich, aby tam viac »

matovic

SLEDUJTE NAŽIVO: Ide o pravdu s Matovičom a Sulíkom

20.06.2019 09:59

Aký osud čaká stranu OĽaNO po odchode piatich poslancov? A ako ovplyvní opozíciu nová strana Andreja Kisku? Odpovedajú Igor Matovič a Richard Sulík.

Interpol / Meng Chung-wej

Bývalý prezident Interpolu Meng sa na súde priznal, že prijímal úplatky

20.06.2019 09:43

Bývalý prezident Interpolu Meng Chung-wej sa vo štvrtok počas súdneho procesu v Číne priznal, že prijal úplatky v hodnote 2,1 milióna dolárov.

parlament, narodna rada, nr sr budova

Prieskum: Smer prvý, PS/Spolu druhé, súčasná koalícia by nemala väčšinu

20.06.2019 09:28

Podľa prieskumu agentúry Polis pre agentúru SITA by parlamentné voľby vyhral Smer-SD. Súčasná vládna koalícia Smeru, SNS a Mosta-Híd by nezískala parlamentnú väčšinu.

najvyšší súd

Bratislavské súdy evakuujú, na jednom z nich bola nahlásená bomba

20.06.2019 09:24, aktualizované: 09:56

Informáciu potvrdila hovorkyňa rezortu spravodlivosti Zuzana Drobová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 304
Celková čítanosť: 1029991x
Priemerná čítanosť článkov: 3388x

Autor blogu

Kategórie