Sú Briti naozaj až takí nevzdelaní? Vyhovuje to Merkelovej?

28. júna 2016, gabo126, Nezaradené

Pomsta, diktát alebo divadlo pre ľudí? Neviem, či sa Briti len robia takí nevzdelaní a bez informácií, alebo už ich úplne zničil konzumný život. V súčasnej dobe nevedieť, čo je vlastne EÚ a čo z toho vyplýva? To si snáď robia srandu. Nie, nerobia. Je to súčasný trend ovládania más bez rozumu. Dokonca by som povedal, že z oboch strán. Stačila mi beseda Havrana v RTVS, kde jedna Britka vlastne trvala na tom, že vojnu vyhrala Británia. Nevzdelanosť, respektíve úmyselné prekrúcanie histórie a faktov bolo tak priehľadné, že som mal normálne otvorené ústa a počúval demagógiu najvyššieho rangu. Nie však Havranovu, aby som mu teraz nekrivdil.
Keby som sa pozrel na to ako konšpirátor, tak mi nevychádza z toho nič iné, len to, že to vyhovuje všetkým! Vyhovuje to USA, pretože ako stály spojenec Británie ju vždy podrží a bude ešte bližšie k Európe v rámci TTIP. Čo ak podpíše TTIP, USA a Británia? Nemecku to bude vyhovovať, stratí oponenta a získa dominanciu v EÚ. Čo však robí Nemecko v súčasnosti? Nemecké podniky pekne krásne investujú v Rusku. Obišli nás s plynom, aj keď sú sankcie. Sú vlastne sankcie na Rusko? Taliani podpisujú obchody. Turecko sa ospravedlňuje Rusku a Ukrajina je v totálnych troskách a to ešte poriadne nezačal úradovať Mikloš.
Čo však z toho vyplýva? Krásne nás vysánkovali z obchodu s Ruskom a my sme na to naleteli. Nemecko sa prakticky pripravilo na odchod Británie. Merkelová bude diktovať, čo kto môže a čo nie. Brusel sa stáva bábkou a zväzom nenažratých úradníkov a poslancov. Teraz ku TTIP a Británii. Ak sa to naozaj stane, tak Británia sa stane tranzitnou veľmocou transferu tovaru zo Spojených štátov do EÚ. Spojené štáty radi zaplatia poplatky, ktoré budú vyplývať Británii zo zmluvy s EÚ o voľnom obchode. GMO už prakticky Brusel schválil a môže sa veselo obchodovať. Brusel a Berlín prakticky vyhlásia, že TTIP nie je v súčasnosti na pláne a vypočuli hlas ľudu a máme vymaľované.
Británia a Nemecko si v podstate rozdelili zóny obchodného vplyvu. Kde to však skončí? Zmení sa Brusel? Prečo vlastne Brusel začal zasahovať do vecí, ktoré sú naozaj v rukách obchodu, ponuky a dopytu? Čo by mal Brusel určite vrátiť národným parlamentom? Len niekoľko návrhov. Pôda patrí štátom a nie Bruselu. Voda patrí občanom štátu a nemalo by sa s ňou obchodovať – je to jeden z artiklov prežitia ľudí a nie obchodu a privatizácie. Podobne by nemali zasahovať do pestovateľských kvót a mali by sa zrušiť. O emigrantoch už vôbec nevravím, toto by malo byť výlučne v kompetencii národných parlamentov. Ak sa zmení Brusel na zónu voľného obchodu a pracovnej sily, tak budem za Brusel bez tisícových úradníkov a poslancov. Ak začne akceptovať Brusel rovnosť národov a ich tradícií, možno budem za jednotnú EÚ. Ak však chce postaviť všetko na diktáte Nemecka, Francúzska a Bruselu, tak do takej únie som nevstupoval a nechcel by som do nej vstúpiť. Ak začne byť Brusel zrozumiteľný normálnym ľuďom, potom môžeme diskutovať o ďalšom smerovaní, zatiaľ je to len prežratý vlčiak odtrhnutý z reťaze.