Založ si blog

Kňažko mal pravdu. Harabin, Kotleba, Mečiar, kde sa stala chyba?

V časoch revolúcie povedal Kňažko jednu múdru myšlienku. Chceme demokraciu bez prívlastkov. Teda len čistú demokraciu. Žiadnu sociálnu či nebodaj liberálnu. No tu aj pani prezidentka zlyhala a propagovala liberálnu demokraciu. Mala byť nestranná, no to už dlhodobo nie je. Toľko k tej revolúcii a čo sme dosiahli. Nedosiahli sme nič okrem legalizácie multimilionárov.
Teraz k tým pronárodným lídrom. Jednou závažnou chybou a nielen u nich, to badám vo všetkých stranách. Predseda má vždy pravdu a jeho názor a činy sú nedotknuteľné. Od Fica po Sulíka nie je rozdiel. Vždy si poupratujú stranu a iný názor sa netoleruje. Ak zoberiem Smer, tak ten to rozohral na tri strany. Pellegrini mal asi dnes najlepší príhovor a jednu vec mu kvitujem, aby na nete konečne skončila anonymita. Zároveň oslovuje liberálne krídlo a je pripravený spolupracovať s týmto politickým spektrom. Ďalej je tu nečlen Smeru Blaha. Medzi ľuďmi obľúbený aj nenávidený za svoju priamočiarosť a iróniu. No klobúk dolu pred jeho názormi. Má však tiež chybu, že nedokáže skritizovať chyby Smeru. Teraz je tu Fico, ktorý prakticky pokračuje v šľapajach Mečiara a oslovuje práve túto voličskú základňu. No tiež nedokázal povedať: „ Občania, prepáčte, pomýlil som a spravil som chybu“. O Matovičovi, Sulíkovi, Dankovi, Trubanovi, Kiskovi aj Čaputovej škoda hovoriť, všetci klamali a nepriznali si obyčajné chyby. Všetci majú mesiášsky komplex. Sú však obyčajnými ľuďmi. Nič viac, nič menej. Je mi bližší hocijaký schopný robotník, ako nejaký Truban, ktorý predáva 5 gramov bieleho a podceňuje prácu robotníka, ktorú on nezvládne. Tu ešte pripomienku, bez počítačov prežijeme! Teraz k tým trom pronárodným lídrom. Kotleba a jeho ĽSNS posielalo svojich ľudí na všetky možné rokovania a podujatia. Naozaj mali snahu o komunikáciu a kreovanie spoločného bloku. Vlasť ani Slovenská liga túto snahu veľmi neprejavilo. Malé strany stratili trpezlivosť a pridali sa k tomu, kto im dal akú takú šancu. Ostatné strany, ktoré nechceli ísť pod jednu strechu ĽSNS vyčkávali a čas sa kráti. Aktivita neprichádzala a komunikácia neexistovala. Často sa doslova vysmievali týmto menším stranám. Áno, v tomto kole ĽSNS zvíťazila, aj keď nemusela vôbec chodiť na rokovania, nepotrebovala to.
To, čo nasledovalo, vyústilo do totálnej nechuti podporovať ktorúkoľvek z daných strán. Potrebovali sme vznik a spoločný postup aspoň dvoch silnejších celkov, ak neberiem do úvahy SNS, ktorá bude mať tiež problémy prebojovať sa do parlamentu. Liberálne KDH stratilo akýkoľvek kredit pôvodnej ideológie a smerovania. Môže sa stať, že do parlamentu sa dostane iba ĽSNS a tým pádom bude znovu do počtu. Prepadnú hlasy KSS, Slovenského Hnutia Obrody či ostatných menších strán. Najlepšie by bolo ich prepojenia a jedna spoločná kandidátka, aby sa vytvorila určitá možnosť voľby a je jednou pod akou hlavičkou. Je tu ešte malá šanca. No stratil sa nečinnosťou budúcich-minulých lídrov a veľmi zlým PR riadením to najdôležitejšie a to čas a dôvera voliča. Každý politik si musí priznať chybu, je tu množstvo dobrých aj zlých rozhodnutí a kým neurobia lídri hrubé čiary a neospravedlnia sa za svoje činy, je zbytočné ich voliť. Tu je nutné podotknúť, že sa to nedotýka len pohľadu právneho, ale aj etického. Nie je nič ľahšie ako si priznať chybu a prevziať zodpovednosť a zároveň nie je ani nič ťažšie a to dokážu naozaj len veľkí ľudia, nie postavením, ale duchom.

Politické procesy v plnom prúde: Rostas, Blaha aj samotný Fico a zákaz Biblie

14.12.2019

Začnem kritikou Fica, mierne povedané, v trubanovskom trápno-štýle. Proste katastrofa, ako obsahovo tak aj obsadením detí a ich zneužitím v politickej reklame, o fejku ani nevravím. Politici viac »

Lucia Ďuriš Nicholsonová – pretvárka „par excellence“

10.12.2019

To, čo predviedla a s čím sa chváli táto europoslankyňa, je len bohapustá propaganda. Nedá sa to ináč popísať, len takto. Vraj, jedna noc medzi bezdomovcami. Jajžebože, čo mám robiť? To viac »

Megaprúser Hlina, RTVS a koncesionárske poplatky a extrémne nevhodné reklamy

08.12.2019

Keď má byť Hlina výkladnou skriňou KDH, tak je to už veľmi zlé. To, čo dnes predvádzal katolík Hlina bez poznania desiatich božích bolo presne o tom. Arogancia, premúdrenosť a doslova mu viac »

pocasie 16.12

Vianoce nebudú ani biele, ani na ľade!

15.12.2019 18:20

Bude otepľovanie pokračovať aj v nasledujúcich dňoch? Čakajú nás zrážky, alebo sa bude oblačnosť trhať?

molekula, molekuly, atómy, chémia, väzby, mikroskop, atóm

Česi si určili superstrategické kovy. Je tam zlato, lítium či cézium

15.12.2019 17:59

Zlato, lítium, urán, rubídium a cézium sa stanú v Česku takzvanými superstrategickými surovinami, ich možnú ťažbu zváži vždy najskôr štát.

Lukovy kotol zachranka

Prvá lavínová nehoda tejto zimy sa stala v Školskom žľabe v Nízkych Tatrách

15.12.2019 16:45

Dvaja lyžiari odtrhli lavínu pod vrcholovou stanicou Chopok-sever. Jeden utrpel vážne zranenie, druhého zasypal sneh a neprežil.

práca, robota,

Aj Nemecku hrozí, že im firmy utečú. Chýbajú kvalifikovaní ľudia

15.12.2019 16:31

Nemecko čelí riziku sťahovania firiem pre nedostatok kvalifikovaných pracovníkov. Upozornila na to kancelárka Angela Merkelová.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 333
Celková čítanosť: 1335767x
Priemerná čítanosť článkov: 4011x

Autor blogu

Kategórie