Založ si blog

Na všetkých životoch záleží, ostatné heslá sú rasistické

Po článku v Pravde a reportážach na webe, či dokonca po obhajobe hnutia na Black Lives Matter ako jediného správneho nerasistického skĺzavame do neskutočnej hystérie „korektnosti“, kde nám o chvíľu neostane nič, len držať hubu a krok.
Dekapitovanie sôch Krištofa Kolumba či ničenie iných sôch historických osobností mi veľmi pripomína nacizmus a jeho krištáľovú noc, kedy sa tiež toleroval len jediný názor. Akékoľvek extrémy sú extrémne nebezpečné pre spoločnosť a polarizujú ju až na hraničnú situáciu. Oslava zločincov, kriminálnikov a ich glorifikácia je niečo neskutočné. Áno, dostal niekto po papuli od policajtov za to, že kradli, vyhrážali sa atď.. Dokonca tu boli prípady aj zabitia zločincov políciou. Áno, stane sa, hoci by sa stať nemalo. Koľkým ľuďom však polícia pomohla? Načo potom máme políciu? Odovzdajme vládu mafii a bude to. Jáj, som zabudol. My, už sme si mafiu zvolili a pokračujeme v tom „úspešne“ ďalej.
V USA za jeden víkend len tak hore dolu 160 zabitých pri doslova vojne gangov. No, čo už. Kedysi, ak na mňa policajt krivo pozrel, ak som sa nevedel spratať do kože, okamžite som stíchol a do tej kože sa vpratal. Bohapusté presadzovanie slobody menšín či jednotlivcov, bez akéhokoľvek dodržiavania zákonov, etiky a etikety všeobecné záväzných princípov je cestou do pekla a k anarchii. To sa v súčasnosti deje. Sedíme na sude s pušným prachom, kedy ľudia, ktorí sa jednoducho riadia morálkou, môžu zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Tam presne smeruje naša spoločnosť. Tie vreskoty hnutia BLM, či iných hnutí a dokonca aj to bozkávanie nôh pápežom (ak to nebol hoax), je dehonestujúce.
Prečo? Pretože súčasný človek, ktorý nemá nič spoločné s históriou sa nemá prečo ospravedlňovať za to, že je biely. O Slovákoch už ani nevravím. Nám by sa mali ospravedlňovať ani všetci zaradom. Maďarizácia, centralizácia, napadnutie Nemeckom, Poľskom, Maďarskom, Česi za nastolenie vlády komunistickej diktatúry, ZSSR za 68 rok, Únia za totálnu vytvorenie odpadovej potravinovej banky, oligarchovia či poisťovne a banky za ožobračovanie Slovákov a vláda za to, čo s nami robia deň čo deň. No prežili sme. Zatiaľ.
Každá doba mala svoj ráz a charakter. Sochy sú len pamätníkmi udalostí. Ak by nebolo Kolumba, ani tá pani čo sa rozkrikovala, keď ho likvidovali, že má toho dosť, by tam asi nebola. Nebolo by USA. Spojené štáty by boli indiánskym územím. Nebolo by žiadnej demokracie a otrokárstvo by možno prekvitalo do súčasnej doby. História tu nie je na to, aby sa ničila, ale aby sme sa z nej poučili. No robíme presný opak. Namiesto hľadania ciest a slobody prejavu sa zavádza cenzúra a doslova lynčovanie oponentov. Žiadna socha ani žiaden pamätník nemôžu za dejiny ľudstva. Sú len ich pripomienkou. Niekedy dobrou a niekedy zlou, ale v každom prípade je potrebné sa z toho poučiť. Nenávisť a rozdeľovanie spoločnosti pokračuje ďalej. Ak bude niekedy vojna, tak už nie globálna, ale občianska. K tomu smerujú činy politikov a polarizácia spoločnosti. Z neoliberalizmu sa stala diktatúra porovnateľná s ostatnými diktatúrami. Klasická demokracia zomiera na vírus korektnosti. Ľudia prestali rozprávať vtipy, čo ak by neboli korektné? Dovoľuje sa urážať len väčšinový národ a ostatné podskupiny si uzurpujú nadpráva a toleranciu za hranicami morálky a zákona. No a to je problém súčasnej doby. Slovensko svoju cestu dokráčalo. Chcete niekoho voliť zo súčasnej garnitúry? Nemáte koho. Jeden väčší mešuge mesiáš ako druhý. Politici sa nesmú kritizovať, ináč vás ich obdivovatelia ukameňujú. Budujeme kulty namiesto diskusie. Nie, žiadne ospravedlňovanie sa za minulosť, ale hľadanie spolupráce pre budúcnosť a poučenie sa z minulosti. V skutočnosti, ak by nebol vývoj taký, aký bol, tak by to hnutie vôbec neexistovalo, pretože by sa navzájom vraždili a predávali do otroctva u seba v Afrike. Nikto im predsa nebráni, aby sa vrátili naspäť do svojej rodnej krajiny.

Národnostné maďarské strany sa spájajú a tzv. národné sú v totálnom kolapse

08.08.2020

Národnostné strany na Slovensku pôsobiace na zmiešanom území sa spojili. Je jedno, že sú to práve strany postavené na národnostnom princípe a to maďarskej národnosti. Tzv. národné slovenské strany sa nepoučili z volieb a nedokázali doteraz prekonať svoje vlastné egá. Je priam nevyhnutná obmena starej gardy, nemyslím vekom, ale myslením. Zbytočné vyťahovanie [...]

Matovič to dáva na Matelka, Sulík začína s privatizáciou a tajný v parlamente

31.07.2020

To čo robí Matelko je priam neuveriteľné. Dokonca už ide na nervy aj Denníku N, ktorého favoriti v podobe Mladej progresívnej sily sa do parlamentu nedostali. To nevadí, ešte majú posily v podobe prezidentky, ktorá a to musím priznať, ma prekvapila v podobe vetovania stupídneho zákona stavaného pre Lipšica. No možno to ani nie je až také prekvapenie. Jednoducho sa Matelko [...]

Čo by som urobil v školstve ako minister – keramik s technickým, ekonomickým a pedagogickým vzdelaním a bez plagiátorskej diplomovky?

19.07.2020

Znovu sa vraciam ku školstvu. Budem sa opakovať, ale nič sa nedá robiť, o školstve píšem a aktívne pôsobím o oblasti neformálneho vzdelávania dospelých a mládeže cca 14 rokov. Nie veľa, ale ani nie málo. Základným problém školstva je totálny chaos zriaďovateľov a financovanie súkromného školstva. Osobne zastávam názor, že celé školstvo by malo znova prejsť pod [...]

Bielorusko voľby prezidentské kampaň začiatok protesty

Na povolebnom proteste v Bielorusku zahynul muž

10.08.2020 23:39, aktualizované: 23:47

Muž zomrel, keď explodovalo výbušné zariadenie v jeho ruke.

novinári, hovorca, médiá, noviny, tlač, informácie

V Bielorusku v súvislosti s voľbami zatkli najmenej 19 novinárov

10.08.2020 22:39

Bieloruskí nezávislí novinári sú už po dlhé roky pod konštantným tlakom, čelia zatýkaniam a prenasledovaniu.

Rusko, vlajka, ilustračná

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov

10.08.2020 19:45, aktualizované: 20:32

Podľa informácií slovenských spravodajských zložiek bola ich činnosť v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

Korán / Modlitba / Náboženstvo / Islam /

Nigérijský spevák dostal kvôli svojej piesni trest smrti za rúhanie

10.08.2020 19:19

Text piesne podľa kritikov vychvaľoval jedného islamského duchovného do takej miery, že ho vynášal i nad proroka Mohameda.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 398
Celková čítanosť: 2043108x
Priemerná čítanosť článkov: 5133x

Autor blogu

Kategórie