Založ si blog

Som Covid pozitívny a je mi dobre

Všade je kopa negatívnych správ, doslova strašenie ľudí a vytváranie politiky strachu. Priblížim vám skúsenosti, ktoré som nedávno mal s Covidom. Upozorňujem, že sú to moje príznaky a moje skúsenosti. Začalo to správou od manželky, že majú v škole pozitívneho žiaka a ide na testovanie. No super! Manželka to určite nemohla chytiť. Tá mala zodraté ruky od dezinfekcie a sústavne nosila rúško. Ešte aj po mne na začiatku pandémie v tom prvom predkole všetko dezinfikovala, len čo som vstúpil do dverí.

Musím podotknúť, že som rizikový pacient so zníženou kapacitou pľúc cca na 80%, silný alergik s nábehom na astmu, mám mierne zvýšený tlak a nadváhu cca 20 kg. Ešte minulý rok to bolo 35 kíl, ale behom roka som dal dolu 15 kg. Upravil sa mi aj tlak. Som ročník 72, už dlhšie sa neočkujem proti chrípke, mal som s tým veľmi zlé skúsenosti, ale neodhováram nikoho. To len na okraj pre porovnanie.

Strach bol väčší ako samotná Corona. Tak sme v tom ostali v dobrom aj v Corone. Manželka už pokašliavala a začali sa u nej prejavovať viaceré príznaky, no ja som si stále hovoril, že asi to nemám. Potom žene prišla sms s pozitívnym výsledkom. Na tretí deň po nakazení začali prejavy aj u mňa – mierne zvýšená teplota a rozhorúčené čelo. 37,6 nijaká výrazná teplota, ale dal som si paralen a začalo brutálne potenie. To som ešte nevedel, čo ma čaká. Druhý deň ako cez kopirák! Znovu jeden paralen. Nejako som si zvykol brať vitamíny – 1000 céčko, zinok, béčko a každé ráno si dávam granulovaný ostropesterc, ale nie kvôli Corone, ale kvôli pečeni, kde som mal mierne zhoršené výsledky pre zápal sedacieho nervu z analgetík. Pečeň upravená, ale akosi som si na ostropestrec zvykol.

3. až 5. deň sa vcelku nič nedialo, stav normálny a nastala strata čuchu. Necítil som ani najsmradľavejší parfum, čo som našiel a ktorý veeeeľmi dlho nepoužívam. Tá strata čuchu bola ohromná, cesnak a cibuľa ako jedno z mojich najobľúbenejších jedál boli na dennom jedálničku (sú doteraz). No manželka ma zradila a čuch sa jej vrátil podstatne skôr! To nebolo fér! Už som jej smrdel za cesnakom a to ja rád. Nevadí, spali sme v oddelených izbách, jednoducho aby sme sa vyspali a nevyrušovali sa, keď už sme coronoví. Manželka obsadila obývačku s TV, no a mne ostala spálňa a tak som počúval vážnu hudbu, v ktorej mám medzery, ale po organovej nonstop paráde som sa musel vrátiť k rocku a metalu.

6. deň nabehla teplota 37,9 a začala bolesť hlavy so soplíkom. Zobral som si dva paraleny a vtedy som zažil sprchu pod perinou! Nikdy som sa tak nepotil ako v tú noc! Doslova som si musel trik krát prezliecť a pyžamo som mohol doslova žmýkať!

Nasledujúci deň soplík a taký priebeh ako zápal nosných dutín, potreboval som nosné kvapky. Teploty už žiadne. Spotreboval som balík papierových vreckoviek. O tri dni návrat čuchu, ktorá sa mi navždy vryje do pamäti. Pečená klobása a cibuľa! Neviem, čo mi to napadlo s tou klobásou. Skôr preferujem zeleninu, mäsko na prírodno, snažím sa zdravšie stravovať, ak sa dá. Pokašliavanie som mal len mierne a to skôr v ranných hodinách, vykašliaval som hlieny. No pomohlo. Tekutín som pil do aleluja a to hlavne čaje – podbeľový, bazový, mätový – čajové mixy a pil som čistú vodu bez bubliniek.

Začali prvé dni bez príznakov a koniec Covidu. Som pozitívny a to nielen čo sa týka Covidu. Prekonali sme to z rodiny štyria. Manželke príznaky i priebeh trvali najdlhšie, no už je z toho tiež hádam vonku. Svokra už znovu objavila záhradu a svokor už lieta hore dole, akoby nič. Najhorší priebeh mala práva svokra, no zvládla to a to sú starobní dôchodcovia.

Tak sme prežili Coronu! Ja, rizikový pacient som už temer v poriadku, najskôr sa zotavili dôchodcovia a my po nich. Takže tak. Bukovský má pravdu a na našom zdraví záleží. No záležať nám má počas celého života. Bukovský neustále omieľa dookola ten istý a nesporný fakt, že jedným z najrizikovejších faktorov covidu je obezita. Keby si to Slováci uvedomili už niekedy v marci, začali by zdravšie žiť a hlavne s mierou a postupne chudnúť a znižovať rizikovú hmotnosť, mohlo tu dnes byť oveľa menej obetí. Zvyšovanie imunity a úprava hmotnosti je alfou a omegou v boji proti corone. (Samozrejme, hovorím o polymorbídnych ľuďoch, nie o starých, so zníženou imunitou, prípadne s ďalšími pridruženými diagnózami). Bol by som Bukovskému vďačný ak by mi pripravil jedálniček (to len na okraj).

Strach som si nepripustil a ani nepripúšťam. Rúško som vždy nosil a spôsobilo mi infekciu oka, ktoré doteraz nemám v poriadku. Teda načo rúška? Nosil som ho poctivo a Coronu som aj tak dostal o manželke ani nevravím! Mimo toho, že sa mi ako alergikovi veľmi zle dýcha pod rúškom, som možno trošku Coronu oddialil, ale neušiel som jej. Áno, budete namietať, že rúška nosíme hlavne pre ochranu druhých. No ja už naozaj nikoho neohrozím a keďže som chorobu prekonal, som takpovediac zaočkovaný, teda pravdepodobnosť, že coronu opäť chytím, je naozaj nízka.

Ľudia, myslite pozitívne, aj keď ste pozitívni. Na negatívne správy a myslenie už nie je čas. Viac bude zabíjať stres a samotný strach z Covidu ako Covid samotný. Onkologickí pacienti nemajú častokrát prístup k liekom, vraj sú drahé aj pred pár týždňami boli o tom reportáže. Denne ich zomrie cca 40, kam sa hrabe Covid. Chráňme najslabších, ale nestresujme ich! Nám veľmi pomohol optimizmus a vzájomná podpora! Strach z Matelka zahoďte za hlavu. Chcete sa testovať? Dajte sa, ak máte mať kvôli tomu problémy. Síce nie je to „povinné“, ale je to s donútením.

Ešte na jedno chcem upozorniť. Keďže som alergik a sústavne som na liekoch, píšem jednu konšpiráciu. Sprej či inhalátor, ktorý používam je v poslednej dobe značne nedostatkový a nedá sa už pomaly ani objednať a jeho doplatok sa zvýšil z 2,9 € ma cca 9,7 € čiže o vyše 300 %. Čo za tým bude? Keď sa mi skutočne po jeho používaní zlepšil stav a nemal som pravdepodobne napadnuté ani pľúca, priedušky a ani hrdlo?

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Venezuela / Nicolás Maduro /

"Kto nevolí, neje". Za neúčasť vo voľbách hrozí Madurov režim i obmedzením potravinových balíčkov

02.12.2020 16:45

Parlamentné voľby ako neslobodné bojkotuje veľká časť opozície, ktorá namiesto nich zorganizuje on-line referendum o zotrvaní prezidenta Madura pri moci.

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26, aktualizované: 16:53

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Rezort školstva podľa neho hľadá výhovorky.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54, aktualizované: 16:45

Premiér Igor Matovič uviedol, že sa koalícia priblížila k dohode na mene kandidáta.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2356955x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie