Inflácia, krach, generálny štrajk či rozpad EÚ?

15. marca 2022, gabo126, Matelko Nezaradené

Ak si zoberieme vývoj ceny zlata od roku 2000, kde stálo cca 270 €, potom krízu v roku 2008 a cena cca 850 dolárov, tak nám vychádza, že naše financie padajú a padajú, až dopadli na súčasných cca 1950 dolárov za trójsku uncu. Inflácia, pád mien je za 22 rokov nenormálny, cez 700 %. Áno, nadvýroba spomalila infláciu zlacňovaním výroby, ale tieto časy sa skončili.
Úvaha nad Putinom a jeho šachovou partiou. Rusko ako majiteľ najväčších zásob surovín na svete a k tomu pridalo aj produkciu potravín, fakticky odpíše celú EÚ. Inflácia a zdražovanie je podľa všetkého väčšie ako v samotnom Rusku. Účty ešte len prídu a vykúpenie slobody bude sprevádzané pravdepodobne štrajkami, občianskymi protestami a možno aj nepokojmi, ktoré prerastú do občianskych vojen s možným následkom rozpadu EÚ. Je to začiatok pádu našej civilizácie, ktoré začalo už v roku 2008. Mali sme 14 rokov na možnú zmenu. Pohlavári neuspeli a obmena tovaru vo forme ekologického produktu neuspela. Elektromobily sú poruchové, drahé a cena sa ešte zvýši. Prechod na eko energie nás aj ekologicky a ekonomicky pochová. Späť k jadru? Aj tu voľaktorí premúdreli diskutéri obhajovali, že vraj možná náhrada existuje aj za ropu, aj za plyn aj za jadro. No ako sa len mýlili! Priznajú si svoje chyby?
Teraz skutočne k jadru veci. EÚ si podpílila sankciami konár pod zadkom, alebo si strelila priamy zásah do stehennej tepny. Vykrváca energeticky a nebude konkurencieschopná. Nekonečné tlačenie peňazí už bude nedostatočné a začala nám hyperinflácia, ktorú som ešte pred rokom predpokladal. Toto ani nie je vojna čo to spôsobilo, skôr arogancia moci a určitá nadradenosť a dvojaký meter. Jednoducho EÚ a USA ako „nadľudia“ zabudli na svoju základnú funkciu a to určenie hraníc slobody a demokracie u seba doma a pretransformovali sa na novodobú neoliberálnu diktatúru. Podotýkam, že táto kritika nie je namierená na súčasný stav vojny na Ukrajine, ale všetkému tomu, čo tomu predchádzalo. Vojnu jednoducho odsudzujem, nech je kdekoľvek. Ja som sa nezobudil až teraz pri tejto vojne. Vrchol západná civilizácia dosiahla v roku 2008. Odvtedy je to už len voľný pád, ktorý je sprevádzaný neskutočným a nekontrolovaným tlačením peňazí do ekonomík. Bohatstvo sveta sa sústreďuje do rúk niekoľkých „rodín“ a FED či ECB akosi nezastavuje tlačiarenské stroje. Už pred týždňom predpokladali pád ceny rubľa na 150 za 1 dolár. Nejako nevyšlo. Hlavný hráč – Čína ako budúci svetový ekonomický vodca získal prístup k lacným surovinám a totálne ovládne trh. Majú výrobu, suroviny, technológie a obrovský trh. Ak sa pripojí India či Južná Amerika EÚ a USA ostane minimálny trh. Dokonca sa môže stať, že ostatné štáty začnú ignorovať zoskupenie EÚ-GB-USA-Japonsko a spustí sa mega železná opona.
Máme tu cenzúru, zákazy, novodobú diktatúru. Čo s tým?