„Kaderník“ dostal úpal, vojna už je oficiálne potvrdená aj zo strany Ukrajiny a Matelkov predvolebný úplatok verejnej správe

28. júna 2022, gabo126, Matelko

Ono používanie mobilov v školách je jedna z vecí, o ktorej nie je potrebné diskutovať. Tento mini-ster postupuje presne podľa neoliberálneho manuálu – čím horšie, tým lepšie. Nech mi pán minister – plagiátor vysvetlí, či niekde v práci je povolený mobil, len tak, na súkromné účely. Možno tak robil minister skúšky na tej jeho VŠ. Už vidím, ako predavačka, robotník za pásom (operátor výroby) atď. si len tak surfujú, bez následkov. Ich produktivita by prudko klesla. Áno, sú profesie, kde sa bez mobilu nezaobídete, napríklad šmejdi, ktorí vám vyvolávajú. Alebo ministri či poslanci, ktorí sa večne bavkajú na svojich PC či mobiloch. No nech. Taký stupídny nápad ako vypustenie zákazu používania mobilov v školách v čase vyučovania, ktorý sa doteraz ťažko udržiaval, môže vymyslieť fakt len chorá hlava s úpalom.
No a teraz k tej vojne na východe. Jedno je isté. Sankcie zasiahli najviac nás a chudobnejšiu časť EÚ. V súčasnosti priam dali do rúk Putinovi ďalší dôvod na pokračovanie vojny. Vraj pôsobí v Rusku špeciálna ukrajinská skupina sabotérov. Ani by som sa nečudoval, ak by to Rusi využili a označili ich za teroristov, čo aj určite urobia a odôvodnia tým útok na celú Ukrajinu po vzore USA keď zaútočili na Afganistan po dvojičkách. Už Amíci hovoria, že Ukrajina potrebuje zbrane, ktoré dosiahnu Rusko. Tak to je už priama otvorená vojna dvoch štátov. Zatiaľ mi to pripadá ako skúšanie zbraní a aké následky majú niektoré z nich, respektíve ako sa dajú likvidovať. Turci vraj darujú drony Ukrajine. No nedarovali by im ich, ak by boli ešte tamtie funkčné. Pravdepodobne to skôr bude reklamácia a možné rušenie objednávok zo strany iných odberateľov. Fakticky, drony boli účinné na začiatku konfliktu. Teraz už sú pasé.
Teraz idem konšpirovať. Pripadá mi to ako nové rozdelenie sveta. Vraj platobná neschopnosť Ruska, sa na trhoch neukázala absolútne nijako. Ceny idú prudko hore hlavne u nás. Známa Slovenka žijúca v Amerike priletela z USA po dvoch rokoch a nestíha sa čudovať, ako je u nás draho a ako z toho dokážeme vyžiť. To ešte príde Sulíkové zdraženie plynu a Matelkovej elektriny. Len jedno neviem pochopiť. Ceny idú hore podľa svetových cien a my predsa máme lacnejší plyn a vlastnú elektrinu, tak prečo sa ceny neodvíjajú od zmluvných cien, ale od cien burzových! Veď doslova nadájame monopoly. No a ešte je tu tá extra cena za rozvodové siete. Vraj na jadro a atď. Čo urobil Šulino? No nič!!! V pohode mohol znížiť ceny o 50%, aj tak h…o robia.
Plagiátori idú rozdať 500 €-ek verejnej správe pred voľbami. Nuž, naozaj „kvalitná“ predvolebná propaganda. Hlúposťou táto vláda prekvitá. Čo návrh, to perla. Len stále neviem pochopiť, ako môže byť inflácia iba nejakých 12%, keď ceny sa vyšvihli oproti minulému roku od 20 aj do 400%. Veď len taký repkový olej si to dal o cca 400% navyše. Palivá o cca 20% a energie už od minulého roku stúpli o cca 20%. Neviem o jedinej veci, ktorá by išla dole, okrem rozumu tejto diletantskej vlády.