Akých odborníkov menovala v minulosti prezidentka počas troch vlád?

15. októbra 2023, gabo126, Matelko

V prvom rade jej želám skoré uzdravenie z toho truc podniku a teraz sa v skratke pozrime, akých expertov nám to vymenovala pani prezidentka v minulosti:
Prvá Matelkova vláda. O predsedovi škoda reči, plagiátor, daňový optimalizátor a notorický klamár.
Minister hospodárstva – Šulino – notorický rozkladač vlád. On nič, on len zdupká. Odbornosť? Sústavne sa odvoláva na rovnú daň, ktorá jednoducho už nemôže byť rovná. No aspoň má ekonomické povedomie na rozdiel od plagiátora.
Ing. Andrej Doležal – Istý čas bol aj zastupujúcim ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR a zastupujúcim ministrom hospodárstva SR – mimochodom, vôbec si ho nepamätám. A v čom bol vraj expert? Je považovaný za experta v oblasti telekomunikácií a líniového manažmentu. V minulosti pracoval pre súkromné televízie Markíza a TV JOJ, ale aj pre štátnu RTVS. Teda, kde sú skúsenosti z dopravy, sociálnych vecí či nebodaj riadenia dopravy, veď len také železnice sú v totálnom rozklade a bordel, aký tu nikdy nebol.
Absolútny top vedomostí a odborností Mgr. art. Veronika Remišová, ArtD., M.A. – tu si môže každý urobiť svoj názor, poverená vedením ministerstva, o ktorom nemala ani šajnu a nemá doteraz. O vzdelaní škoda hovoriť a o prehľade? Musel by som sa hlboko zamyslieť, kedy nestrelila nejakú blbosť.
Ing. Eduard Heger – Vyštudoval obchod a marketing na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave a v rôznych malých firmách začal pracovať ako manažér. Expert v importe vodky! Priviedol vládu do krachu a jeho strana zostala v zabudnutí. Nuž, aké mal profesijné skúsenosti na vedenie štátu a ministerstva? Ako každý bežný majiteľ firmy.
Plk. Ing. Roman Mikulec, MSc. Aspoň tu to vyzerá na odbornosť, o ostatnom zbytočne hovoriť, vzdelanie nie je predpokladom pre jeho schopnosti.
MUDr. Marek Krajčí – detský kardiológ, riadenie alebo vyššie funkcie žiadne a predsa šiel za ministra zdravotníctva. Teda ako predpoklady pre riadenia ministerstva stačili vzdelanie a prax. V oblasti riadenia či manažmentu skúsenosti temer žiadne.
PhDr. Jaroslav Naď, PhD. – jedna z najväčších perál odbornosti a slušnosti. Vraj politológ. Ostatné expertné vzdelanie vraj prostredníctvom kurzov. U nás sa už fakt dávajú tituly za hocičo.
Ing. Ján Mičovský CSc. – minister poľnohospodárstva. Aspoň aké také príbuzné vzdelania z čias socializmu, ale lesníctvo a jeho špecializácia má dosť ďaleko do poľnohospodárstva, aj keď by mali konečne prepojené. Žiaľ, riadiace schopnosti boli nulové, príliš úzky okruh a prehľad z odboru.
Ďalšia z perál odbornosti Ján Budaj – minister životného prostredia. Jedno, čo mal z praxe spoločné so životným prostredím, bola premena uhlia na energiu v kotloch. Podobnú odbornosť mal aj jeho poradca učiteľ vraj dejepisu Smatana.
Mgr. Natália Milanová – ministerka kultúry, alias Fantóm opery – nikto o nej nevedel, že vôbec existuje. Učiteľka slovenského jazyka.
Bc. Milan Krajniak – ďalší expert v oblasti vyštudovanej politológie. Ach jaj, tieto odbory by mali byť zrušené.
Ivan Korčok – jeden z mála profesionálov na poste ministerstva zahraničných vecí. Síce názorovo nemusím súhlasiť, ale profesijne niet čo vyčítať.
Biedne ministerstvo školstva, na ktoré každý asi kašle. Najprv pod vedením Mgr. Branislava Gröhlinga. V rokoch 1988 – 1992 absolvoval štúdium v odbore navrhovanie a výroba obuvi a galantérneho tovaru na Strednej priemyselnej škole obuvníckej v Partizánskom a neskôr, v rokoch 2004 – 2009 vyštudoval právo na Bratislavskej vysokej škole práva. Teda koľko ľudí sa môže stať na základe kritérií odbornosti ministrom? Temer každý, kto vie čítať a písať a je v tej správnej strane. Dokonca ani to písanie a čítanie nie je podmienkou a teda odbornosť a vzdelanie už vôbec nie. Problémom je, že na tieto funkcie sa trepú ľudia, čo zväčša o tom nič nevedia a spoliehajú sa na poradcov. Proste, je to politická funkcia a nie odborná a už by si to ľudia mali trošku uvedomiť, kým sa nezmenia pravidlá aj Budaj, Remišová či Gröhling môžu byť ministrami, aj keď o tom vedia veľké kulové. Dokonca v súčasnosti už ani vzdelanie nie je zárukou odbornosti a kúpené vzdelanie niektorých politikov je toho príkladom. Také odbory ako sociálna práca, politológia atď. by mali zaniknúť a mali by byť len súčasťou skutočných odborov podobne ako ekonomika či iné disciplíny, na ktorých zvládnutie nepotrebujete 5 rokov vysokej školy. Aspoň jednu dobrú vec by sme mohli prebrať z USA a to, že papier neznamená všetko.
Druhá a tretia vláda je fakticky o ničom. Tretia Ódorova vláda priniesla – nič, okrem svojho plánu na škrtanie v rozpočte a tu musím s niektorými krokmi aj súhlasiť. Napríklad zrušenie celoplošnej dopravy zadarmo pre študentov, či zníženie zamestnancov štátnej správy. Pri študentoch by to mohla byť len cesta do školy a zo školy.
Pozrel som si aj debatu Šimečku s Dankom. To čo ten Šimečka trepe o náhrade jadrového paliva??? Politológ či“expert“ za zahraničné vzťahy sa vyzná do jadrového paliva? Tak ja neviem, ale s jeho vedomosťami by som si na toto tvrdenie vôbec netrúfal. Nechce sa mi vyletieť do vzduchu a byť ožiarený len kvôli pýche.
Tak a teraz k tomu menovaniu nových ministrov. Ako dokáže zhodnotiť prezidentka, ktorá klamala aj o svojej praxi, iných ľudí, keď v minulosti jej to nebolo vôbec potrebné. Ak by bol Huliak minister životného prostredia, čo by mala proti jeho vzdelaniu a odbornosti? Vraj je proti Tarabovi a Huliakovi nejaká petícia s podpísanými vyše 28.000 hlasmi. Koľko že to Huliak získal preferenčných hlasov? R. Huliak získal 58 875 preferenčných hlasov. Ak chce byť nejaký herec politikom, tak nech ide kandidovať! Myslím, že stačilo, je po voľbách a mali by sa s tým zmieriť. Pozrel som si aj štatistiky a ľudí, čo to podpisovali, poniektorí aj dvakrát pre istotu, poniektorí radšej bez mena, asi im je hanba, alebo sú jednoducho vymyslení ľudia pri takýchto petíciách. No drvivá väčšina je z Bratislavy. Práve z tej Bratislavy, ktorá si humpľuje životné prostredie jedna radosť, kde je najvyššia spotreba a znečisťovanie životného prostredia. Nuž, čo už, pripadá mi to celé ako Gretkina bublina, ktorá si kúpi elektrické auto, pretože si asi myslí, že pri jeho výrobe boli nulové emisie.