Založ si blog

Fialkovej streľba, Trumpov ruský komplex, Ficove remeslá, nebezpečné kinderká v USA

Daj sa mi svete, Fialková netrafila, no a čo? Každý má niekedy svoj zlý deň. Ak niekoho sklamala, tak možno jedine seba a ani to nie. Učí sa a robí, čo môže a čo je v jej silách. Naozaj nejde o nič. Ona netrafila zopár terčov, ak by ich trafila a nebodaj by získali medailu, hneď by sa s nimi všetci fotili. Kuzminová má absolútnu pravdu, nejde predsa o život. Zoberme si stopäťdesiat darmožráčov plus vládni činitelia a niekoľko stovák prisluhovačov vrátane prekysnutej misky. Koľko tieto trúby dodrbali? Koľko že to ľudí priviedli na mizinu, aké že to zákony poschvaľovali? Tých sedem netrafených terčíkov je v tomto súkolí absolútne bezvýznamných a o pár dní ani pes po tom neštekne.
Fialkovej držím prsty, ako aj našim hokejistom a vlastne všetkým športovcom. Určite sa chcú prezentovať v tom najlepšom svetle a momentálne určite nič lepšie nemáme. O podmienkach, ale aj korupcii možno, že aj v športe škoda hovoriť. Oni sú potom len také hromozvody, po ktorých sa všetko zvezie.
Trump a USA je v súčasnosti spolu s EÚ prudko prenasledovaná zlým Ruskom. Dokonca prezidentovi Putinovi stačí iba trinásť trollov, aby ovplyvnil celé voľby v USA, Francúzsku, Holandsku ….. Možno sa pridá aj nejaká tá ruská agentúra. Načo potom jadrové zbrane a všeobecne zbrane, ak nejaké správy dokážu ovplyvniť milióny voličov? To sú na tom ľudia v USA či EÚ s vlastným tak zle? To si naozaj nedokážu vytvoriť vlastný názor? Orwell by z tohto nebol veľmi šťastný a to hlavne preto, že sa to stalo. Naozaj takto médiá dokážu ovplyvňovať široké masy? Tak to sme teda dopracovali. Niet sa čomu čudovať. Vzdelanosť na ústupe a čím väčšia závislosť na pôžičkách a materiálnych statkoch zabraňuje rozvoju vlastného myslenia. Tu sa Orwell mýlil, nie chudoba a diktatúra, ale prebytok a ľudská túžba po bohatstve ničí charakter osoby.
Putin naozaj môže asi za všetko. Že sú deti u nás sprosté, že ľudia sú čím ďalej sebeckejší, že nie sme úctiví, že strácame identitu a spoločenské správanie.
Pán premiér Fico objavil teplú vodu v oblasti školstva. Iste, je potrebné zrušiť, alebo spoplatniť odbory, ktoré nie sú pre spoločnosť užitočné a to aj na stredných aj na vysokých školách. Jedno, čo je isté, hráme sa tu na demokraciu a kapitalizmus, ale financovanie školstva je stále socialistické. Nevravím už vôbec o vlakoch zadarmo, ktoré ani za socíka nebolo. Riešenie je jednoduché. Ak potrebujeme na Slovensku nepotrebných politológov, tak nech študujú v rámci štipendií. Najlepší dvadsiati dostanú štipko a ostatní, poď ho si to zaplatiť. A to by sa malo aplikovať na všetkých školách, ba dokonca aj na stredných. Zašiel by som až tak ďaleko, že odborným školám zameraným na remeslá, poľnohospodárstvo, techniku, IT by som už neplatil podľa počtu žiakov, ale podľa kvality výučby. Postupne by sa do takých škôl žiaci vrátili, ak by si ich inde museli platiť. Všetko sa dá, len treba chcieť. Malý príklad. Dnes som si vo vlaku vypočul, že Kodaň je v Poľsku od študentiek filozofickej fakulty. Stačilo.
Ešte raz USA. Konečne dorazili do Spojených štátov nebezpečné kinder vajíčka. Bol dlhodobý zákaz pre možné ohrozenie detí. Nuž, ešte šťastie, že do nich firma nedáva aj strelné zbrane, ktoré sú tak populárne medzi mládežou v USA a ku ktorým sa dostanú ľahšie ako k tým kinderkám.

Pussy Riot Pohoda, Kiska chce moc, pochvala Lidlu a kto má kontakt na Nočných vlkov?

10.07.2018

Začnem pozitívnou správou. Už ste sa tešili niekedy, že v obchode niečo nemajú? Samozrejme okrem slniečkárov v Bille, ktorá stiahla Zem a Vek. Nuž, ja som sa potešil, pretože v Lidli zrušili viac »

Vznik neoliberálnej sekty v priamom prenose a veriaci kresťania v chaose

06.07.2018

Súčasný pohyb či už Slušného Slovenska, alebo aj niektorých osobností vrátane cirkevných predstaviteľov nepripomína nič iné ako vznik sekty. Kto si pozrie poučku pojmu sekta na wiki, musí viac »

Pohoda bez národností a kresťanov, Havran „na odchode“ z RTVS a zrušenie koncesionárskych poplatkov.

05.07.2018

Výroky, vyjadrenia a cenzúra. Ďalší súkromný podnikateľ si robí reklamu prostredníctvom verejnoprávnej RTVS a ešte mu pritom pomáha Rádio FM. Po výroku Michala Kaščáka v Rádiu FM: „…národne, viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 258
Celková čítanosť: 776628x
Priemerná čítanosť článkov: 3010x

Autor blogu

Kategórie