Založ si blog

Fialkovej streľba, Trumpov ruský komplex, Ficove remeslá, nebezpečné kinderká v USA

Daj sa mi svete, Fialková netrafila, no a čo? Každý má niekedy svoj zlý deň. Ak niekoho sklamala, tak možno jedine seba a ani to nie. Učí sa a robí, čo môže a čo je v jej silách. Naozaj nejde o nič. Ona netrafila zopár terčov, ak by ich trafila a nebodaj by získali medailu, hneď by sa s nimi všetci fotili. Kuzminová má absolútnu pravdu, nejde predsa o život. Zoberme si stopäťdesiat darmožráčov plus vládni činitelia a niekoľko stovák prisluhovačov vrátane prekysnutej misky. Koľko tieto trúby dodrbali? Koľko že to ľudí priviedli na mizinu, aké že to zákony poschvaľovali? Tých sedem netrafených terčíkov je v tomto súkolí absolútne bezvýznamných a o pár dní ani pes po tom neštekne.
Fialkovej držím prsty, ako aj našim hokejistom a vlastne všetkým športovcom. Určite sa chcú prezentovať v tom najlepšom svetle a momentálne určite nič lepšie nemáme. O podmienkach, ale aj korupcii možno, že aj v športe škoda hovoriť. Oni sú potom len také hromozvody, po ktorých sa všetko zvezie.
Trump a USA je v súčasnosti spolu s EÚ prudko prenasledovaná zlým Ruskom. Dokonca prezidentovi Putinovi stačí iba trinásť trollov, aby ovplyvnil celé voľby v USA, Francúzsku, Holandsku ….. Možno sa pridá aj nejaká tá ruská agentúra. Načo potom jadrové zbrane a všeobecne zbrane, ak nejaké správy dokážu ovplyvniť milióny voličov? To sú na tom ľudia v USA či EÚ s vlastným tak zle? To si naozaj nedokážu vytvoriť vlastný názor? Orwell by z tohto nebol veľmi šťastný a to hlavne preto, že sa to stalo. Naozaj takto médiá dokážu ovplyvňovať široké masy? Tak to sme teda dopracovali. Niet sa čomu čudovať. Vzdelanosť na ústupe a čím väčšia závislosť na pôžičkách a materiálnych statkoch zabraňuje rozvoju vlastného myslenia. Tu sa Orwell mýlil, nie chudoba a diktatúra, ale prebytok a ľudská túžba po bohatstve ničí charakter osoby.
Putin naozaj môže asi za všetko. Že sú deti u nás sprosté, že ľudia sú čím ďalej sebeckejší, že nie sme úctiví, že strácame identitu a spoločenské správanie.
Pán premiér Fico objavil teplú vodu v oblasti školstva. Iste, je potrebné zrušiť, alebo spoplatniť odbory, ktoré nie sú pre spoločnosť užitočné a to aj na stredných aj na vysokých školách. Jedno, čo je isté, hráme sa tu na demokraciu a kapitalizmus, ale financovanie školstva je stále socialistické. Nevravím už vôbec o vlakoch zadarmo, ktoré ani za socíka nebolo. Riešenie je jednoduché. Ak potrebujeme na Slovensku nepotrebných politológov, tak nech študujú v rámci štipendií. Najlepší dvadsiati dostanú štipko a ostatní, poď ho si to zaplatiť. A to by sa malo aplikovať na všetkých školách, ba dokonca aj na stredných. Zašiel by som až tak ďaleko, že odborným školám zameraným na remeslá, poľnohospodárstvo, techniku, IT by som už neplatil podľa počtu žiakov, ale podľa kvality výučby. Postupne by sa do takých škôl žiaci vrátili, ak by si ich inde museli platiť. Všetko sa dá, len treba chcieť. Malý príklad. Dnes som si vo vlaku vypočul, že Kodaň je v Poľsku od študentiek filozofickej fakulty. Stačilo.
Ešte raz USA. Konečne dorazili do Spojených štátov nebezpečné kinder vajíčka. Bol dlhodobý zákaz pre možné ohrozenie detí. Nuž, ešte šťastie, že do nich firma nedáva aj strelné zbrane, ktoré sú tak populárne medzi mládežou v USA a ku ktorým sa dostanú ľahšie ako k tým kinderkám.

Koza v prezidentskom paláci, žlté vesty dostávajú rozum a SMERujúci prezident

02.12.2018

Tak teraz neviem. Bude nás zastupovať v Marakéši koza, alebo pán prezident? Danko povedal, že tam nepôjde ani len upratovačka. No o koze nebolo ani reči a tak by ostal aj Lajčák sýty, aj Danko viac »

Už sú peňeži, peníze, peniaze na vojnu a do Marakéša sa asi nepôjde

28.11.2018

Sme pravdepodobne na prahu tretej svetovej, aspoň niektorí klusáci, ktorí poklusom klus utekajú do prvej línie, by ju chceli tú vojnu už čím skôr. Tanky a technika sa už na východ presunuli. viac »

Prečo neoliberalizmus vyhráva a tretí názorový smer prehráva?

18.11.2018

Je to len istá úvaha o nás, obyvateľoch Slovenska. Neoliberáli jednoducho vyhrávajú, aj keď ich všeobecná podpora je v rámci podpory obyvateľstva možno na úrovni 20%. Obrovské kampane a viac »

Charles Michel

Belgický premiér Michel pre Marrakéš rezignoval

18.12.2018 20:46

Ešte večer ju odovzdá do rúk kráľa Filipa.

Jozef Bíreš

Bíreš: Rakúšania sa mýlia, že jedia to, čo Slováci

18.12.2018 20:00

Rumunsko, ktoré bude od januára predsedať Rade Európy, by mohlo anulovať rakúsky postoj, nepovažovať dvojakú kvalitu potravín za nekalú praktiku.

obálka, dopis, kuriér, pošta, správa, e-mail

Slovenské poštové známky získali v roku 2018 rekordný počet ocenení

18.12.2018 19:24

V súťaži o najkrajšiu známku sveta sa poštová známka Umenie: Oltár sv. Jakuba v Levoči umiestnila na 2. mieste.

mayová

Britská vláda aktivovala plány pre prípad neriadeného brexitu

18.12.2018 19:22

Prioritou Mayovej vlády zostáva riadený brexit.