Založ si blog

Fialkovej streľba, Trumpov ruský komplex, Ficove remeslá, nebezpečné kinderká v USA

Daj sa mi svete, Fialková netrafila, no a čo? Každý má niekedy svoj zlý deň. Ak niekoho sklamala, tak možno jedine seba a ani to nie. Učí sa a robí, čo môže a čo je v jej silách. Naozaj nejde o nič. Ona netrafila zopár terčov, ak by ich trafila a nebodaj by získali medailu, hneď by sa s nimi všetci fotili. Kuzminová má absolútnu pravdu, nejde predsa o život. Zoberme si stopäťdesiat darmožráčov plus vládni činitelia a niekoľko stovák prisluhovačov vrátane prekysnutej misky. Koľko tieto trúby dodrbali? Koľko že to ľudí priviedli na mizinu, aké že to zákony poschvaľovali? Tých sedem netrafených terčíkov je v tomto súkolí absolútne bezvýznamných a o pár dní ani pes po tom neštekne.
Fialkovej držím prsty, ako aj našim hokejistom a vlastne všetkým športovcom. Určite sa chcú prezentovať v tom najlepšom svetle a momentálne určite nič lepšie nemáme. O podmienkach, ale aj korupcii možno, že aj v športe škoda hovoriť. Oni sú potom len také hromozvody, po ktorých sa všetko zvezie.
Trump a USA je v súčasnosti spolu s EÚ prudko prenasledovaná zlým Ruskom. Dokonca prezidentovi Putinovi stačí iba trinásť trollov, aby ovplyvnil celé voľby v USA, Francúzsku, Holandsku ….. Možno sa pridá aj nejaká tá ruská agentúra. Načo potom jadrové zbrane a všeobecne zbrane, ak nejaké správy dokážu ovplyvniť milióny voličov? To sú na tom ľudia v USA či EÚ s vlastným tak zle? To si naozaj nedokážu vytvoriť vlastný názor? Orwell by z tohto nebol veľmi šťastný a to hlavne preto, že sa to stalo. Naozaj takto médiá dokážu ovplyvňovať široké masy? Tak to sme teda dopracovali. Niet sa čomu čudovať. Vzdelanosť na ústupe a čím väčšia závislosť na pôžičkách a materiálnych statkoch zabraňuje rozvoju vlastného myslenia. Tu sa Orwell mýlil, nie chudoba a diktatúra, ale prebytok a ľudská túžba po bohatstve ničí charakter osoby.
Putin naozaj môže asi za všetko. Že sú deti u nás sprosté, že ľudia sú čím ďalej sebeckejší, že nie sme úctiví, že strácame identitu a spoločenské správanie.
Pán premiér Fico objavil teplú vodu v oblasti školstva. Iste, je potrebné zrušiť, alebo spoplatniť odbory, ktoré nie sú pre spoločnosť užitočné a to aj na stredných aj na vysokých školách. Jedno, čo je isté, hráme sa tu na demokraciu a kapitalizmus, ale financovanie školstva je stále socialistické. Nevravím už vôbec o vlakoch zadarmo, ktoré ani za socíka nebolo. Riešenie je jednoduché. Ak potrebujeme na Slovensku nepotrebných politológov, tak nech študujú v rámci štipendií. Najlepší dvadsiati dostanú štipko a ostatní, poď ho si to zaplatiť. A to by sa malo aplikovať na všetkých školách, ba dokonca aj na stredných. Zašiel by som až tak ďaleko, že odborným školám zameraným na remeslá, poľnohospodárstvo, techniku, IT by som už neplatil podľa počtu žiakov, ale podľa kvality výučby. Postupne by sa do takých škôl žiaci vrátili, ak by si ich inde museli platiť. Všetko sa dá, len treba chcieť. Malý príklad. Dnes som si vo vlaku vypočul, že Kodaň je v Poľsku od študentiek filozofickej fakulty. Stačilo.
Ešte raz USA. Konečne dorazili do Spojených štátov nebezpečné kinder vajíčka. Bol dlhodobý zákaz pre možné ohrozenie detí. Nuž, ešte šťastie, že do nich firma nedáva aj strelné zbrane, ktoré sú tak populárne medzi mládežou v USA a ku ktorým sa dostanú ľahšie ako k tým kinderkám.

Harabin verzus Mistrík v prieskume, politické EP vykopávky na RTVS a rozprávka o bohatom Slovensku

16.09.2018

Pred nedávnom ešte nemal pán Harabin žiadne šance podľa mainstreamu za prezidenta SR a favorizoval Mistríka. Prišiel nedávny veľmi diskutovaný prieskum a tu skončil na piatom mieste. V prakticky viac »

Dankove stranícke sídla, transparentne netransparentné účty, Sulík všetko zadarmenko zruší, ale platená RTVS musí ostať

11.09.2018

Ozaj nerozumiem Dankovi, o čo mu ide. Prioritné sú stranícke sídla? Počty členov? Nemala by to byť náhodou služba ľudu a nie panovanie nad ním? Aj som sa pousmial nad niektorými výrokmi o viac »

Škola v časoch socializmu, SNP bolo zorganizované USA a rok 1938 vôbec nebol

05.09.2018

Začnem malinou zo sveta socializmu, ktorý v podobe komunistického podávania obeda zadarmo všetkým deťom dokonca nepraktizoval ani bývalý režim. Ani tie vlaky za socíka neboli zadara. Áno, vraciame viac »

porošenko, klimkin

Pasy vybičovali predvolebnú rétoriku Kyjeva

22.09.2018 12:00

Najnovší škandál sa týka vydávania maďarských pasov etnických Maďarov ukrajinským občanom maďarského pôvodu.

Jean-Claude Juncker

Juncker: Platiť dolármi v rámci Európskej únie je absurdné

22.09.2018 11:22

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker pokladá používanie amerického dolára ako platobného prostriedku vnútri Európskej únie za absurdnosť.

kábul, afganistan, útok, terorizmus

Trhavina nastražená Talibanom usmrtila v Afganistane deväť detí

22.09.2018 11:10

Výbušnina bola pri kontrolnom stanovišti a jej úlohou bolo usmrtiť príslušníkov bezpečnostných jednotiek.

peniaze, domino, riziko, investícia, investor

USA a Čína spolu nehovoria. Peking ruší obchodné rokovania

22.09.2018 10:32

Čína zrušila obchodné rozhovory so Spojenými štátmi, ktoré sa mali uskutočniť počas nasledujúcich dní, tvrdí The Wall Street Journal.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 264
Celková čítanosť: 816960x
Priemerná čítanosť článkov: 3095x

Autor blogu

Kategórie