Podpora slovenských výrobkov?

Všetci lamentujú nad tým, že slovenské výrobky nie sú dostatočne zastúpené v hypermarketoch či v iných obludách konzumnej spoločnosti. To je taký problém zriadiť v okresných a krajských mestách hapermarkety výlučne so slovenskými produktmi?
Odkiaľ by sme na to zobrali? Trebárs by sme odlúčili cirkev od štátu a hneď by bolo 30 meliek, no a ešte by sme mohli zrušiť aj financovanie politických strán a bolo by. Dokonca aj potravinová pomoc by sa mohla distribuovať takýmto systémom. Podotýkam, že by išlo len o výstavbu takýchto hypermarketov. Mohli by sa tam umiestňovať regionálne produkty, remeselné či potravinárske produkty. Prevádzka a správa by prešla na výrobcov a producentov, teda aj na prvovýrobu. Zvýšila by sa konkurencia. Slovenskí výrobcovia by prestali plakať a lamentovať, že sú utláčaní veľkými reťazcami. Ľudia by sa mohli rozhodnúť, kam pôjdu na nákup a vtedy by sa ukázala sila slovenskej produkcie.
Riešenia existujú a sú zväčša jednoduché. Mimochodom gratulujem US Steelu k totálnemu ohnutiu Smeru a ku získaniu financií zo zelených projektov. Aspoň konečne viem, kam pôjdu financie za emisie. Len škoda, že takto štedro sa nespráva vlády k živnostníkom, či malým podnikom cca 17.000 zrušených živností od začiatku roka je naozaj asi málo. Je pravdou, že to potom by si celá kompánia neodletela do USA a nekľakla by si pre všemocnými korporáciami.

Výzva ministrovi dopravy a míľové kroky k výpalnému Slovenskej pošty, alebo Hlava 22 v praxi

08.03.2026

Najprv k tej neslávne preslávenej Slovenskej pošte, ktorá zaviedla automatický poplatok za balíčky – darčeky z tretích krajín. Patrím dlhé roky k zberateľom kinder figúrok a to, čo sa udialo na pošte, už naozaj ostáva rozum stáť. V skutočnosti ani neviem, či je za tento marazmus a plnenie výpalného zodpovedný minister financií alebo dopravy, respektíve sa dohodli, že [...]

Silvester a koľko srandy sme si užili tento rok

31.12.2025

Slovensko znovu bavil najviac ten náš politický guláš. Matelko jednoznačne exceloval aj so svojím hnutím a nikto nevie pochopiť, ako hlboko sa dá ešte klesnúť, no Matovič nás presviedča, že vždy sa dá klesnúť ešte hlbšie. Koalícia je tu v tomto podaní asi naposledy. Po totálnom nezvládnutí tzv. konsolidácie a jeden horší nápad ako druhý. Od januára prichystali [...]

Tomio Okamura na Slovensku, katastrofálne nedeľné diskusie a handry ako dôkaz igiotov

02.12.2025

Máme tu pravdepodobne znovu obnovené nadštandardné vzťahy s Českou republikou. Už fakt sa nedá deliť politika na pravicovú či ľavicovú, ale o tom som už písal skôr. Jednoducho na to zabudnite. Už sú tu len názorové rozdiely, či sa niekto chce úplne podriadiť každej hlúposti, ktorá vzíde v hlavách nevolenej EK, alebo budeme pracovať na pôvodných princípoch vzniku [...]

Babiš

„Stojí to milióny a škodí biznisu.“ Babiš stopol vládny špeciál pre Vystrčila na Taiwan

19.04.2026 23:00

Premiér Andrej Babiš krok obhajuje ako súčasť pragmatickej zahraničnej politiky, opozícia ho kritizuje ako politicky motivovaný zásah.

d1 diaľnica bratislava trnava

Veľká úľava pre tisíce vodičov: Sprejazdnili obnovený úsek D1 pri Bratislave v smere na Trnavu

19.04.2026 22:15

Výjazdy na diaľnicu D4 a k Vajnorskému jazeru zostávajú pre pokračujúce práce zatiaľ uzavreté.

libanon izrael línia

Prekresľovanie hraníc napriek prímeriu. Izrael ukázal mapu, podľa ktorej ovládol desiatky miest v Libanone

19.04.2026 21:40

Izraelská armáda po prvý raz zverejnila mapu novej demarkačnej línie v južnom Libanone.

Ukraine Shooting

Masaker v Kyjeve spáchal rodák z Ruska po hádke so susedom. Aký škandál vyrobili policajti, ktorí mali proti nemu zasiahnuť?

19.04.2026 21:00

Streľba v Kyjeve, ktorá si vyžiadala šesť mŕtvych, v niečom pripomína masaker Ľubomíra Harmana v Devínskej Novej vsi v auguste 2010.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 688
Celková čítanosť: 4354051x
Priemerná čítanosť článkov: 6329x

Autor blogu

Archív