Pán Mika sa zbláznil, alebo je to neskorý prvý apríl?

Nedá sa tomu ináč povedať, ako zúfalý návrh platenia poplatkov za RTVS. Už predsa platíme dane, z ktorých sa majú takéto veci financovať. Vraj to bude zvýšenie asi o 50%. Poplatky, ktoré sme doteraz ako tak tolerovali za totálne absurdnosti a platenie externým produkčným firmám sa nám majú zvýšiť. Dokonca aj pre dôchodcov to bude asi oveľa viac ako len tých spomínaných 50%, pretože už nebudú spadať do skupiny sociálnych prípadov.
Len pre informáciu – dôchodcovia by mali platiť ako všetci zarábajúci a vlastniaci zástrčku, za ktorú platia poctivo elektrárňam 84 € ročne na koncesii! Je to trošku viac ako vianočný príspevok či iné milosrdné sociálne balíčky, pomocou ktorých sa dostali mocipáni tak trošku k moci.
Myslím si, že pán minister Maďarič aj s pánom Mikom robia všetko preto, aby Smeru a koalícii klesali preferencie aj v ich voličskej bašte – dôchodcov.
Koncesie, či štátne výpalníctvo už mali byť dávno zrušené. Nie je predsa problém kódovať signál a poplatky vyberať takýmto spôsobom. Prečo sa majú skladať na výplaty neschopnému manažmentu všetci občania, ktorí vlastnia elektromer. Najhoršie je na tom to, že budú platiť práve takí občania, ktorí vlastne ani tú RTVS až tak nepozerajú, pretože pracujú!
Vraj zavedú trojku! Načo, prosím vás? Ak má vyzerať ako totálne trápne štúdio po majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji, kde vystupuje Evelyn či veštec, ktorý predpovedal našim hokejistom úspech, tak toto už bolo na výpoveď pre manažment a vrátenie peňazí nielen za koncesie, ale aj za trvalé narušenie duševnej rovnováhy divákov. O hokejistoch radšej pomlčím.
Dajte mi ľudí a peniaze a ja to urobím. Tak si to pán Maďarič a Mika asi predstavujú a najlepšie je tie financie ukradnúť zo zákona normálnym občanom, ktorí ešte ako tak existujú. Chápem, že tu musí byť z daní financovaná armáda, školstvo, zdravotníctvo atď., ale prečo majú byť financovaní aj neschopní manažéri a ministerstvo kultúry? Zrušte ho a bude dosť peňazí aj pre RTVS. Rádio ani nepočúvam a STV? Škoda spomínať. Radšej zrušte dvojku a znížte, alebo úplne zrušte koncesionárske poplatky.
Žiaľ, je to absolútne svinstvo zo strany zodpovedných. Takto vie riadiť firmu či inštitúcia hocijaký imbecil a to myslím z lekárskeho hľadiska a nie ako nadávku. Neschopnosť a sebareflexia je priam ukážková pri takýchto typoch riadiacich pracovníkov. Iste, použil som tu aj dosť expresívnych výrazov, ale keď už ani tá RTVS akosi v tej čistej slovenčine voľajako nevysiela, tak čo mám robiť? Poniektorí redaktori, moderátori či iní …ori si už ani nedávajú pozor na správnu výslovnosť.
A čo takto zvýšiť podiel platenej reklamy na vysielaní? Cez MS v hokeji, to už išlo celkom dobre.
Ozaj, vivat vlaky „zadarmo“!!! O tom nabudúce!

Zlikvidujte živnostníka, naplníte štátny rozpočet a iné perly

19.09.2025

Už dlhšie predychávam tú konsolidáciu. Myslel som si, že po Matelkovi nemôže prísť nič horšie, ale mýlil som sa. Výhovorky, že živnostníci, nebudú mať na dôchodky? No a čo! Tak upravte zákon, že budú mať len toľko, ako si odvádzali, zrušte minimálny dôchodok a dajte im pokoj. Čisté výhovorky! No a ten poplatok 133 €?? To čo za génia vymyslel? Jáj, ono to [...]

Tretia svetová podľa AI už začala, Británia to prepískla a podobné príklady zneužívania kampaní máme aj v domácej kuchyni. Nástup do vlaku na vlastné riziko a grimasy Mesterovej.

03.08.2025

Máme tu Trampa a jeho colnú vojnu, ktorá nám ukázala, len jedno. EÚ je totálne neschopná niečo vyrokovať. Lajenová aj Šefčovič sú fakticky na smiech. Asi by sa mal vrátiť k tým rezňom. Už som skôr písal, že Trump má môj obdiv, ako si pretláča USA , lenže je to dvojsečná zbraň. Môže sa stať, že sa vytvoria nové ekonomické bloky, kde sa vynechá EÚ aj USA. Teda [...]

Nový zákon o voľbách? Nedomyslené a trošku od veci

01.07.2025

Nový zákon o voľbách nám pôjde na schválenie. No neviem, či nemal prejsť hlbšou analýzou, ako to len tak streliť. Už som sa tu napísal veľmi veľa o tom, že som proti akejkoľvek podpore štátu politickým stranám. Nikto nikomu nekáže, aby šiel do politiky, je to také verejné hobby. Prečo potom podpora od štátu pre politické strany? Nech si zabezpečia všetko z [...]

Marco Rubio

Bloomberg: Zmenu Trumpovho postoja k Rusku podnietil najmä šéf diplomacie Rubio

24.10.2025 23:02

Plánované stretnutie s Lavrovom, ktoré malo predchádzať schôdzke prezidentov v Budapešti Rubio zrušil.

misie NATO Baltic Sentry.

Misia NATO Baltic Sentry odstrašuje sabotáže, tvrdia jej velitelia: Odkedy sme začali, nebol žiadny incident

24.10.2025 22:16

Vojenská loď zakotvila v juhovýchodnom Londýne po niekoľkých mesiacoch hliadkovacej misie.

britská polícia, novičok, Skripaľ, vyšetrovanie

Súd uložil 42 rokov Kolumbijčanovi, ktorý v Londýne rozštvrtil dvoch mužov

24.10.2025 21:31

Yostin Andres Mosquera ostatky seniorov, ktorých poznal, odhodil v kufroch.

Venezuela Maduro

Nastane v prípade útoku na Venezuelu domino efekt? Brazília má „zničujúce“ obavy o celý svetadiel

24.10.2025 21:17, aktualizované: 23:32

„Mohlo by to rozpáliť Južnú Ameriku a viesť k radikalizácii politiky na celom kontinente,“ pokračoval poradca.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 681
Celková čítanosť: 4250007x
Priemerná čítanosť článkov: 6241x

Autor blogu

Archív