Založ si blog

Prečo neoliberalizmus vyhráva a tretí názorový smer prehráva?

Je to len istá úvaha o nás, obyvateľoch Slovenska. Neoliberáli jednoducho vyhrávajú, aj keď ich všeobecná podpora je v rámci podpory obyvateľstva možno na úrovni 20%. Obrovské kampane a podpora či už zo zahraničia, alebo zo slovenských žraločích skupín. Iste, peniaze momentálne hýbu svetom a iné názory sa udupávajú pod zem. Ak ste národne orientovaný, ste už fašista či nacista. V praxi sa však nikdy od neoliberálov nedozviete, čo to vlastne chcú. Vždy idú proti niekomu a hľadajú si nejakého nepriateľa. Zdá sa vám to podobné s nacizmom?
V spôsoboch, aké používajú na svoju propagandu, by sa našiel aj Goebbels. Ak máte iný názor, je vás potrebné zničiť. Za socializmu bola aspoň jedna výhoda. Udávalo sa sporadicky a každý vedel, kto je nepriateľ. Dokonca aj disidenti si našli prácu v kotolni. Iste, stali sa aj zločiny, z tých sa jednoznačne treba poučiť, ale teraz vás ničia oveľa sofistikovanejšie.
Momentálni mocní sa rozdelili na dva tábory a v súčasnosti sa bavia o tom, kto je väčší či menší zlodej. Diskusia skončila a ak nie si s nami, si proti nám. Tretia cesta vraj neexistuje.
No a to je chyba. Chybou je myslieť si, že iné názory v spoločnosti neexistujú.
No a teraz k tej tretej ceste, v ktorej sa ľudia vyjadrujú priamo, bez politickej korektnosti a majú vlastné myslenie. Poznám množstvo takýchto ľudí a aj tu na Pravde je skupina blogerov podobného zmýšľania. Sťažujeme sa, že nemáme koho voliť a čia je to chyba? No len naša. Trpíme miernym mesiášskym komplexom a tu radím aj seba. 90% názorov máme rovnakých, ale nedokážeme sa normálne spojiť a niekedy aj prekonať určitú averziu, ktorá možno vznikla len vyslovením iného, odlišnejšieho názoru. Chýba nám určitá preambula či naša malá ústava základných myšlienok. Vypisovanie po webe nepomôže a nebudú nás rešpektovať, pokiaľ sa skutočne nespojíme.
Je dokonca podivuhodné, že mnoho názorov ľavičiarov, ale tých skutočných sa začínajú zhodovať s názormi pravičiarov. Teda vzniká určitý prienik myšlienok a ideí a už sa nedá deliť politika na pravicu a ľavicu. Kto sa chytí takejto úlohy a koľko ľudí osloví? Sme naozaj nemohúci. Ja si viem predstaviť spoluprácu viacerých prúdov a myslení, pokiaľ by vznikla základná doktrína a ciele, ktoré by akceptovali všetci. Kto nás bude zastupovať? Vieme ako, vieme prečo, len nám chýba základný faktor. Spolupráca. Vtedy by sa možno oba v súčasnosti súperiace tábory aj spojili proti takémuto hnutiu. Dokonca si viem predstaviť normálnu spoluprácu viacerých myšlienkových a ideologických prúdov. Ak by ľudia videli takúto spoluprácu, možno by sme mali úspech, zatiaľ prehrávame a ojedinelé ostrovčeky úspechu sú veľmi slabou útechou.
Jednoducho, ak máme zriadenie demokratické, v ktorom rozhodujú politické subjekty, je potrebné sa tomu prispôsobiť. Utópia je dobrá pre fantastov, ináč nás zvalcuje neoliberalizmus a môžeme sa poberať aj so Slovenskom do zabudnutia. Áno, som aj prorurský a aj proeurópsky, ale nie v takomto skupenstve, ako sa to teraz uvarilo. Viem si predstaviť normálnu Európu založenú na základných princípoch národnej spolupráce a nie centralizovaných direktív, pokiaľ konajú proti národným záujmom a proti bezpečnosti jej obyvateľov. Niekedy je potrebné prijať aj tvrdé kroky na našu obranu. Áno, viem si predstaviť vznik takéhoto subjektu, ale našli by sa vôbec ľudia, ktorí by sa pridali? Dokázali by sme to, alebo budeme medzi opozíciou a koalíciou ako medzi dvomi mlynskými kameňmi?

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Virus Outbreak Germany

Merkelová priznala zlyhania vo svojej politike voči Rusku

07.12.2022 16:58

Komentár bývalej nemeckej kancelárky sa týkal ruskej okupácie ukrajinského polostrova Krym v roku 2014.

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423567x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív