Založ si blog

Blaha s Paškom napredujú

Neviem, neviem, či si Ľ. Blaha tak trošku nepíli konár pod sebou. Akosi začal, na politika, až veľmi neprirodzene počúvať ľudí a má vlastný názor. Jasné, nie je smerák a sám sa označuje za najľavicovejšieho politika. V tom sa však hlboko mýli. Už nemáme ľavicu či pravicu. Už máme dávno iné delenie. Slniečkári verzus konšpirátori. Vítači verzus populisti. Neoliberáli verzus patrioti. No a mohol by som pokračovať.
Už nemáme ľavicu či pravicu, už máme len zdravý rozum verzus diktát. No a teraz k druhému človeku, ktorý je šedou myšou, ale v súčasnosti fakticky drží SNS nad vodou. Pre mňa osobne je pán Jaroslav Paška jeden z veľmi, veľmi málo slušných politikov, no prioritne rozumný.
Ak by títo dvaja politici spravili náhodou niekedy stranu či hnutie, prakticky by to rozhodilo politickú scénu na Slovensku. Množstvo voličov a hlavne tej mlčiacej väčšiny jednoducho nemá koho voliť. Blaha ako skvelý rétor s nádychom irónie mnohým ľuďom vraví z duše, až je to neuveriteľné. Môže to byť hra, to uvidíme. No a pre zmenu Jaroslav Paška distingvovaný ako málokto z politikov. Vždy pripravený s argumentmi, bez akéhokoľvek komunikačného problému.
Obaja majú výbornú výrečnosť a ak som porovnával ich myšlienky a vyjadrenia, môžem konštatovať len jedno. Sú podozrivo príbuzné, aj keď povedané iným jazykom. No a sú to pravdepodobne dvaja politici bez škandálov. Neskutočné! Ako si to môžu dovoliť?
Čo je však pre ostatných politikov veľmi nebezpečné, počúvajú ľudí a majú svoj názor. Nie politickej strany, ale taký svoj, taký ľudský postoj. Iste, môžem sa mýliť, ale bolo by načase mať stranu či hnutie, ktoré by prebralo na seba vôľu aj tej mlčiacej väčšiny, či sklamaných ľudí súčasnými politikmi.
V takomto prípade by mali aj strany typu Smer, SaS, OĽaNO a dokonca ĽSNS značný problém a o KDH ani nevravím. Chýba nám v politike takýto závan čerstvého vzduchu a nádeje.

Kuba – Havana


autor: G. Huraj
Aj ja mám také foto 🙂 ako Ľ. Blaha

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54

Parlament už niekoľkokrát hlasovanie presunul, keďže koalícia nemá zhodu na jednom mene.

mičovský pôdohorspodárstvo

Vláda prijala opatrenia na riešenie krízovej situácie v lokalite Chemko Strážske

02.12.2020 14:16

Na tento zámer zároveň vládny kabinet vyčlenil sumu 500 000 eur.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2356838x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie