Založ si blog

Blaha s Paškom napredujú

Neviem, neviem, či si Ľ. Blaha tak trošku nepíli konár pod sebou. Akosi začal, na politika, až veľmi neprirodzene počúvať ľudí a má vlastný názor. Jasné, nie je smerák a sám sa označuje za najľavicovejšieho politika. V tom sa však hlboko mýli. Už nemáme ľavicu či pravicu. Už máme dávno iné delenie. Slniečkári verzus konšpirátori. Vítači verzus populisti. Neoliberáli verzus patrioti. No a mohol by som pokračovať.
Už nemáme ľavicu či pravicu, už máme len zdravý rozum verzus diktát. No a teraz k druhému človeku, ktorý je šedou myšou, ale v súčasnosti fakticky drží SNS nad vodou. Pre mňa osobne je pán Jaroslav Paška jeden z veľmi, veľmi málo slušných politikov, no prioritne rozumný.
Ak by títo dvaja politici spravili náhodou niekedy stranu či hnutie, prakticky by to rozhodilo politickú scénu na Slovensku. Množstvo voličov a hlavne tej mlčiacej väčšiny jednoducho nemá koho voliť. Blaha ako skvelý rétor s nádychom irónie mnohým ľuďom vraví z duše, až je to neuveriteľné. Môže to byť hra, to uvidíme. No a pre zmenu Jaroslav Paška distingvovaný ako málokto z politikov. Vždy pripravený s argumentmi, bez akéhokoľvek komunikačného problému.
Obaja majú výbornú výrečnosť a ak som porovnával ich myšlienky a vyjadrenia, môžem konštatovať len jedno. Sú podozrivo príbuzné, aj keď povedané iným jazykom. No a sú to pravdepodobne dvaja politici bez škandálov. Neskutočné! Ako si to môžu dovoliť?
Čo je však pre ostatných politikov veľmi nebezpečné, počúvajú ľudí a majú svoj názor. Nie politickej strany, ale taký svoj, taký ľudský postoj. Iste, môžem sa mýliť, ale bolo by načase mať stranu či hnutie, ktoré by prebralo na seba vôľu aj tej mlčiacej väčšiny, či sklamaných ľudí súčasnými politikmi.
V takomto prípade by mali aj strany typu Smer, SaS, OĽaNO a dokonca ĽSNS značný problém a o KDH ani nevravím. Chýba nám v politike takýto závan čerstvého vzduchu a nádeje.

Kuba – Havana


autor: G. Huraj
Aj ja mám také foto 🙂 ako Ľ. Blaha

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Jemen /

Pri dopravnej nehode na juhovýchode Iránu zahynulo 28 Afgancov

14.11.2019 19:25

Irán má celosvetovo jednu z najhorších bilancií bezpečnosti na cestách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1201972x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie