Založ si blog

SNS a Sme rodina na hranici, národné strany v troskách a Smeru je koniec, Matovičove výhovorky

Po voľbách sa ozvali aj staré štruktúry o možnom spojení národných strán. Nejako sa však nemajú k činu. Danko chcel oslovovať voličov ĽSNS, asi bol skôr oslovovať tých svojich, aby tam ešte niekto ostal. Podobne Sme rodina veľmi nepresvedčila ani rýchlym spojením so Salvinim. Ťažko veriť strane, že je národne orientovaná, keď sa v regionálkach spájala s liberálmi a vlastne sa nikdy predtým ani netvárila veľmi národne.
No a SNS, tá ma za sebou dlhodobé skúsenosti o boj predsedov. Za posledné roky boli traja a traja majú strany. O čom to svedčí? Len o tom, že si neuznali porážku svojho ega a dúfajú vo svoje obrodenie, na ktoré už ale nikto nie je zvedavý. Zabudlo sa, že strana nie je „moja“, ale naša a pre ľudí s istým ideovým zameraním. V súčasnosti by som odporúčal obom stranám aj Sme rodina aj SNS, aby začali uvažovať o koalícii. Sú tesne pod hranicami zvoliteľnosti a lepšie to asi už nebude. To by muselo nastať osvietenie, o čom veľmi pochybujem. Vytvorením koalície by tu však šanca bola.
Nastal by však obrovský problém, ak by vznikla nová strana na čele s Harabinom bez starých štruktúr, privatizérov so slobodou slova a názoru. Vtedy by už mal problém aj Smer. Smer zjavne chce zlikvidovať aj posledného človeka slobodného názoru a to Blahu. Proces výmeny politickej špičky je už nezvratný a ako osud mnohých politických strán jedného lídra, čaká aj na Smer.
Kedysi platilo, že revolúcia požiera svojich synov a to isté platí o politických stranách. Príliš sa odcudzili od problémov obyčajných pracujúcich a hlavne strednej vrstvy, ktorú sa podarilo kvalitne zlikvidovať. Makroekonomicky sa máme asi výborne. Síce HDP narástol, ale aj dlh SR na hlavu pekne krásne vzrásol. Štátna byrokracia aj napriek miliardám investovaných do neprehľadných stránok sa neznížila, skôr naopak.
Neoliberáli vyhrávajú s jednou jedinou vecou, prakticky nesľubujú absolútne nič. Dokonca už nikto ani nevie, čo je tá ich ideológia okrem toho, že každého, kto nesúhlasí s ich názorom označia za nacionalistu či fašistu.
Národné straničky sa ešte viac polarizujú. Veď každý chce byť predseda. Každý chce byť číslo jedna na kandidátke a presne takto to dopadlo. To, že mnohým chýba sebareflexia a trpia mesiášskym syndrómom, už ľudí štve.
Neoliberáli si pre zmenu našli svoju modlu v reklame a výrobe marketingových produktov, keďže súčasný vývoj je zameraný práve na materiálnu spotrebu a doslova manipuláciu médiami, majú to vyhraté. Za posledných necelých tridsať rokov sme dosiahli to, že ľudia už nedokážu prečítať ani len článok s porozumením. Prestali rozumieť irónii, humoru. Nie však prízemnému a vulgárnemu humoru, ten sa derie do popredia a už si našiel cestu aj do parlamentu.
Matovič je skvelý príklad politika, ktorý nikdy nedodrží slovo a jednoducho vedel, že nikdy sa z politiky nestiahne. Žiadnych 50.000 podpisov by nedostal, ani keby sa na hlavu postavil a ani keby si ich vytlačil na tom svojom tlačiarenskom stroji u babky na povale, a rozvážal ich s mamou na aute denno-denne 24 hodín v kuse.
Ozaj, kto ešte môže vôbec niečo hovoriť o tom, že Slovensko je rasistickou či nedemokratickou krajinou. Prezident DPHačkar, nová prezidentka je žena, ktorá je produktom médií, predseda vlády je Pellegrini a predseda parlamentu za SNS má Orbána oko vzor. Bugár pre zmenu Orbána vôbec nemusí. No a na dôvažok máme v EÚ parlamente aj prvého Róma.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

Ivan Safronov

Bývalému ruskému novinárovi Safronovovi zamietli odvolanie voči vlastizrade

07.12.2022 18:42

Ivana Safronova zatkli pre vyzradenie tajných informácií v júli roku 2020, keď začal pracovať ako poradca šéfa ruskej štátnej vesmírnej agentúry.

NR SR / Parlament /

Poslanci ukončili rokovanie skôr. V pléne chýbali predkladatelia návrhov

07.12.2022 18:35

Vo štvrtok sa má konať mimoriadna schôdza o návrhu na vyslovenie nedôvery Hegerovej vláde.

Marcel Forai

NAKA obvinila exšéfa Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Mal zobrať úplatok

07.12.2022 18:08

NAKA Foraia obvinila z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku spáchaného formou spolupáchateľstva.

SR Bratislava zdravotníctvo LOZ protest BAX

Ambulancie vedeli, že LOZ za ne nebojuje. Príspevok dostane len 30 percent zdravotníkov

07.12.2022 18:00

Vlnu kritiky ani tak nespustili vyššie platy pre nemocničných lekárov a lekárky, ale schválenie stabilizačného príspevku.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423659x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív