Založ si blog

Truban s Beblavým si kopú politický hrob, Smer, ĽSNS a SNS ťahajú esá a Čaputová je straníčka v prezidentskom kresle

Beblavého koláčiky „s piatimi gramami“ už asi došli. Duo Truban, Beblavý si kopú pravdepodobne vlastný politický hrob. Nielenže majú po Smere najdrahšiu kampaň, ale majú kampaň absolútne nezvládnutú. Teraz sa pustili do dôchodcov. Jasné je to každému, že Smer a SNS to využili pred kampaňou, o tom niet pochýb. No na druhej strane, politici už nemajú chodiť do práce počas kampane? Vzdajú sa aj platu??? Na jednej strane idú protestovať a podávať žaloby a na druhej strane sa im nechce chodiť do práce a schvaľovať aj keď populistické, ale pozitívne zákony. Ja na ich mieste by som mlčal a len súhlasne podporil takéto niečo, ak ide o dôchodcov.
O diaľničných známkach sa dá síce tiež polemizovať, ale možno by to trošku odľahčilo vedľajšie cesty. Pre Beblavého už pravdepodobne neexistuje pracovný čas v parlamente, už ho napĺňajú vzrušením len účasti na mítingoch ĽSNS. Po tých Topoľčanoch už asi veľmi vzrušený nebol a po prudkom páde preferencií, kedy doslova pláva nad zvolením či nezvolením, si predsa asi len dá z tých čínskych koláčikov nádeje. Ešte aj tam sa opičí po produktoch z Číny, pretože jeho hlava toho veľa nevymyslela. Vlastne vymyslela, ako strápniť a potopiť vlastnú stranu. Pripomeniem, kto začal s absurdnými reklamami, ako ľudia v maskách Kaliňáka či Fica prepadávajú banky. Odozva bola na stole zo strany Smeru okamžite v absolútne nevhodnej reklame s deckami zo škôlky a aj to ešte s ukradnutým nápadom.
Áno, Danko a SNS potrebuje niečo urobiť pre ľudí, ale veľmi pochybujem, že to zmyje nákup stíhačiek či jeho morálne zlyhania a niekedy až trápno smiešne gestá roduvernosti k výložkám.
Kiska sa prakticky a hlavne takticky už radšej stiahol z týchto demonštrácií a pravdepodobne zasype Beblavého s Trubanom politický hrob. Majú tých istých voličov. Ak by prišlo hoci aj 60% voličov už by to bolo veľmi zaujímavé, kto sa dostane a kto nie. Podstatná je vysoká účasť voličov a dávať hlasy tomu komu naozaj chcete, ak dáte aj menším stranám v podstate je to vždy ohrozenie pre strany ktoré sa pohybujú na hranici okolo 5 či 7%.
Matovič ťahá hlasy práve od Trubana, Kisku či Hlinu a nie od smerákov či kotlebovcov a ani nie od SNS, pretože aj tam skôr dajú hlasy Smeru, Sme rodina, alebo ĽSNS. Spoločnosť sa rozdelila a môže to byť ešte veľmi zaujímavé.
Čaputová prilieva oheň do predvolebnej kampane. Rozhodla sa, že bude ignorovať parlament a rozhodnutie vlády. No super. Teda už rozhoduje za ňu jej strana. Nič iné sa o tom povedať nedá. Jej straníckosť a nadržiavanie potápajúcej sa lode PS//Spolu je priam neskutočné, to musí vidieť aj slepý.
Kiska škriabe hlasy škrabkami. Majú mu pomôcť tašky a škrabka na námrazu. V SNV ani v Sabinove sa voľajako o tieto propagačné materiály ľudia netrhali. Nuž, chýbali tu platení Kisko-voliči. Tipujem, že východ bude pre liberálov značným prepadákom. Koho by som tipoval na víťaza volieb? Mám pocit, že to bude Smer alebo ĽSNS. Obe strany majú množstvo skrytých voličov. No, uvidíme a nechajme sa prekvapiť.

Prezidentské voľby alebo referendum? Kandidátky do EP a začiatok ďalších volieb

29.03.2024

Blíži sa druhé kolo prezidentských volieb. Postup oboch kandidátov bol predpokladaný a to pravé orechové začne ešte len teraz. Blava zabrala v prospech Korčoka, ale z pohľadu hlasov to bolo asi maximum. Pellegrini pravdepodobne získal výhodu. Lepšie sa totiž špurtuje z druhého miesta a aj v prípade prehry to bude menej bolieť. V prípade oboch kandidátov súčasne ide aj o [...]

Zážitky z volebnej komisie, prepad Matelka a prečo volím Pelleho

24.03.2024

Prvé kole máme za sebou s predpokladom, aký som mal ešte v januári s presným odhadom na cca 1%. Nič prekvapivé, no na mieste Pellegriniho poprosím o podporu aj podporovateľov Republiky či voličov Harabina, čo sa pravdepodobne udeje. Na víťazstvo k danému počtu by potreboval ešte aspoň 280.000 hlasov. Vystupovanie slušné počas predvolebnej kampane. Jedno si však neodpustím [...]

Novinári už prekročili rubikon a novinársku etiku a čo sa to deje v RTVS?

16.03.2024

Prestal som pozerať diskusie v TV. Prestali ma zaujímať. Opozícia si ide svoj piesoček a koalícia svoj. Občan ostal na lampárni. Kultúra novinárov po jednej tlačovke s predstaviteľmi SNS padla na úplné dno a prakticky sa novinári prezentovali v úlohe politikov a arbitrov. Ich profesionálny prístup skĺzol na úroveň Matelka a IV. cenovej skupiny. Stali sa tým, proti čomu [...]

Explainer Middle East Armed Groups

Železná kupola a Dávidov prak. Ako židovský štát ochránil svoje nebo pred iránskym útokom?

14.04.2024 13:00

Nebo nad Izraelom chráni viacúrovňová protivzdušná obrana. Židovský štát ju výrazne posilnil po vojne s Hizballáhom v roku 2006.

Tatranský ľadový dóm, Hrebienok, mReportér

Tatranský ľadový dóm zatvoria, roztopí sa vo voľnej prírode

14.04.2024 12:45

Atrakcia zaznamenala rekordnú návštevnosť.

rokovanie vlády, PVV, Tomáš Taraba

Taraba: Vláda sa rekonštruovať nebude. Všetko závisí od Hlasu, Danko sa o zem hádzať nebude

14.04.2024 12:02, aktualizované: 13:30

Na rošády podľa ministra nie je žiadny dôvod.

Iran, Izrael

Veľká vojna na Blízkom východe? USA možno budú musieť viac krotiť Izrael ako Irán, myslí si expert

14.04.2024 11:06

Irán zasiahol Izrael až 350 dronmi a balistickými a riadenými strelami. Čo bude nasledovať po tomto bezprecedentnom útoku?

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 642
Celková čítanosť: 3888481x
Priemerná čítanosť článkov: 6057x

Autor blogu

Archív