Založ si blog

Truban s Beblavým si kopú politický hrob, Smer, ĽSNS a SNS ťahajú esá a Čaputová je straníčka v prezidentskom kresle

Beblavého koláčiky „s piatimi gramami“ už asi došli. Duo Truban, Beblavý si kopú pravdepodobne vlastný politický hrob. Nielenže majú po Smere najdrahšiu kampaň, ale majú kampaň absolútne nezvládnutú. Teraz sa pustili do dôchodcov. Jasné je to každému, že Smer a SNS to využili pred kampaňou, o tom niet pochýb. No na druhej strane, politici už nemajú chodiť do práce počas kampane? Vzdajú sa aj platu??? Na jednej strane idú protestovať a podávať žaloby a na druhej strane sa im nechce chodiť do práce a schvaľovať aj keď populistické, ale pozitívne zákony. Ja na ich mieste by som mlčal a len súhlasne podporil takéto niečo, ak ide o dôchodcov.
O diaľničných známkach sa dá síce tiež polemizovať, ale možno by to trošku odľahčilo vedľajšie cesty. Pre Beblavého už pravdepodobne neexistuje pracovný čas v parlamente, už ho napĺňajú vzrušením len účasti na mítingoch ĽSNS. Po tých Topoľčanoch už asi veľmi vzrušený nebol a po prudkom páde preferencií, kedy doslova pláva nad zvolením či nezvolením, si predsa asi len dá z tých čínskych koláčikov nádeje. Ešte aj tam sa opičí po produktoch z Číny, pretože jeho hlava toho veľa nevymyslela. Vlastne vymyslela, ako strápniť a potopiť vlastnú stranu. Pripomeniem, kto začal s absurdnými reklamami, ako ľudia v maskách Kaliňáka či Fica prepadávajú banky. Odozva bola na stole zo strany Smeru okamžite v absolútne nevhodnej reklame s deckami zo škôlky a aj to ešte s ukradnutým nápadom.
Áno, Danko a SNS potrebuje niečo urobiť pre ľudí, ale veľmi pochybujem, že to zmyje nákup stíhačiek či jeho morálne zlyhania a niekedy až trápno smiešne gestá roduvernosti k výložkám.
Kiska sa prakticky a hlavne takticky už radšej stiahol z týchto demonštrácií a pravdepodobne zasype Beblavého s Trubanom politický hrob. Majú tých istých voličov. Ak by prišlo hoci aj 60% voličov už by to bolo veľmi zaujímavé, kto sa dostane a kto nie. Podstatná je vysoká účasť voličov a dávať hlasy tomu komu naozaj chcete, ak dáte aj menším stranám v podstate je to vždy ohrozenie pre strany ktoré sa pohybujú na hranici okolo 5 či 7%.
Matovič ťahá hlasy práve od Trubana, Kisku či Hlinu a nie od smerákov či kotlebovcov a ani nie od SNS, pretože aj tam skôr dajú hlasy Smeru, Sme rodina, alebo ĽSNS. Spoločnosť sa rozdelila a môže to byť ešte veľmi zaujímavé.
Čaputová prilieva oheň do predvolebnej kampane. Rozhodla sa, že bude ignorovať parlament a rozhodnutie vlády. No super. Teda už rozhoduje za ňu jej strana. Nič iné sa o tom povedať nedá. Jej straníckosť a nadržiavanie potápajúcej sa lode PS//Spolu je priam neskutočné, to musí vidieť aj slepý.
Kiska škriabe hlasy škrabkami. Majú mu pomôcť tašky a škrabka na námrazu. V SNV ani v Sabinove sa voľajako o tieto propagačné materiály ľudia netrhali. Nuž, chýbali tu platení Kisko-voliči. Tipujem, že východ bude pre liberálov značným prepadákom. Koho by som tipoval na víťaza volieb? Mám pocit, že to bude Smer alebo ĽSNS. Obe strany majú množstvo skrytých voličov. No, uvidíme a nechajme sa prekvapiť.

Slovenské železnice a ich prístup k platiacim zákazníkom

30.05.2020

Témou sú naše železnice. Spoločnosť ZSSK, ktorej pracujúci prispievajú kupovaním lístkov na ich výplaty a štátny rozpočet dotuje toto verejno-prospešné úložisko financií z našich daní. Máme tu neslávny chaos okolo corony a obmedzenie prevádzky, ktoré vôbec nemuselo byť. Ako predplatiteľ nie akurát najlacnejšej celosieťovej karty Maxi klasik som sa rozhodol [...]

13. dôchodok sa utopil, cestovky držia rukojemníkov a akú pomoc podnikateľom?

24.05.2020

Vážení dôchodcovia, memorandum o spolupráci, či akú to hlúposť ste podpisovali s vládou, vám 13. dôchodok už asi neprinesú. Z debát o prázdnej špajze je mi tak trošku zle. Ak štát hospodári so schodkom, alebo má vyrovnaný rozpočet, je nad slnko jasné, že nemôže mať prebytok peňazí!!! To len k tej prázdnej špajze, s ktorou Matelko neustále operuje. Mali sme [...]

Stravné lístky, voľné nedele nielen pre predavačov a appka, ktorú musí schváliť Google a Apple?

23.05.2020

Máme tu znovu kopu „geniálnych“ nápadov a sľubov, ktoré sa sľúbili, ale znovu nedodržali, respektíve ich absurdita nemá hraníc a je tu dokonca aj jeden dobrý nápad. Poďme k stravným lístkom. V tomto prípade existujú len dve riešenia a všetko ostatné je odpad a absurdita. Absurdný bol totálne mimo návrh Matoviča – vraj, že za lístky sa budeme môcť stravovať [...]

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľská veľvyslankyňa v Prahe mala šikanovať svojich podriadených

02.06.2020 18:23

Osobitná komisia poľského ministerstva zahraničia oznámila, že interné vyšetrovanie skončilo potvrdením mobbingu a diskriminácie pracovníkov ambasády.

Rakúsko Hitler dom redizajn stanica policajná

Z rodného domu Adolfa Hitlera bude policajná stanica

02.06.2020 17:51

Renovácia stavby by mala byť dokončená do konca roka 2022, pričom stáť bude približne päť miliónov eur.

dominic raab

Britský minister Raab: Je čas, aby Čína ustúpila a ctila autonómiu Hongkongu

02.06.2020 16:49

Návrh zákona, ktorý podľa kritikov ukončí autonómiu tejto osobitnej administratívnej oblasti Číny, schválil čínsky parlament minulý štvrtok.

rakúsko, dom, svah, zosuv pôdy

Pri zosuvoch pôdy počas dažďov zahynulo v Indii 20 ľudí

02.06.2020 15:44

K zosuvom pôdy došlo v troch okresoch ležiacich pri hraniciach Bangladéšom.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 387
Celková čítanosť: 1951390x
Priemerná čítanosť článkov: 5042x

Autor blogu

Kategórie