Založ si blog

Slovenské železnice a ich prístup k platiacim zákazníkom

Témou sú naše železnice. Spoločnosť ZSSK, ktorej pracujúci prispievajú kupovaním lístkov na ich výplaty a štátny rozpočet dotuje toto verejno-prospešné úložisko financií z našich daní. Máme tu neslávny chaos okolo corony a obmedzenie prevádzky, ktoré vôbec nemuselo byť.
Ako predplatiteľ nie akurát najlacnejšej celosieťovej karty Maxi klasik som sa rozhodol reklamovať túto službu a slušne požiadať aspoň o predĺženie karty o obdobie, kedy bola frekvencia vlakov oklieštená. Obmedzenie som nespôsobil ja, ale ZSSK svojim nekompetentným rozhodnutím, ktoré obmedzilo spoje na slovenských železniciach. Ľudia, dostaňte sa do práce ako chcete, my na vás kašleme, ale „veľmi sa ospravedlňujeme“. Nielenže cestovanie osobnou dopravou je niekedy historický zážitok z čias socializmu, ale na takej trati Košice – Lipany sa vám už roky dejú výluky a sústavne opravujú ten kus železnice. Niekedy mám pocit, že to robia úmyselne, aby vykazovali nejakú činnosť. Naše staré džady – teda vlaky z čias socializmu to nejako zvládajú. Niekde sa nedajú zatvoriť okná, niekde si sedadlá ešte pamätajú úspešné budovanie socializmu a pre japonského turistu je to ako keby sa pohyboval v skanzene. Znenazdajky sa nám objavili aj nové vlaky „pre ľudí“, ktoré ale potrebujú častejší servis ako tie staré džady. Jednoducho nie sú prispôsobené na naše „klasické“ koľajnice.
Za kultúru cestovania však nemôžu len železnice, to by som im krivdil. Úspešne sa podieľajú na tejto kultúre egoizmu aj bežní užívatelia. Mentálne narušené jedince, ktorým hlasná hudba musí hrať aj keby sa čo dialo a vybilo im aj posledné kúsky mozgu, alebo niektoré psychicky závislé indivíduá na neustálom prijímaní a posielaní správ cez FB či iné aplikácie za patričného zvukového signálu „Cink“ …. „Cink“ atď., poprípade totálne vymletých telefonujúcich s hlasitým odposluchom a zdvihnutým „volume“ tak, že to musí aj rušňovodič počuť. Proste, radosť cestovať. Poniektoré indivíduá majú síce sluchátka, ale vypeckované na plné gule tak, že aj vy viete čo Rytmus „pi…uje“. Upozornenie, že by si to mali stíšiť, poväčšine neakceptujú. Najčastejšia výhovorka znie, „veď máme demokraciu a môže robiť každý, čo chce!“ Respektíve, vraj ak mi to vadí, tak mám ísť preč. Áno, vadí mi to!
No, ale teraz k tej moje reklamácii. Ročný lístok nestojí naozaj €. Prevádzkovateľ nezabezpečil žiadnu náhradnú dopravu, ani nič tomu podobné a jednoducho polo ich psou povinnosťou nahradiť straty, ktoré svojim konaním spôsobili a to dobrovoľne a nie až na odozvu pri nejakej reklamácii.
Pripájam plné znenie odpovedi:

Chápeme, že v predchádzajúcich mesiacoch nebolo možné cestovať v plnom rozsahu resp. s obmedzeniami, za čo sa v menej našej spoločnosti ospravedlňujeme.

V súčasnosti naša spoločnosť neuvažuje nad predĺžením zákazníckej ponuky Maxiklasik – v prípade, že by v tomto smere prišlo k zmene, budú informácie zverejnené na našej stránke.

V ostatnom platia príslušné ustanovenia Prepravného poriadku ZSSK (článok C 2.2.), v zmysle ktorých je možné preukaz vrátiť najneskôr v deň pred začatím jeho platnosti.

Ospravedlňujeme sa za spôsobené nepríjemnosti a ďakujeme Vám za pochopenie.

S pozdravom,
Zuzana H.
špecialista pre odúčtovanie reklamácií

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
úsek obchodu | oddelenie zákazníckych podaní

Všimnite si odpoveď na moju reklamáciu a doslova tú darwinovskú a absolútne do neba volajúcu blbosť. Vraj som si mohol požiadať o vrátenie peňazí deň pred platnosťou preukážky. Teda ja si kúpim preukážku v novembri na celý rok a ta osôbka mi odkáže, že som ju mohol vrátiť a tváriť sa ako Nostradamus, pretože od marca nasledujúceho roku budem predpokladať výskyt kovidu a zrušenie vlakových spojov! No čo poviete na niečo takéto! To si naozaj zaslúži zlatú malinu! Toto pošlem aj ministrovi dopravy. Je zaujímavé, že sa riešia všetky možné veci, dôchodcovia zadarmo, študenti zadarmo, len pre tých, čo im platia na tie ich riadiace zadky sa nenájde žiadne rozumné riešenie. Pracujúci sú jednoducho odpad v tejto spoločnosti a takto sa k nám aj správajú!
Rád cestujem vlakom a ponúkam pomoc ako skultúrniť cestovanie, ale to by sa asi vedeniu muselo chcieť niečo robiť! No a to sa mu nechce. Jedno, čo však musím pochváliť sú sprievodcovia. To pre zmenu neplatí o dispečeroch, ktorí vám odpravia vlak, pretože ten váš pravidelne mešká a utečie vám cca o 5 minút na to a ďalší vám ide o hodinu. Géniovia našich čias sa nezaprú. Zažil som už vo vlaku všeličo, ožratých, neprispôsobivých, skokanov, horiace rušne, vykoľajenie, horiaci vozeň, zamrznutý vozeň, odtrhnutú časť súpravy atď., ale takýto prístup vedenia, ako predviedla daná pracovníčka na reklamáciách som nezažil. Vážené vedenie, na vaše výplaty sa zbierame hlavne my – pracujúci a platiaci cestujúci a na to nezabúdajte.

Národnostné maďarské strany sa spájajú a tzv. národné sú v totálnom kolapse

08.08.2020

Národnostné strany na Slovensku pôsobiace na zmiešanom území sa spojili. Je jedno, že sú to práve strany postavené na národnostnom princípe a to maďarskej národnosti. Tzv. národné slovenské strany sa nepoučili z volieb a nedokázali doteraz prekonať svoje vlastné egá. Je priam nevyhnutná obmena starej gardy, nemyslím vekom, ale myslením. Zbytočné vyťahovanie [...]

Matovič to dáva na Matelka, Sulík začína s privatizáciou a tajný v parlamente

31.07.2020

To čo robí Matelko je priam neuveriteľné. Dokonca už ide na nervy aj Denníku N, ktorého favoriti v podobe Mladej progresívnej sily sa do parlamentu nedostali. To nevadí, ešte majú posily v podobe prezidentky, ktorá a to musím priznať, ma prekvapila v podobe vetovania stupídneho zákona stavaného pre Lipšica. No možno to ani nie je až také prekvapenie. Jednoducho sa Matelko [...]

Čo by som urobil v školstve ako minister – keramik s technickým, ekonomickým a pedagogickým vzdelaním a bez plagiátorskej diplomovky?

19.07.2020

Znovu sa vraciam ku školstvu. Budem sa opakovať, ale nič sa nedá robiť, o školstve píšem a aktívne pôsobím o oblasti neformálneho vzdelávania dospelých a mládeže cca 14 rokov. Nie veľa, ale ani nie málo. Základným problém školstva je totálny chaos zriaďovateľov a financovanie súkromného školstva. Osobne zastávam názor, že celé školstvo by malo znova prejsť pod [...]

Bielorusko voľby prezidentské kampaň začiatok protesty

Na povolebnom proteste v Bielorusku zahynul muž

10.08.2020 23:39, aktualizované: 23:47

Muž zomrel, keď explodovalo výbušné zariadenie v jeho ruke.

novinári, hovorca, médiá, noviny, tlač, informácie

V Bielorusku v súvislosti s voľbami zatkli najmenej 19 novinárov

10.08.2020 22:39

Bieloruskí nezávislí novinári sú už po dlhé roky pod konštantným tlakom, čelia zatýkaniam a prenasledovaniu.

Rusko, vlajka, ilustračná

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov

10.08.2020 19:45, aktualizované: 20:32

Podľa informácií slovenských spravodajských zložiek bola ich činnosť v rozpore s Viedenským dohovorom o diplomatických stykoch.

Korán / Modlitba / Náboženstvo / Islam /

Nigérijský spevák dostal kvôli svojej piesni trest smrti za rúhanie

10.08.2020 19:19

Text piesne podľa kritikov vychvaľoval jedného islamského duchovného do takej miery, že ho vynášal i nad proroka Mohameda.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 398
Celková čítanosť: 2043059x
Priemerná čítanosť článkov: 5133x

Autor blogu

Kategórie