Založ si blog

Podpora hercov, covid – chrípka, bielorusko-ruský scenár a kto bol vlastne v prvej línii

Herci sa znovu ozývajú a tentokrát majú v určitom zmysle pravdu. Verejnosť proti nim postavilo vystúpenie z radov ich samozvaných zástupcov, ktorí akurát tú podporu určite nepotrebovali. Zástupcov si mali zvoliť z radov hercov či divadelníkov zo súkromného sektoru a nie štátneho. Poznám mnohých, ktorí si to zaslúžia a doslova v súčasnosti ich štát hádže cez palubu. No nie sú to len herci, ktorí boli odkázaní na napríklad uzavretú letnú sezónu jarmokov či festivalov. Sú to drobní remeselníci či stánkari, ktorí sú výsostne zameraní na jarmoky a ich prežitie bude otázne. Ešte stihli niečo minúť zo starých zásob, no ich koniec sa blíži. Opatrenia stále bežia a zákazy sú stále v platnosti. Odďaľovanie splátok a forma pôžičky tento problém nerieši, iba odďaľuje. Musím sa zastať hercov zo súkromných divadiel či živnostníkov, alebo slobodných povolaní, ktorým štát zobral všetko. Nie Covid, ale štát. Ak môžeme cestovať bez akejkoľvek kontroly vlakmi, kde strávime aj 8 hodín z východu na západ, tak nevidím dôvod, aby ostali zatvorené divadlá či nekonali sa jarmoky pod otvoreným nebom. To všetko píšem práve v tejto dobe, keď tzv. covid je opäť na vzostupe. Na akom vzostupe? Počet úmrtí je nízky a či chceme, alebo nie, je to maximálne 5% z nakazených, u ktorých sa zistila jeho prítomnosť. Ťažké stavy podľa štatistík má len 1% nakazených. Ľudia už otupeli a ak bude naozaj nejaký problém v podobe hrozby, nebudú ho už akceptovať. Iste, ak rúška pomáhajú, tak nech sa nosia v uzavretých priestoroch či obchodoch. Nech platia sprísnené hygienické pravidlá.
Ešte nezačala chrípková sezóna a už je tu propaganda na očkovanie. Otázka znie, ak sa budú dodržiavať tieto sprísnené hygienické pravidlá. Očkovať asi nemá až taký zmysel a veľmi rád by som videl štatistiky, aký priebeh mal covid pri zaočkovaných ľuďoch na chrípku, TBC či iných. Veľmi rád by som videl aj za Slovensko štatistiku ťažkých priebehov a vekového rozhrania. Poniektorí ani nevedeli, že nejaký covid vôbec mali. Akoby sám covid mierne ustupoval. Lieky ešte doteraz nie sú a tak vás pošlú domov, alebo ak už je to naozaj vážne tak vás hospitalizujú a tu je druhá štatistika, aj z tohto množstva aktívnych prípadov je v nemocnici len žalostných 62 prípadov. To predstavuje cca 5 % z aktívnych prípadov, čo je tá skutočná štatistika. Počet úmrtí je na ústupe, aj keď prípadov je viac. My máme zo zistených prípadov vraj cca 1,2% úmrtnosť. Koľko však bolo nezistených a prechodených ako nádcha či možno vôbec bez príznakov, to sa už nedozvieme. Tu niečo nesedí. Iste, Taliani a Španieli urobili chybu, že každého s covidom trieskali do nemocnice. Tu však pri šírení choroby pomohla aj ich žoviálnosť, „bozkávačky“ a objímačky pri každom možno stretnutí. Je tu mnoho faktorov. Kontrola oviec však dosiahla neúmernú úroveň. Je to zvláštne, ale asi jediná normálna štatistika je z Ruska, kde je plošná kontrola a testovanie.
Ono najlepšie porovnania by boli asi štatisticky si zobrať napríklad počet celkových úmrtí v Taliansku či Španielsku za posledných 5 rokov a porovnať ho s rokom 2020.
No a očkovať sa proti chrípke v súčasnom stave? Je dokázaný účinok, že to pomôže? Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že keď som sa dal očkovať, mal som chrípku s dosť ťažkým priebehom aj dvakrát do roka a odkedy som sa nedal, mal som maximálne soplík. Musím zaklopať. Nie u každého to môže byť tak.
Ozaj, kto bol v skutočnosti v tej prvej línii??? Osobne si myslím, že v prvom rade to boli predavačky a predavači v obchodoch, vodiči autobusov, sprievodcovia či vlakvedúci vlakov. To boli ľudia z prvej línie a to doslova a do písmena a ešte vystavení riziku bez možnosti poznania, či je človek chorý, alebo nie. Nemali šancu sa vyhnúť nakazeným. Nemocnice či samotní lekári aspoň mali akú takú šancu sa na to pripraviť a zaobstarať si aspoň ochranné odevy či respirátory. O polícii či armáde sa už ani nevraví.
No a teraz k tomu bieloruskému cirkusu pribudol aj Navalnyj. Boh vie, aký čaj pil ten „opozičný“ alergik. Dovtedy neznáma učiteľka sa podobne ako u nás sa prehlásila za prezidentku a voľby sa budú dovtedy opakovať, dokiaľ sa ňou nestane. Lukašenko žiadal Rusov o pomoc, ale sám ich zopárkrát potopil. Budem zvedavý, čo sa udeje, ak energie, ropa a plyn prejdú na celosvetové ceny a voľný trh. Nasleduje vraj „otrava“ Navalneho z čajíka. To už naozaj nevedia odrovnať tajné služby niekoho bez stopy? To sa musí udiať takáto doslova fraška a ešte ho previezť aj do Berlína? Vôbec by som sa nečudoval, ak by to všetko bolo Berlínom aj zorganizované a išiel by si tam pre pokyny a poprípade požiadať o politický azyl.

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

04.12.2022

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím [...]

Štrajk lekárov, úbohosť Matoviča aj Cigánikovej v priamom prenose a prečo sa stabilne drží Hlas na čele prieskumov

26.11.2022

Toto, čo predvádza jeho diktátorské finančne negramotné veličenstvo kat SR Matovič I a posledný, z vládnej moci zvolený za ministra financií, ktorým sa ale že vôbec nerozumie, je niečo neskutočné. Heger ako taká figúrka na špagátiku Matelka, minister zdravotníctva, ktorého si zvolil sám Matovič a ktorého sám Matovič nemá v láske je ďalšou figúrkou saralabandy. [...]

Čaputovej úderka sa vymkla spod kontroly nenávisti

15.11.2022

Ešte skôr sa musím prezidentky zastať, ona skutočne nemôže za menovanie Plavčana za rektora, pre mňa osobne úplne zbytočnej vysokej školy. Možno že nie, možno na nej sa nebudú rozdávať tituly. Skôr ma udivuje jej neschopnosť a prilievanie oleja do ohňa. Ak si zoberiem jej fanklub na FB či iných fórach, alebo diskutéroch pod blogmi. Fanatický zástancovia PS či inej [...]

bonul, security, budova

Bödörov Bonul opäť získal lukratívne zákazky od štátu

07.12.2022 16:46

Bonul má v priebehu ďalších štyroch rokov strážiť prepravu hotovosti medzi pobočkami pošty a oddeleniami bánk.

stoltenberg

Stoltenberg: Rusko sa snaží zmraziť vojnu, aby opäť zaútočilo na jar

07.12.2022 16:12

Podmienky na mierové riešenie konfliktu na Ukrajine podľa generálneho tajomníka NATO nateraz neexistujú.

primoco uav dron bezpilotné lietadlo

Pohraničiari dostanú dva české drony. Bude to stáť 2 milióny

07.12.2022 16:00

Projekt bude spolufinancovaný z eurofondov.

Zelenskyj

Vlani Musk. Tento rok je podľa Time osobnosťou roka Zelenskyj

07.12.2022 15:32

„Tohtoročná voľba bola najjednoznačnejšia, akú pamätáme. Zelenskyj vyburcoval svet takým spôsobom, aký sme nevideli už desiatky rokov," napísal časopis.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 583
Celková čítanosť: 3423537x
Priemerná čítanosť článkov: 5872x

Autor blogu

Kategórie

Archív