Založ si blog

Pozitívne vyliečení, čudné to testovanie, Matelka kárala karanténa, ale môže dištančne vyučovať

Konečne som pochopil, prečo išiel Matelko v pancierovom aute do karantény. Veľký oný sa nebojí ľudí, ale vírusu! Cirkus pokračuje ďalej, absurdné vyhlášky nezmyslov sa predbiehajú jedna pred druhou o najväčšiu stupiditu. Mikas si radšej išiel troška poposilňovať, pretože obezita je jeden zo závažných faktorov a viem, o čom hovorím. Vraj som tiež „chlopina“, respektíve ako sa o mne vyjadril pán režisér Jakubisko: „Vy, ten priestorovo výrazný…“. Teda po našom, som jednoducho mierne obézny.
Nie o tom som chcel. Spustila sa lavína otázok a diskusií po zverejnení terajších výsledkov testovania s celoplošným testovaním. Tak Bratislava nám vypadla z celoplošného testovania pre vraj nízky výskyt covidu. Zato teraz je vysvietené do červena len taká radosť. Po celoplošnom testovaní by mal byť výskyt prípadov nižší, no akosi sa blíži k rekordu. Česi odmietli tento cirkus a myslím, že aj ostatná časť sveta to zmietla pod stôl. Gašparko možno pri diskusii s Merkelovou si niektoré frázy zle vysvetlil, pri jeho super angličtine by som sa ani nečudoval. Teraz si vraj odišiel oddýchnuť do karantény aj s celou tou svojou vládnou perepuťou, či to len ON si dal marodečku a bude nás otravovať svojimi „vtipnými“ začipovanými statusmi na FB.
Možno, že sa túto republiku rozhodol riadiť dištančne! No Slovensko dopadne presne tak ako školy a žiaci. Po zhliadnutí mnohých videí z tzv. dištančného štúdia, ostáva len jedno.
Ostáva jeden obrovský výkrik – žiaci a študenti, behom do školy!!!!!!!! Už sa tam mali dávno vrátiť. Mám také jedno podozrenie, že vlastne na ten sever Slovenska tú pľuhu covid – dotiahli študenti z Bratislavy, potom čo ju museli hromadne opustiť. Žúrky, študentský život atď.. Nebolo by lepšie, ak by boli ostali všetci študenti radšej v dvojtýždňovej karanténe na školách a poriadne sa premorili – ten výraz neznášam a radšej použijem precovidovali a bol by pokoj! Nie, zatváranie škôl nemá zmysel. Postupne sa covidu nikto nevyhne a skôr či neskôr ho takmer každý dostane. Nebolo by potom lepšie dotiahnuť študentov do školy a tam za prísnejších podmienok ochrany zdravia učiteľov pokračovať vo výučbe? Budú to tupé ročníky a nikam to nepovedie. Žeby dva roky prázdnin v praxi?
Teraz sa vrátim ešte k nám. K pozitívne testovaným a vyliečeným. Akosi sa na nás všade zabúda. Nedostávame certifikáty, nerozširujeme vírus, máme akú takú imunitu. Čo s tým? Ako toto bude riešiť protipandemická komisia? Pravdou je, že vraj podľa štúdií si vybudovali pacienti s miernou reakciou celkom dobrú imunitu a sú určitými štítmi proti pandémii. Pred covidom som strach mal a to z hystérie. Teraz už nemám. Skôr sa bojím o tých, ktorým naozaj môže vírus ublížiť a to je už o inom.

Prezidentské voľby alebo referendum? Kandidátky do EP a začiatok ďalších volieb

29.03.2024

Blíži sa druhé kolo prezidentských volieb. Postup oboch kandidátov bol predpokladaný a to pravé orechové začne ešte len teraz. Blava zabrala v prospech Korčoka, ale z pohľadu hlasov to bolo asi maximum. Pellegrini pravdepodobne získal výhodu. Lepšie sa totiž špurtuje z druhého miesta a aj v prípade prehry to bude menej bolieť. V prípade oboch kandidátov súčasne ide aj o [...]

Zážitky z volebnej komisie, prepad Matelka a prečo volím Pelleho

24.03.2024

Prvé kole máme za sebou s predpokladom, aký som mal ešte v januári s presným odhadom na cca 1%. Nič prekvapivé, no na mieste Pellegriniho poprosím o podporu aj podporovateľov Republiky či voličov Harabina, čo sa pravdepodobne udeje. Na víťazstvo k danému počtu by potreboval ešte aspoň 280.000 hlasov. Vystupovanie slušné počas predvolebnej kampane. Jedno si však neodpustím [...]

Novinári už prekročili rubikon a novinársku etiku a čo sa to deje v RTVS?

16.03.2024

Prestal som pozerať diskusie v TV. Prestali ma zaujímať. Opozícia si ide svoj piesoček a koalícia svoj. Občan ostal na lampárni. Kultúra novinárov po jednej tlačovke s predstaviteľmi SNS padla na úplné dno a prakticky sa novinári prezentovali v úlohe politikov a arbitrov. Ich profesionálny prístup skĺzol na úroveň Matelka a IV. cenovej skupiny. Stali sa tým, proti čomu [...]

rokovanie vlády, PVV, Tomáš Taraba

Taraba: Vláda sa rekonštruovať nebude. Všetko závisí od Hlasu, Danko sa o zem hádzať nebude

14.04.2024 12:02

Na rošády podľa ministra nie je žiadny dôvod.

Iran, Izrael

Veľká vojna na Blízkom východe? USA možno budú musieť viac krotiť Izrael ako Irán, myslí si expert

14.04.2024 11:06

Irán zasiahol Izrael až 350 dronmi a balistickými a riadenými strelami. Čo bude nasledovať po tomto bezprecedentnom útoku?

Izrael / Hamas /

Hamas podľa úradu izraelského premiéra odmietol návrh dohody o rukojemníkoch

14.04.2024 10:20, aktualizované: 11:05

Dokument predložili sprostredkovatelia vyjednávaní medzi Izraelčanmi a Hamasom.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 642
Celková čítanosť: 3888449x
Priemerná čítanosť článkov: 6057x

Autor blogu

Archív