Založ si blog

Čo majú spoločné Danko, Harabin, Švec, Belousovová a ostatné tzv. národné strany. . . ?

Jednoducho veľké egá, dokážu spoločne vystupovať na mítingoch. Majú temer rovnaké programy strán a agendu a tým pádom aj voličskú základňu. Čo však majú absolútne spoločné, je jedno veľké ego. Nie žeby vytvorili jednu spoločnú kandidátku, ale sa pretekajú, kto komu ukradne tisícku voličov. Napríklad Harabinovi sa to nevyplatilo a len kúsok mu chýbalo do troch percent, pritom mu stačilo zobrať k sebe jednu menšiu stranu. Voličský potenciál týchto strán je cca 9 – 12 %, ktoré jednoducho prepadnú.
Dával som návrhy na systém zjednotenia a bol som na niektorých rokovaniach. Namiesto spolupráce – zvada, kto komu ukradol guličky, alebo čo kto o kom povedal. Absolútne najhoršia vlastnosť týchto lídrov je, že nepočúvajú rady. Analytika je ich slabinou a veľké očakávania chybou. Normálne mám pocit, či to nerobia úmyselne.
Čo takto ich dať na jednu kandidátku a aby kandidovali z posledných miest po vzore Matelka. To mu slúži ku cti (to jediné). Celý systém som pripravil a dúfal, že raz bude možnosť niekoho voliť. Mali tieto strany či straničky vôbec vhodných 150 kandidátov? No nemali. Nemali ani po 10 osobností na svojich kandidátkach, ktoré by boli verejne známe a verejne publikovali na internete či už písanú, alebo vizuálnu formu názorov. Stáli tieto kandidátky za to, aby sa dostali do parlamentu? Nie, nestáli. Výber bol náhodný až chaotický bez toho, aby sa ho zúčastnili ľudia a budúci voliči.
Jednoducho títo lídri nemajú gule ísť spoločne na jednej kandidátke do volieb. Prečo? Pre prašule za voľby, ktoré by dostala ich strana? Či pre osoby, ktoré možno stoja za niektorými stranami? Veď je to smiešne. Mnohých poznám osobne a preto o tom píšem, pretože som naštvaný. Aj ich zásluhou sme teraz tam, kde sme.
Bol by problém, aby sa nechali napísať na jednu spoločnú kandidátku a ešte len potom zistili, akí sú skutočne populárni? Áno, štve ma to. Nemám rešpekt pred žiadnou autoritou, ak sa správa povýšenecky či bezohľadne a egoisticky. Vždy som otvorene kritizoval kohokoľvek, čo sa asi veľmi v súčasnej dobe nenosí. Zároveň som však dával aj riešenia a hlavne som diskutoval. No na ďalšie takéto zbytočné trieštenie nemám už chuť.
Táto krátkozrakosť nás môže stáť ešte veľa. Načo nám je toľko podobných strán? Tu už bude mať každý vlastnú stranu, lebo v tom a vtom mi tento nevyhovuje? Nech idú ľavičiari spolu, nech idú tzv. národné strany spolu atď. Lenže nie – oni chcú tie prašule zo štátneho rozpočtu podobne ako Matelko! Toto hnusné financovanie strán z peňazí nás všetkých by sa malo zastaviť! Ak im ide o Slovensko, tak nech sa konečne spoja. Ak im ide o seba, tak nech ostanú v dejinách zabudnutia.

Kto je väčší šašek? Matovič v spojení s Tarabom, Sulík alebo Heger?

21.05.2022

Tento týždeň priniesol množstvo prekvapení. Spojenie Matoviča s bývalými či súčasnými poslancami ĽSNS, s ktorými by vraj Matelko nikdy nespolupracoval. No ten toho už natrepal. Len sa čudujem práve tým Tarabovým odídencom. Jednoducho si Taraba pochoval stranu. Je to jeho vec. Podobne ako Danko so svojim statusom o vystúpení z EÚ. Ono EÚ nie je zlý projekt, len sa akosi [...]

Skutočný fašizmus objednávateľov akcie na Slavíne a zneužilo USA Slovensko?

09.05.2022

To, čo sa udialo na Slavíne je absolútne nezvládnutá situácia! Bránenie v kladení vencov a doslova vyvolávanie konfliktov je niečo neuveriteľné. Vraj si zopár ľudí objednalo Slavín? To čo je? Čo malo s dnešnou situáciou spoločné oslobodenie v roku 1945? To už sa organizátori úplne zbláznili? Ťahajú nás z jedného extrému do druhého? Ten pánko, čo tam podskakoval [...]

Čo majú spoločné Kočner a Geissen? Sulíka!

07.05.2022

Raňajky u Kočnera, teraz Sulino pozval vraj Geissenovcov? O chvíľu budú riadiť Slovensko celévriti z Farmy či inej trápnošou. No ako len dokážu spropagovať milionári Slovensko? Stále si myslím, že táto vláda plagiátorov, daňových podvodníkov a absolútnych amatérov nemôže hlbšie klesnúť a čuduj sa svete – Sulino tromfol bábkoherečku. To sa nadávalo na [...]

Petržalka / Električka / Trať /

Výstavbu električkovej trate v Petržalke komplikujú nezhody

25.05.2022 14:27

Mesto si už uplatňuje zmluvnú pokutu za nedosiahnutie prvého míľnika výstavby.

ukrajina

Tečie Rusom do topánok? Poslanci zrušili vekové obmedzenie pre službu v armáde

25.05.2022 14:19

Doteraz bola horná hranica 40 rokov pre ruských občanov a 30 pre cudzincov.

Peter Kysel

Prokurátor Kysel dostal za disciplinárne previnenie písomné pokarhanie

25.05.2022 14:07

Prokurátor je vinný zo spáchania disciplinárneho previnenia pri vybavovaní žiadosti o prepustenie exriaditeľa Úradu zvláštnych policajných činností Jozefa Reháka z väzby.

Boris Johnson

Johnson o covidových párty na Downing Street vedel a klamal o nich

25.05.2022 13:56, aktualizované: 14:55

Zverejnené zábery ukazujú britského premiéra, ako si pripíja a baví sa so skupinou ľudí.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 560
Celková čítanosť: 3224191x
Priemerná čítanosť článkov: 5757x

Autor blogu

Kategórie