Založ si blog

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím ďalej hlbšie dno. Bude ho vyšetrovať NAKA za to, že dával úplatky, alebo nie? Veď sa verejne priznal. No a čo s tým lekárom? Jednoducho tento človek to v hlave nemá v poriadku.
Možno bude musieť použiť Žilinka aj na Matoviča paragraf 363. Mimochodom, paragraf, ktorého tvorcom je Lipšic a pravdepodobne ho stvorili na ochranu našich ľudí, ako napríklad Tódovej, Havrana či iných „expertov“ ktorí si myslia, že sú nedotknuteľní.
Prezidentka mala prejav, pekne prečítaný a to je asi všetko, frázy o rozdelení spoločnosti, kde samotné jej PS alias – „mladá sila“, ktorej heslo veľmi silno pripomína tú „bielu silu“ a ktorí by najradšej zobrali niektorým voličom možnosť voliť. Nuž „demokratická“ to strana. Extrém ako extrém. Či ľavicový, alebo pravicový. Prezidentka prejavom nepriamo podporila aj referendum, ktoré má byť o možnosti dať dolu akúkoľvek vládu, ak ide proti občanom. Prišla až teraz na to? Skôr sa pozerá na preferencie PS a možnosti získať akú takú pozíciu pri predčasných voľbách. Šimečkova strana je však pre mňa extrémistická a v spojení liberálny-fašizmus nevidím nič mimoriadne. Podobne nejdú dokopy ani spojenie ako národný socializmus. No a predsa ich používame a podobne už zľudovel aj liberálny fašizmus. Pričom väčší pozor by si malo dávať PS ak by ich začali označovať liberálnymi nacistami. Prečo? Pretože fašizmus a nacizmus dve rozdielne diktatúry, aj keď na začiatku možno na spoločnom základe.
Teraz k tej pomoci obyvateľom s energiami. Tak za plyn si priplatíme približne 15%, ale to nie je isté, zatiaľ to bola len jedna Matelkova plačovka. Problém je, že toto nerieši príčinu, ale len dopad. Pravdou je, že ľudia trpia kvôli nedomysleným sankciám EÚ. Chce pomáhať Ukrajine a zároveň sa odstrihne od lacných zdrojov. Teda Slovensko stojí vojna na Ukrajine už cca 8 miliárd € a to ešte nerátam zhoršenie situácie obyvateľstva. Prečo sa neriešia distribučky, alebo prečo sa nerieši predaj energie von a následne jej nákup za podstatne vyššiu sumu? Veď na prvom mieste musí byť Slovensko v energetickej bezpečnosti a až potom ostatok. Teda najprv by sa mal zabezpečiť domáci trh a až následne predávať prebytok na burzách. To by malo fungovať v normálnej spoločnosti. Podobne by mali postupovať pri nákupe. Teda kupovať len na doplnenie zvyšnej potrebnej kapacity. 6 miliárd pôjde tento rok na vraj na podporu domácností, ale v prvom rade to bude podpora firiem, ktoré skúpili energiu a teraz s ňou kšeftujú, podobne ako USA či Katar, alebo Nórsko, ktoré nás už v súčasnosti doslova vydierajú 4 násobnými cenami. Gratulujem! EÚ držia nad vodou už iba natlačené financie. Miliardy na zbrojenie nemajú konca, ak zoberiem len Slovensko, transportéry, stíhačky atď. možno už teraz za vyše 4 miliardy a to nevravím o nie našej protivzdušnej obrane. Fakt gratulujem k takejto prezieravej samodeštrukcii. To je problém, stali sme sa rukojemníkmi veľmi zlých rozhodnutí EK, ktorá fakticky rozhoduje o osude EÚ. Zjavne je budúcnosť v jadre a nie vo vetríku či Slnku.

Republika možno prekvapí a obrovský omyl PS a ich „viery“ v novinársku slobodu

28.05.2024

Ďalšie voľby sú predo dvermi. Bude to tvrdý súboj PS verzus vládne strany. Ako by to mohlo dopadnúť? Zastávam názor, že čiernym koňom by mohla byť Republika. Ono SNS tak trošku nudí a hlavne predseda je skôr už zlúčený so Smerom. Preto voliči skôr budú inklinovať v eurovoľbách k Republike ako k SNS, aspoň tí z tzv. národného spektra. Uvidíme či sa podarí spojiť [...]

Zmierenie, tolerancia, alebo konečne zrušenie anonymity na fórach? Mimochodom, pamätám si veľmi dobre slová Radičovej na jednej besede.

18.05.2024

Stali sme sa opäť jedineční a na chvíľu počul o nás celý svet. Teda celý, taká Južná Amerika či Afrika, alebo Oceánia to má … Stalo sa niečo hrozné a prekročili sa akékoľvek červené čiary. A áno, podieľali sa na tom aj médiá, aj neoliberálne skupiny. Bol prípustný len jeden názor a to ten ich. Nevravím o hlúpostiach tzv. plochej Zemegule. Čo však musia [...]

Smútok liberálnych kaviarní a ich agresivita voči oponentom

14.04.2024

Nechal som si dlhší odstup od prezidentských volieb, o ktorých som písal aj ako určitom referende voči súčasnej koalícii. Tá nesmierna potupa v podobe prehratých prezidentských volieb a agresivita sympatizantov strany, ktorá prehrala, je jednoducho hlúpa a hlavne arogantná v tom zmysle, že nie sú len ich názory tie správne. Peter Lipa to zhrnul veľmi dobre po prehratých [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 645
Celková čítanosť: 3917957x
Priemerná čítanosť článkov: 6074x

Autor blogu

Archív