Založ si blog

Matovič nielen plagiátor, ale aj úplatkár. Prezidentka objavila možnosť referenda a rukojemníci zlých rozhodnutí EÚ.

Matelko sa znova priznal, že podplácal lekárov a má na nich ťažké srdce. Tak nielen daňoví podvodník, plagiátor, ale ešte aj korupčník. No a niektorí diskutéri mu ešte aj pritakali. Vraj kto nedal úplatok lekárom? No ja určite nie a nestretol som sa zatiaľ s lekárom, ktorý by odo mňa niečo pýtal ako všimné. Je frustrácia zo seba samého nemá hraníc a preráža čím ďalej hlbšie dno. Bude ho vyšetrovať NAKA za to, že dával úplatky, alebo nie? Veď sa verejne priznal. No a čo s tým lekárom? Jednoducho tento človek to v hlave nemá v poriadku.
Možno bude musieť použiť Žilinka aj na Matoviča paragraf 363. Mimochodom, paragraf, ktorého tvorcom je Lipšic a pravdepodobne ho stvorili na ochranu našich ľudí, ako napríklad Tódovej, Havrana či iných „expertov“ ktorí si myslia, že sú nedotknuteľní.
Prezidentka mala prejav, pekne prečítaný a to je asi všetko, frázy o rozdelení spoločnosti, kde samotné jej PS alias – „mladá sila“, ktorej heslo veľmi silno pripomína tú „bielu silu“ a ktorí by najradšej zobrali niektorým voličom možnosť voliť. Nuž „demokratická“ to strana. Extrém ako extrém. Či ľavicový, alebo pravicový. Prezidentka prejavom nepriamo podporila aj referendum, ktoré má byť o možnosti dať dolu akúkoľvek vládu, ak ide proti občanom. Prišla až teraz na to? Skôr sa pozerá na preferencie PS a možnosti získať akú takú pozíciu pri predčasných voľbách. Šimečkova strana je však pre mňa extrémistická a v spojení liberálny-fašizmus nevidím nič mimoriadne. Podobne nejdú dokopy ani spojenie ako národný socializmus. No a predsa ich používame a podobne už zľudovel aj liberálny fašizmus. Pričom väčší pozor by si malo dávať PS ak by ich začali označovať liberálnymi nacistami. Prečo? Pretože fašizmus a nacizmus dve rozdielne diktatúry, aj keď na začiatku možno na spoločnom základe.
Teraz k tej pomoci obyvateľom s energiami. Tak za plyn si priplatíme približne 15%, ale to nie je isté, zatiaľ to bola len jedna Matelkova plačovka. Problém je, že toto nerieši príčinu, ale len dopad. Pravdou je, že ľudia trpia kvôli nedomysleným sankciám EÚ. Chce pomáhať Ukrajine a zároveň sa odstrihne od lacných zdrojov. Teda Slovensko stojí vojna na Ukrajine už cca 8 miliárd € a to ešte nerátam zhoršenie situácie obyvateľstva. Prečo sa neriešia distribučky, alebo prečo sa nerieši predaj energie von a následne jej nákup za podstatne vyššiu sumu? Veď na prvom mieste musí byť Slovensko v energetickej bezpečnosti a až potom ostatok. Teda najprv by sa mal zabezpečiť domáci trh a až následne predávať prebytok na burzách. To by malo fungovať v normálnej spoločnosti. Podobne by mali postupovať pri nákupe. Teda kupovať len na doplnenie zvyšnej potrebnej kapacity. 6 miliárd pôjde tento rok na vraj na podporu domácností, ale v prvom rade to bude podpora firiem, ktoré skúpili energiu a teraz s ňou kšeftujú, podobne ako USA či Katar, alebo Nórsko, ktoré nás už v súčasnosti doslova vydierajú 4 násobnými cenami. Gratulujem! EÚ držia nad vodou už iba natlačené financie. Miliardy na zbrojenie nemajú konca, ak zoberiem len Slovensko, transportéry, stíhačky atď. možno už teraz za vyše 4 miliardy a to nevravím o nie našej protivzdušnej obrane. Fakt gratulujem k takejto prezieravej samodeštrukcii. To je problém, stali sme sa rukojemníkmi veľmi zlých rozhodnutí EK, ktorá fakticky rozhoduje o osude EÚ. Zjavne je budúcnosť v jadre a nie vo vetríku či Slnku.

Plyn je drahý a bude ešte drahší vďaka sankciám, tak nech ho platí EÚ

29.11.2023

Veľmi zvláštne, že obyčajní ľudia, nie z Olajna blázna Matelka, ale fakt my ostatní, musíme doplácať na rozhodnutia EÚ. Ja nechcem priemernú burzovú cenu plynu za minulý rok, ale chcem plyn a cenu spred vyše dvoch rokov, ktorá bola vyrokovaná hoci aj s Ruskom na základe dlhodobých kontraktov. Za posledné dva roky stúpla cena plynu pre domácnosti cca o 50%, kto neverí nech [...]

Slovenské železnice pokračovanie hororu a pridáva sa aj Slovenská pošta. Pozor, zajtra prekvapí cestárov snehová kalamita, o ktorej už vedia cca 5 dní!

27.11.2023

Znovu tu máme extra adrenalínový zážitok z cestovania slovenskými železnicami spoločnosti ZSSK. Minulý týždeň sme zažili výluku vlakov na trati Lipany – Prešov až do Košíc. Napísali vraj z Prešova odchádzajú REXy načas, len akosi zabudli povedať, že dané vlaky už ďalej nepremávajú, respektíve boli zrušené. Tak vám cca 45 minútová cesta trvala 1:45. No nie sú [...]

Stačí mať známeho prokurátora a byť oznamovateľ, ani 363 nepotrebujete, alebo megakonšpirácia?

10.11.2023

Máme tu ďalší zákon a vraj ochranu oznamovateľov? Táto ochrana oznamovateľov zo strany prokuratúry nabrala teda veľmi rýchly spád. Tak si trošku zakonšpirujem. Čo ak je to jeden a ten istý kruh a jedna veľká organizovaná skupina, v ktorej sú si blízke osoby z polície, politikov SaS, KDH či PS, špeciálnej prokuratúry a súdnictva? Boli vyhodení tzv. oznamovatelia z [...]

Vladimir Putin

Keď nestačia peniaze, príde diskreditácia. Kremeľ nespokojné manželky vojakov rieši „po rusky“

02.12.2023 19:35

Úrady pravdepodobne ponúkli rodinám zvýšené platby v hotovosti výmenou za to, že sa zdržia protestov.

SR Prešov Demokrati snem Naď TK POX

Podľa očakávaní. Demokratov povedie exminister obrany, z Hegera podpredseda

02.12.2023 17:45, aktualizované: 18:59

Jaroslav Naď pri hlasovaní získal 109 zo 120 hlasov delegátov.

zemetrasenie

Filipíny zasiahlo silné zemetrasenie, varovanie pred cunami odvolali

02.12.2023 17:39, aktualizované: 19:42

Filipínske úrady odporučili obyvateľom, aby sa okamžite presunuli na vyššie položené miesta alebo do vnútrozemia.

polícia sneh

Na D3 pri Čadci v smere do Poľska havaroval kamión, úsek uzavreli

02.12.2023 16:31

Vodiči úsek obchádzajú cez mesto a stoja v kolónach už od Kysuckého Nového Mesta.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 630
Celková čítanosť: 3812403x
Priemerná čítanosť článkov: 6051x

Autor blogu

Archív