Založ si blog

Horúce leto najhorších volebných programov a totálnej ignorancie rozumu. Nechcem odísť, kam?

„Máme najlepší program“, „máme najlepších kandidátov“, sme jednoducho najlepší. Toľko absurdností, čo predvádzajú politické strany a ich lídri ešte vo voľbách nebolo. Človek – volič by si aj prečítal tie „najlepšie“ programy, len akosi neexistujú. Dokonca by hľadal aj nejaké riešenia a ako to chcú politici spraviť. No ja som zatiaľ nič reálneho nenašiel. Jeden 25-ka nechce podporiť žiadne mimovládky, ak by boli napísali napr. spolitizovaným mimovládkam ani cent, tak to beriem. Druhý a k nemu sa pridal ďalší teda 3-ka a 5-ka propagujú v čele s Proč? 5KO a asi najhorším spotom, čo som doteraz videl – mládež, vraj má ísť voliť. V pohode padne rozhodnutie, že vraj majú ísť mladí ľudia voliť, lebo nechcú odísť zo Slovenska. Naozaj, hlúpejší dôvod na odchod ako je účasť na voľbách skutočne nepoznám. No a kam chcú odísť? Aké riešenia majú a prečo chcú odísť? Politika to určite nie je. Teda čo to je? Odchod za hranice nikdy nesúvisel s politikou, ale s financiami. No a tu je problém. Nie politika, ale financie a pohodlie sú tie dôvody. To, čo predstavuje daná iniciatíva je čistý dríst propagandy pred voľbami, koho to majú mládežníci voliť? O tom iniciatíva mlčí. Samozrejme, nemôžu zasahovať takto okato, ale možno môžu a budú ukazovať koho nemajú voliť. Iste, v súčasnosti nie je z koho vyberať. Kandidátky sa nerobili na základe kvality odbornosti, veď len taká 5-ka má tam „hviezdy“ s IQ nekonečného minima. No máme tu aj politických dinosaurov, ktorí sa znovu bicyklujú s číslom 9. Národné strany maďarského zastúpenia tu máme s číslami 5,7,9,18. Nuž, proti gustu, žiaden dišputát. Národných strán je tam tiež ako nasr….8,11,15,21,25. Len o jednu viac ako tých južanských. No a ktože to chce prezentovať demokraciu? Tak tých tu máme požehnane a to doslova: 7,16,17,20,22,23 – teda aspoň to deklarujú v názve. Máme tu len jednu prorodinnú a to doslova a do písmena v hlavnej úlohe s násilným inseminátorom a ochrancom detí mu pripadla 13-ka, asi jeho konečné číslo, myslím nielen pri deťoch? Vedúca výhovorka, „lebo 16“, ktorú dostalo na výslnie číslo 5. zomiera. Je pravdou, že č. 5 potrebuje 7% čo pri jeho súčte IQ bude dosť problematické získať, ale Lováci možno už zabudli na heslo spred 3,5 roka teroru „ nech je sranda“. No nebola. Ako 5-ka vládla, také číslo známky si vytiahla – nedostatočná!!! Pri 12-ke som sa skoro popučil, vraj najlepší program? A to ako zistili? Pán Truhlík povedal? Osobne si myslím, že sa to prisnilo lídrovi 12 pri delíriu, keď dopíjal posledné kvapky tej jeho 12-ky v Dubaji.
Líder národniarov, čo kúpil F16 má 15-ku, škoda, o jedno číslo ho to minulo, ale bol v koalícii so 16-kou, takže až tak mimo to nie je, aj tak tam potreboval podpis „lebo 16“. Z popolu povstala Aurora a fasovala 6 a možno aj 666, ale veď je aspoň spomínaná sranda. 23-ka to dá do tretice? Možno ma potešia ako minulé voľby.
Je tu však aj úplne „úžasná“ 22, alebo 202? Teraz neviem, líder pôsobí ako štatista najhoršieho filmu a lepšie sa pozerá ako keby mal mať repliky a zľava sprava je ohraničený dvomi 00, teda to nie je tak 22 ako 000. Ba čo horšie, keď som videl tú reklamu…Kedysi sme mali takú, no neviem ako to povedať. Uvediem príklad: Jarko, ty sa ako cítiš? Ako ľavé vajce! A ty? Ako pravé! Ej, ale z teba by bol dobrý….. tak nič, nedá sa to použiť. Síce v dnešnej agende, neviem neviem.
Všetci diktátori v minulosti aj súčasnosti boli nepriatelia organizácií, ktoré nešli s nimi v rade a nezdieľali ich myšlienky. Nacisti zakázali všetky možné opozičné organizácie a politické strany. Komunisti urobili to isté a neoliberáli robia presne to isté v súčasnosti. Pripomína mi to vývoj napríklad v cirkvi, kde na začiatku boli prenasledovaní, mučení a zabíjaní, následne sa dostali k moci, ktorá im zachutila a prebrali si úlohu trýzniteľov a diktátorov. Ono aj sloboda a demokracia musia mať svoje hranice, aby neprerástli do anarchie alebo diktatúry.

Otvorený list Lucii Ďuriš Nicholsonovej

02.12.2023

Pani europoslankyňa sa nám nejako rozpísala s tými otvorenými listami. Tak aj ja jej jeden píšem, nech sa tak trošku spamätá a pridá si na radiátoroch trošku tepla, pretože jej zamŕza mozog asi pri tých 17°C. Jeden poslala mladému Kaliňákovi a druhý ministerke kultúry Šimkovičovej. Čítal som si tie jej otvorené listy a nič som sa nedočítal. Vážená europoslankyňa, [...]

Plyn je drahý a bude ešte drahší vďaka sankciám, tak nech ho platí EÚ

29.11.2023

Veľmi zvláštne, že obyčajní ľudia, nie z Olajna blázna Matelka, ale fakt my ostatní, musíme doplácať na rozhodnutia EÚ. Ja nechcem priemernú burzovú cenu plynu za minulý rok, ale chcem plyn a cenu spred vyše dvoch rokov, ktorá bola vyrokovaná hoci aj s Ruskom na základe dlhodobých kontraktov. Za posledné dva roky stúpla cena plynu pre domácnosti cca o 50%, kto neverí nech [...]

Slovenské železnice pokračovanie hororu a pridáva sa aj Slovenská pošta. Pozor, zajtra prekvapí cestárov snehová kalamita, o ktorej už vedia cca 5 dní!

27.11.2023

Znovu tu máme extra adrenalínový zážitok z cestovania slovenskými železnicami spoločnosti ZSSK. Minulý týždeň sme zažili výluku vlakov na trati Lipany – Prešov až do Košíc. Napísali vraj z Prešova odchádzajú REXy načas, len akosi zabudli povedať, že dané vlaky už ďalej nepremávajú, respektíve boli zrušené. Tak vám cca 45 minútová cesta trvala 1:45. No nie sú [...]

zelenska, zelenskyj

Olena Zelenská nechce, aby jej manžel znovu kandidoval na prezidenta: Mali by sme si nájsť niečo nové

02.12.2023 21:40

Naša rodina bude zase spolu. Pôjdeme niekam na dovolenku, a bude dlhá - celý mesiac, povedal ukrajinská prvá dáma.

moskva

Ruská polícia vykonala razie v moskovských gejkluboch, vraj hľadala drogy

02.12.2023 20:46

Polícia vykonala razie na základe "výnosu o extrémizme".

Vladimir Putin

Keď nestačia peniaze, príde diskreditácia. Kremeľ nespokojné manželky vojakov rieši „po rusky“

02.12.2023 19:35

Úrady pravdepodobne ponúkli rodinám zvýšené platby v hotovosti výmenou za to, že sa zdržia protestov.

SR Prešov Demokrati snem Naď TK POX

Podľa očakávaní. Demokratov povedie exminister obrany, z Hegera podpredseda

02.12.2023 17:45, aktualizované: 18:59

Jaroslav Naď pri hlasovaní získal 109 zo 120 hlasov delegátov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 631
Celková čítanosť: 3812932x
Priemerná čítanosť článkov: 6043x

Autor blogu

Archív