Založ si blog

Šutaj Eštok vs. Krúpa a Drucker vs. Truban

Vraj aj liberálna kaviareň už kritizuje PS či SaS za nič nerobenie. No a čo majú robiť? Ako som počúval ich vyjadrenie, poniektorí ešte stále pokračujú vo volebnej kampani typu „lebo Fico“ a „lebo Pellegrini“ nahradilo „lebo Eštok“. Kritizujú, čo sami zaviedli. To je čistá schizofrénia. Krúpa sa neustále vyhovára na to, že oni zato nemôžu, že im sa to tiež nepáčilo a preto odišli z vlády. Matelko bľačal, prečo ešte nie sú trináste dôchodky, no prapríčinou prečo je práve Oľajno (nebudem ich ináč volať), pretože predčasné mohli byť v júni.
No teraz k Šutajovi Eštokovi. Napádajú ho za to, že plní čo sľuboval pred voľbami svojim voličom. Tu fakt neviem, o čo ide súčasnej opozícii. Predchádzajúca nesplnila temer nič a na terajšiu nadávajú, že začala plniť sľuby. Krúpa len o tom istom. Je tu však jeden problém, akosi zabúdajú na problémy bežných ľudí. Nepočul som od neho žiadne návrhy. Šutaj Eštok si ide svoje a plní sľuby, nuž čo už, len dokedy mu to vydrží?
Teraz druhý duel. Truban asi pokračuje vo volebnej kampani, absolútne nepripravený na diskusiu o školstve, trepe tam niečo o ruskej gubernii. Bolo to ohromne amatérske. Školstvo je na dne a len pohľad z vonku. Je pravda, že nadprodukcia vysokoškolákov so zbytočným vzdelaním je enormná a niekde by naozaj postačovalo informálne či neformálne uznanie praxe. Tu som dokonca za platenie si školného pri odboroch ako žurnalistika, bezpečnostný manažment či politológia a mnoho iných, ktoré by v pohode mohli byť súčasťou skutočných odborov v rámci technických či humanitných pre štát potrebných odborov. Určite by som nepodporoval rozdielne navyšovanie platov podľa regiónov. Skôr to otočíme. Ak má Bratislava problémy s nízkymi mzdami učiteľov, určite nemá problém s vysokými platmi ostatných pracujúcich v Bratislave. Teda v pohode by mohli prispievať školám na výplaty učiteľov za ich potomstvo. No a týka sa to naozaj skôr základných a stredných škôl a predškolskej výchovy. Možno by stačilo zrušiť deviate ročníky a nechať znovu len osemročné základné školy. Hneď by bolo dostatok učiteľov. Neviem si osobne predstaviť také delenie. Niekedy je podstatne ťažšie učiť na východe ako v Bratislave, kde sú vyššie platy nie učiteľov, ale práve tých rodičov a priateľov školy.
Školstvo nám akosi ostalo v socialistickom systéme financovania, no nie vzdelávania. Drísty o odlivu mozgov sú scestné. Mladí ľudia neodchádzajú kvôli politickej situácii, ale kvôli financiám, tak ako mnoho dospelých ako napríklad opatrovateliek, robotníkov či iných disciplín. Veru, je to len o peniazoch a nie kto vládne na Slovensku. To možno odíde niekoľko veľkohubých novinárov, ale to je tak všetko.

Prezidentské voľby alebo referendum? Kandidátky do EP a začiatok ďalších volieb

29.03.2024

Blíži sa druhé kolo prezidentských volieb. Postup oboch kandidátov bol predpokladaný a to pravé orechové začne ešte len teraz. Blava zabrala v prospech Korčoka, ale z pohľadu hlasov to bolo asi maximum. Pellegrini pravdepodobne získal výhodu. Lepšie sa totiž špurtuje z druhého miesta a aj v prípade prehry to bude menej bolieť. V prípade oboch kandidátov súčasne ide aj o [...]

Zážitky z volebnej komisie, prepad Matelka a prečo volím Pelleho

24.03.2024

Prvé kole máme za sebou s predpokladom, aký som mal ešte v januári s presným odhadom na cca 1%. Nič prekvapivé, no na mieste Pellegriniho poprosím o podporu aj podporovateľov Republiky či voličov Harabina, čo sa pravdepodobne udeje. Na víťazstvo k danému počtu by potreboval ešte aspoň 280.000 hlasov. Vystupovanie slušné počas predvolebnej kampane. Jedno si však neodpustím [...]

Novinári už prekročili rubikon a novinársku etiku a čo sa to deje v RTVS?

16.03.2024

Prestal som pozerať diskusie v TV. Prestali ma zaujímať. Opozícia si ide svoj piesoček a koalícia svoj. Občan ostal na lampárni. Kultúra novinárov po jednej tlačovke s predstaviteľmi SNS padla na úplné dno a prakticky sa novinári prezentovali v úlohe politikov a arbitrov. Ich profesionálny prístup skĺzol na úroveň Matelka a IV. cenovej skupiny. Stali sa tým, proti čomu [...]

rokovanie vlády, PVV, Tomáš Taraba

Taraba: Vláda sa rekonštruovať nebude. Všetko závisí od Hlasu, Danko sa o zem hádzať nebude

14.04.2024 12:02

Na rošády podľa ministra nie je žiadny dôvod.

Iran, Izrael

Veľká vojna na Blízkom východe? USA možno budú musieť viac krotiť Izrael ako Irán, myslí si expert

14.04.2024 11:06

Irán zasiahol Izrael až 350 dronmi a balistickými a riadenými strelami. Čo bude nasledovať po tomto bezprecedentnom útoku?

Izrael / Hamas /

Hamas podľa úradu izraelského premiéra odmietol návrh dohody o rukojemníkoch

14.04.2024 10:20, aktualizované: 11:05

Dokument predložili sprostredkovatelia vyjednávaní medzi Izraelčanmi a Hamasom.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 642
Celková čítanosť: 3888451x
Priemerná čítanosť článkov: 6057x

Autor blogu

Archív