Založ si blog

Republika možno prekvapí a obrovský omyl PS a ich „viery“ v novinársku slobodu

Ďalšie voľby sú predo dvermi. Bude to tvrdý súboj PS verzus vládne strany. Ako by to mohlo dopadnúť? Zastávam názor, že čiernym koňom by mohla byť Republika. Ono SNS tak trošku nudí a hlavne predseda je skôr už zlúčený so Smerom. Preto voliči skôr budú inklinovať v eurovoľbách k Republike ako k SNS, aspoň tí z tzv. národného spektra. Uvidíme či sa podarí spojiť pravicovým národným stranám a vytvoriť spoločnú platformu v EP, ktorá by mohla byť tretia najsilnejšia.
Teraz k súboju Smeru a Hlasu. Úprimne, Smer zvolil lepšie tromfy ako Hlas a dokonca aj zanovití odporcovia Blahu z liberálneho spektra mu možno dajú hlas, aby sa ho konečne zbavili a aby odišiel do Bruselu. Všetko je možné. Účasť tipujem na 40% a to som asi prehnal, ale som optimista a „verím“ sľubom Olajna a jeho vajdu. Len neviem, čo bude sľubovať voličom tentokrát. Možno akcie za zopár sto tisíc.
Smer má oproti Hlasu v súčasnosti značnú výhodu. Posledné udalosti tomu nasvedčujú a bude to mať vplyv na presun voličov.
PS je riadne prehnalo s tým právom novinárov. Tak trošku pozabudli na to, čo tu robili minulé vlády a ako vypínali stránky. Som za zrušenie anonymity v diskusiách aj pod článkami. Len neviem, prečo sa naváža Šimečka do vlády za Markízu, ktorá je súkromná a vláda tam nemá žiaden vplyv. Je to totálna hlúposť a plakanie na nesprávnom mieste. Nech sa mu uráči ísť do Markízy, ak mu chýba relácia. Dokonca ani v tom nemá pravdu, že politik musí ísť do nejakej relácie súkromnej televízie. To už vôbec nie. Je úplne mimo. To je súkromný podnik – firma a záleží im len na sledovanosti nič viac a koľko zarobia na reklame. Ani novinár nemôže uverejňovať drísty a neniesť za nich zodpovednosť. To kde toto pánko videl?
Jednoducho toto PS-ku akosi nevyšlo. Mainstream stráca pôdu pod nohami, ale môže si za to sám. Ako sa správali a správajú a čo mnohokrát píšu a sami prispievajú k tvorbe nenávisti.
Ešte k voľbám, taký môj malý odhad: Smer 26%, PS 23%, Hlas, 11%, Republika 9%, ostatní budú mať riadny problém. Ľudia by sa mali konečne naučiť, že pre menšie strany je škoda hlasu, aj keď niekedy motyka vystrelí, ale ak je príliš veľa strán z jedného spektra, tak to je uletené a kontraproduktívne. Egá predsedov strán sú nekonečné, podobne ako ľudská hlúposť.

Peter Pellegrini si pripísal ďalšie P, Matovič ďalší prúser a Šimečka je asi podľa jemu vlastnému humoru d. .. l.

16.06.2024

Máme nového prezidenta, ktorý si pripísal ďalšie P k svojmu menu. Už bude navždy Prezident Peter Pellegrini. Prejav bol možno podľa niektorých dlhý, ale fakt bol dobrý a lepší som jednoducho nepočul. Darmo sa Shooty zhovadil so svojou karikatúrou, ide len v deb…ných intenciách Denníka N a jeho redaktorov. Začnem asi používať slovník týchto pseudonovinárov, veď to [...]

Zmierenie, tolerancia, alebo konečne zrušenie anonymity na fórach? Mimochodom, pamätám si veľmi dobre slová Radičovej na jednej besede.

18.05.2024

Stali sme sa opäť jedineční a na chvíľu počul o nás celý svet. Teda celý, taká Južná Amerika či Afrika, alebo Oceánia to má … Stalo sa niečo hrozné a prekročili sa akékoľvek červené čiary. A áno, podieľali sa na tom aj médiá, aj neoliberálne skupiny. Bol prípustný len jeden názor a to ten ich. Nevravím o hlúpostiach tzv. plochej Zemegule. Čo však musia [...]

Smútok liberálnych kaviarní a ich agresivita voči oponentom

14.04.2024

Nechal som si dlhší odstup od prezidentských volieb, o ktorých som písal aj ako určitom referende voči súčasnej koalícii. Tá nesmierna potupa v podobe prehratých prezidentských volieb a agresivita sympatizantov strany, ktorá prehrala, je jednoducho hlúpa a hlavne arogantná v tom zmysle, že nie sú len ich názory tie správne. Peter Lipa to zhrnul veľmi dobre po prehratých [...]

Podvod

Stavebný inžinier pracujúci v Sýrii si privyrobil. Od Slovenky vylákal podvodník takmer 60-tisíc eur

19.06.2024 18:11

Neznámy muž žiadal od poškodenej uhradenie platieb na rôzne účely.

česko, policie

Útočník v Prahe napadol šesť ľudí, zasahovali aj záchranári

19.06.2024 17:32, aktualizované: 18:09

Polícia muža na mieste zadržala. Bol pod vplyvom alkoholu.

Robert Kaliňák, Rimavská Sobota

Rokovanie vlády postavilo Rimavskú Sobotu „do pozoru“. Kaliňák napriek sprísneným opatreniam podával ľuďom ruku

19.06.2024 17:00

Vicepremiér Robert Kaliňák po zasadnutí vlády vyšiel, obklopený ochrankármi, na ulicu, kde debatoval s ľuďmi.

Grécko / Vrtuľník / Hasiči / Požiar /

Hasiči bojujú s požiarom pri Aténach, úrady nariadili evakuáciu

19.06.2024 16:25

Plamene sa pokúša dostať pod kontrolu viac než 70 hasičov, ktorým pomáha aj desať lietadiel a vrtuľníkov zhadzujúcich vodu.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 646
Celková čítanosť: 3933625x
Priemerná čítanosť článkov: 6089x

Autor blogu

Archív