Transakčná daň – vládne výpalníctvo par excellence a neskutočná podpora bankám!

Tak takúto daň skutočne ani Matelko nevymyslel. Neveril som, že s takouto vyloženou somarinou,
veď čo už, expresíva tu lietajú sprava doľava a mňa to už ako občana skutočne prestáva baviť. Nikto
ani len nevie, ako to bude v tomto chaose návrhov vyzerať. Ekonomikou sa zaoberám roky a vždy
som každého kritizoval za absolútne nesystémové kroky.

Najprv sa dušovali, že žiadna takáto daň nebude, že to je výmysel, už mi to pripomína Naďa, keď bol
v najlepšej kondičke klamstiev. Ak takto bude súčasná vláda pokračovať, nech to radšej skutočne
zabalí. Za vyše 30 rokov sa tu nenašiel politik, ktorý by hneď po voľbách ľudí neoklamal. To tie vládne
korytá takto menia charaktery či ako? Načo sú tam poslanci, ak nemajú vlastný rozum?

Transakčná daň je výmysel, ktorý prinúti zrušiť živnosti a malé s.r.o-čky, ktoré slúžili len na
privyrobenie. V tomto sa stal pán minister Kamenický hrobárom práve týchto podnikateľov. Ešte lepší
zákon je návrh, že každý musí mať terminál! To koľko dostali od bánk a predajcov terminálov za
takýto návrh? Totálna buzerácia a zbytočnosť! Tak nech nakúpi štát a platí za to poplatky! To čo má
znamenať, že ich bludy sa majú zviesť na plecia ľudí? Kde ja tá daň na banky? Prečo to nejde od
obratu? Mimochodom, je to vec trhu, ak sa rozhodne predávať tovar majiteľ len za hotovosť, je to
jeho vec. Jednoducho, ak štát niečo vymyslí, tak nech si to aj zaplatí a hotovo. Nech nakúpi terminály,
zriadi účty, platí poplatky bankám atď.. Vymyslel, schválil, nech nesie zodpovednosť.

Znesiem aj vyššiu DPH, ale takéto výlevy múdrosti akoby boli vystrihnuté z Matelkovej dielne. Zákon
pre banky a ich zisky. Ja fakt neviem, čo živnostníci a malí podnikatelia urobili vládam, ale jedno je
isté, že sú poslední z osôb, ktorí sa cítia ešte ako tak slobodne a nezávisle a tak je potrebné pretriediť
ich stavy. Tak dobre, keď chcú, bude ich menej. Osobne si myslím, že množstvo prevádzok zanikne,
dokonca aj občianskych združení atď., pretože ako právnické subjekty budú musieť platiť nezmyselnú
daň z neziskového sektora.

Langoš sem, Lángos tam, ale nie je nám to jedno. Pasivita štátnych a verejných orgánov – takých príkladov je hoci aj na ÚPSVaR-e viac ako dosť.

16.05.2026

Chaos v DPH V celej tejto kauze je jedna vec, ktorá rozprúdila diskusiu, a to výška pokuty za, mierne povedané, trošku nezmysel – aj keď po prečítaní zákona je to diskutabilné, a hlavne po dodrbanej zápisnici. Lenže ono je potrebné pozrieť sa na to, kto za takýto zákon hlasoval, kto ho navrhol. Museli to byť len poslanci, a tu sa ukazuje ich „kvalita“. Pre zmenu [...]

Ako štát pomáha živnostníkom: § 49 verzus § 54: keď projekt zhorší to, čo mal zlepšiť. Pozor na langoše a diakritiku! A čo na to Kamenický?

12.05.2026

Na Slovensku máme krásny zvyk. Keď chceme niekomu pomôcť, najprv mu vysvetlíme, prečo si tú pomoc vlastne nezaslúži. Najnovšie sa to krásne ukazuje pri podpore samostatnej zárobkovej činnosti cez úrad práce. Človek by si naivne myslel, že ak je niekto evidovaný na úrade práce, chce pracovať, má nápad, podnikateľský zámer a chuť vytvoriť si vlastné pracovné miesto, [...]

Pošta nie je ideál. Ambasáda nie je riešenie pre každého. Potrebujeme digitálny volebný token. Hlina už netrep a odchody mladých.

10.05.2026

Dnes to bude veľmi dlhé, ale už mám toho tak trošku dosť. Diskusia o voľbe zo zahraničia sa u nás často zúži na jednoduchý spor: buď poštou, alebo na ambasáde. Lenže podľa mňa je to zle položená otázka. Poštová voľba má svoje riziká. Voľba na ambasádach má zase problém dostupnosti. Ak chceme hovoriť vážne o demokracii v 21. storočí, mali by sme sa baviť o [...]

Zemetrasenie Afganistan

Filipínsky ostrov Mindanao zasiahlo zemetrasenie o sile 7,8 stupňa, hlásia cunami i obete

08.06.2026 06:22

O zhruba desať minút neskôr oblasť zasiahol ďalší otras o sile 6,3 stupňa.

APTOPIX Israel Iran War

ONLINE: Izraelská armáda v odvete uskutočnila útoky v Iráne

08.06.2026 06:03

Iránska štátna televízia priniesla správu o výbuchoch vo viacerých mestách.

Tomáš Drucker,

Druckerovi prischol aj druhý úrad. Mal zaskakovať pár týždňov, no pol roka neskôr stále sedí na dvoch stoličkách

08.06.2026 06:00

Drucker získal druhú funkciu a Hlas prišiel o jeden post vo vláde.

Russia Ukraine Prisoners

Čo páchajú Rusi po návrate z frontu? Nepožičala peniaze na auto, rozdrvil jej hlavu s kladivom. Neprejavila lásku, oblial ju s kyselinou

08.06.2026 06:00

Štatistika je alarmujúca: v priemere každý štvrtý deň v Rusku príde o život jeden človek, ktorého zavraždí vojak, čo sa vrátil z vojny proti Ukrajine.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 692
Celková čítanosť: 4407605x
Priemerná čítanosť článkov: 6369x

Autor blogu

Archív