Vážená spoločnosť a politici, to sa vám fakt páči, kam smerujeme?

Udalosti posledných dní mi dávajú za pravdu. Dávno som písal o tom, že by sa mali zrušiť anonymné diskusie aj príspevky a mala by sa niesť za napísané aj zodpovednosť. Vraj je to ťažké urobiť. Nie, veru nie je. Prečo by nemohol dostať politik pokutu napríklad 10 mesačných platov, ak zavádza, šíri hoaxy alebo klame a za vulgarizmy či osočovanie trebárs pokutu vo výške mesačného platu. Prečo by nemali dostávať pokuty diskutéri a aj blogeri, nie za názor, ale za konštatovanie a prečo by mali byť anonymní?
Nie, nechápem túto politickú zhovievavosť, respektíve chápem, že ľudia milujú konflikty a doslova sa v nich vyžívajú. Jasné, že nie všetci, ale aj tá, povedal by som primitívnejšia skupinka, ktorá sa schováva pod anonymný nick fakticky hucká jednu skupinu proti druhej.

Aj to je jasné, že politik, ale aj verejná osoba toho musí zniesť podstatne viac, ale kde sú hranice? Jediná vec, kde to každého takého papaláša zabolí, sú financie. Ak si nevedia poradiť kompetentní, ja im celý takýto zákon napíšem a je mi jedno, kto bude pri moci. Novinári nesú svoj diel zodpovednosti a majitelia médií tak isto. Pozrite sa na diskusie, veď to ani nie sú niekedy normálni ľudia, ale len kopa koncentrovaného zla, ktorá si lieči svoju frustráciu na webe a je to fakt jedno, z ktorej strany, alebo názorového prúdu pochádzajú. Už sa začali deliť ľudia na my a oni a nie na dobrých či zlých!
Klamstvo, dezinformácie a tvorenie sociálnych bublín je tragédia súčasnej doby. Veď len včera som počúval demagóga a skokana strán Lojzka Hlinu, ktorí podobne ako jeho súputník Matelko (fakt pre neho iné meno nemám) zanovito v diskusii tvrdil, že orešnik je Luskáčik, aj keď ho moderátor Král opravoval. Podobne ako tvrdil Matovič, že Mafia znamená „Mia família“.

Áno, aj súčasná vláda má na tričku klamstvá par excelance, ako napríklad znižovanie cien, alebo nebodaj, že zníženie DPH bude mať nejaký vplyv na zníženie cien. Mierne povedané, neodbornosť a chaos prakticky pokračujú, ako keby nevedeli, čo s tým Slovenskom a to ani jedni ani druhí. Ani od opozície som nepočul, čo by chcela robiť v súčasnej dobe. Jednoduché riešenia sú zamietané, lebo by sa mohli dotknúť ich voličskej základni. No a posledná pripomienka. Zabudnite na ideové smerovanie nejakej politickej strany. Už sú tu len záujmové strany oligarchistických skupín, ktoré medzi sebou zvádzajú boj o moc a korytá. Nič viac, nič menej. Je zakázané kritizovať, hoci aj politickú stranu, v ktorej môžete byť členom, lebo vedenie sa „nekritizuje“!

Toto však v súčasnosti platí o celom svete. Začala sa nová zonácia a boj o moc. Nič iné to nie je. Pád západu je nezvratný, nie preto, žeby to normálni ľudia chceli, ale preto, že moc sme dali do rúk dobrodruhom, ktorí sú síce priebojní, ale mnohokrát hlúpi, bez analýz a akého takého smerovania.
Budú ľudia mať možnosť zvrátiť tento stav? Ak dostanú rozum a budú voliť skutočných odborníkov, ktorí sa vedia vyjadrovať a hlavne, ktorí neklamú a majú jasnú víziu a vedia prijať kritiku a zodpovednosť.

Nový zákon o voľbách? Nedomyslené a trošku od veci

01.07.2025

Nový zákon o voľbách nám pôjde na schválenie. No neviem, či nemal prejsť hlbšou analýzou, ako to len tak streliť. Už som sa tu napísal veľmi veľa o tom, že som proti akejkoľvek podpore štátu politickým stranám. Nikto nikomu nekáže, aby šiel do politiky, je to také verejné hobby. Prečo potom podpora od štátu pre politické strany? Nech si zabezpečia všetko z [...]

Uhrík, Mazurek v debatách so Zdechovským a čo s energiami, hlavne plynom

21.06.2025

Pozrel som si tri debaty, kde boli hlavnými aktérmi Uhrík, Mazurek a „Superstar“ Zdechovský. Prvé dve ešte ako tak bol Zdechovský mierne arogantný, ale v tej tretej sa podarilo Uhríkovi ho doslova pritlačiť k stene a keď povedal už zľudovelú vetu: „Matovič bol múdry, on s nami nešiel do sporu, pretože nechcel na seba upozorniť!“ Ten výrok sa vryje do slovníka [...]

Pokračovanie 3. svetovej a čo urobí EÚ? Ostaneme bez energií?

13.06.2025

Tak a máme tu ďalší konflikt. Neviem, či už EÚ zasadala a navrhla prvé sankcie na Izrael, ale to, že sa nám začína rozširovať vojna po svete, je len výsledok nemohúcnosti asi všetkých. Ak si dobre pamätám, začalo to Srbskom a oddelením Kosova. Teraz tu máme vojnu medzi Ukrajinou a Ruskom a čuduj sa svete, Izrael si zobral príklad z Ruska a išiel si len tak cez vzdušný [...]

Izrael Hamas Gaza

Mediátori údajne pracujú na preklenutí rozdielov medzi Izraelom a Hamasom

14.07.2025 23:05

Sprostredkovatelia zvažujú „inovatívne mechanizmy“, aby po týždni rokovaní o prímerí v Pásme Gazy preklenuli rozdiely medzi delegáciami Izraela a Hamasu.

Trump

Trump dal Putinovi ultimátum a hrozí tvrdými clami. USA zbroja spojencov NATO

14.07.2025 22:37, aktualizované: 23:11

Ukrajina dostane podľa šéfa NATO „obrovské“ množstvo zbraní, vrátane systémov protivzdušnej obrany, rakiet a delostreleckej munície.

irán, urán, Arak, reaktor

Irán odmieta jadrové rokovania s USA podmienené zastavením obohacovania uránu

14.07.2025 22:22

Washington a Teherán viedli niekoľko kôl jadrových rokovaní s cieľom dosiahnuť dohodu, keď ich Izrael prerušil útokom na Irán.

SR Pečovská Nová Ves, Robert Fico

Fico dostal návrh Bruselu, čo Slovensku garantuje po podpore protiruských sankcií. Premiér ho posiela politickým stranám

14.07.2025 21:19

Kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť, komentoval premiér Robert Fico hľadanie kompromisu s Bruselom o podpore 18. balíka protiruských sankcií.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 679
Celková čítanosť: 4192182x
Priemerná čítanosť článkov: 6174x

Autor blogu

Archív