Transakčná daň – vládne výpalníctvo par excellence a neskutočná podpora bankám!

Tak takúto daň skutočne ani Matelko nevymyslel. Neveril som, že s takouto vyloženou somarinou,
veď čo už, expresíva tu lietajú sprava doľava a mňa to už ako občana skutočne prestáva baviť. Nikto
ani len nevie, ako to bude v tomto chaose návrhov vyzerať. Ekonomikou sa zaoberám roky a vždy
som každého kritizoval za absolútne nesystémové kroky.

Najprv sa dušovali, že žiadna takáto daň nebude, že to je výmysel, už mi to pripomína Naďa, keď bol
v najlepšej kondičke klamstiev. Ak takto bude súčasná vláda pokračovať, nech to radšej skutočne
zabalí. Za vyše 30 rokov sa tu nenašiel politik, ktorý by hneď po voľbách ľudí neoklamal. To tie vládne
korytá takto menia charaktery či ako? Načo sú tam poslanci, ak nemajú vlastný rozum?

Transakčná daň je výmysel, ktorý prinúti zrušiť živnosti a malé s.r.o-čky, ktoré slúžili len na
privyrobenie. V tomto sa stal pán minister Kamenický hrobárom práve týchto podnikateľov. Ešte lepší
zákon je návrh, že každý musí mať terminál! To koľko dostali od bánk a predajcov terminálov za
takýto návrh? Totálna buzerácia a zbytočnosť! Tak nech nakúpi štát a platí za to poplatky! To čo má
znamenať, že ich bludy sa majú zviesť na plecia ľudí? Kde ja tá daň na banky? Prečo to nejde od
obratu? Mimochodom, je to vec trhu, ak sa rozhodne predávať tovar majiteľ len za hotovosť, je to
jeho vec. Jednoducho, ak štát niečo vymyslí, tak nech si to aj zaplatí a hotovo. Nech nakúpi terminály,
zriadi účty, platí poplatky bankám atď.. Vymyslel, schválil, nech nesie zodpovednosť.

Znesiem aj vyššiu DPH, ale takéto výlevy múdrosti akoby boli vystrihnuté z Matelkovej dielne. Zákon
pre banky a ich zisky. Ja fakt neviem, čo živnostníci a malí podnikatelia urobili vládam, ale jedno je
isté, že sú poslední z osôb, ktorí sa cítia ešte ako tak slobodne a nezávisle a tak je potrebné pretriediť
ich stavy. Tak dobre, keď chcú, bude ich menej. Osobne si myslím, že množstvo prevádzok zanikne,
dokonca aj občianskych združení atď., pretože ako právnické subjekty budú musieť platiť nezmyselnú
daň z neziskového sektora.

Čo s financovaním politických strán, poplatkami z čínskych obchodov a krúžkovaním hlasov? Kto z toho bude mať prospech?

14.06.2026

Znovu tu máme kauzu okolo financovania politických strán zo štátneho rozpočtu. Ono to vlastne ani kauza nie je, pretože „biele goliere“ pripravili krásne pranie peňazí oficiálnou cestou. Dlhodobo píšem, že som proti financovaniu politických strán zo štátneho rozpočtu. Jednoducho, nech si robia zbierky a žijú z členského, alebo nech aspoň naskočia na nemecký systém. [...]

Naď sa nám tu vyhráža novinárom aj Královi, a nejaká pseudopostavička zaujala novinárov?

13.06.2026

Keď som si pozrel videjko s Jarkom Naďom, ako na nikoho nezabudne a ako každého zaorie, tak som nevedel, či to nebolo náhodou AI – ale nebolo. Nech sa sám pozrie, čo spravil z možnej tvoriacej sa strany pod vedením Michala Kravčíka, ktorý bol, mierne povedané, v tejto veci hrozne naivný a dôveroval postavičkám ako Galko a spol. Myslím, že už vytriezvel po tom, čo mu [...]

Langoš sem, Lángos tam, ale nie je nám to jedno. Pasivita štátnych a verejných orgánov – takých príkladov je hoci aj na ÚPSVaR-e viac ako dosť.

16.05.2026

Chaos v DPH V celej tejto kauze je jedna vec, ktorá rozprúdila diskusiu, a to výška pokuty za, mierne povedané, trošku nezmysel – aj keď po prečítaní zákona je to diskutabilné, a hlavne po dodrbanej zápisnici. Lenže ono je potrebné pozrieť sa na to, kto za takýto zákon hlasoval, kto ho navrhol. Museli to byť len poslanci, a tu sa ukazuje ich „kvalita“. Pre zmenu [...]

SR doprava diaľnica Fico robotníci D2 BAX

VIDEO: Fico prišiel za robotníkmi do 37-stupňovej páľavy: Robiť v takomto teple je na hranici hrdinstva

27.06.2026 12:35

Premiér podotkol, že je odporcom toho, aby sa neustále predlžoval vek odchodu do dôchodku.

Hungary Pride March

Ani 40 stupňov nezastaví Pride v Budapešti. Opatrenia proti horúčavám riadi Magyar

27.06.2026 12:33

Vlani sa pochod organizovaný pod vedením opozičného primátora Karácsonya zmenil na jeden z najväčších protestov proti Orbánovej vláde.

Venezuela zemetrasnie

Ľudia sú pod troskami ešte nažive, pomoc neprichádza: Venezuela po zemetrasení zúfalo hľadá tisíce nezvestných

27.06.2026 12:05

Nezvestných je však viac ako 51-tisíc, zatiaľ čo bilancia obetí dosahuje najmenej 920.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 694
Celková čítanosť: 4420360x
Priemerná čítanosť článkov: 6369x

Autor blogu

Archív