Poisťovňa Generali žiada poistné od mŕtvych

A nemá žiadnej úcty ani hanby v sebe. Ak si myslíte, že je to nedopatrením, nie je to tak. Dostali úmrtný list, dedičské konanie, proste všetko, čo odo mňa žiadal agent na zmenu zmluvy a poistníka bolo predložené.
O mesiac dostala mama, vdova po zosnulom upozornenie, že nevypovedala zmluvu, aj keď ma poverila so všetkými úkonmi. Reku, zavolám im, nech sa situácia vyjasní. To som bol ešte celkom slušný. Jeden pán zo zákazníckeho centra mi to zdvihol a povedal, že sa na to pozrie a dá vedieť. Nestalo sa. Nedal vedieť proste nič.
Nato prišla pripomienka, že musíme zaplatiť poistnú sumu. Nie na mňa, ktorý som to poslal a podpísal spolu s agentom, ale na mamu, ktorá zmluvu nepodpisovala a vlastne ani poisťovňa nemohla vedieť, či žije, či sa niekam inam nepresťahovala, proste nič. Všetko som vybavoval v dobrej viere a s plnou mocou ja.
Nič nepomohlo. Šek prišiel na otcovo meno a obálka na mamino. Jednoducho niečo neskutočné. Bolo to odôvodnené tým, že poistník nepožiadal o zmenu (nebohý otec) a jeho manželka ako nástupca. No manželka sa asi ťažko po smrti manžela stala vdovou. Termínus technikus, ale medzi manželom a vdovcom je značný rozdiel aj v právnom poňatí. Nie je mi doteraz jasné, odkiaľ prišli na adresu a meno mojej mamy, ak na zmluve nebola uvedená. Pravdepodobne došlo k zneužitiu informácií. Je však zarážajúce, že nič nepožiadali odo mňa, aj keď som ich o to žiadal a pri novej zmluve som všetko, čo odo mňa bolo žiadané, predložil.
Prístup pracovníkov bol mierne povedaný infantílno-arogantný bez akejkoľvek úcty k zákazníkovi.
Vrchol toho je však aj ďalší postup. Samozrejme som uzavrel novú poistku a to vyššiu ako bola predchádzajúca. Zaplatil som a dúfal, že som poistený. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že je ešte niekde v oblakoch. To Generali vôbec nevadí, že sú dve poistky na tú istú domácnosť? Už som mal raz zlú skúsenosť pri poistení do zahraničia, kde som prestal platiť, pretože sa mi to neoplatilo. Keď som sa pýtal agenta vo VÚBečke, či to mám zrušiť písomne, povedal len, že stačí prestať platiť. Moje prekvapenie bolo, keď mi poslali šek na doplatok. Nevyužíval som poistku, proste nič a platiť som musel. Bohapusté výpalníctvo. Povedal som si, dám ešte jednu šancu. Nemal som to robiť a už to ľutujem. V druhej poisťovni začínajúcej na A mi všetko urobili a vybavili bez akýchkoľvek problémov.
Nad Generali a výpalníctvom od mŕtvych mi však ostal rozum stáť. Žiadal som pracovníčku, aby mi dali k telefónu právnika, bola nekompetentná, aby sa vyjadrila k minulej zmluve, tak vlastne k čomu sú kompetentné? Z toho vyplýva, že sú absolútne nekompetentné, strohé, bez akéhokoľvek citu riešiť vzniknutú situáciu, aj keď vznikla ich amaterizmom. Tak kam kráčaš Generali? Respektíve Generali je smŕŕŕť! To by asi povedali dve pipiny z TV šou.

PS: Nakoniec sa to vyriešilo a poisťovňa sa ospravedlnila. Škoda, že kontaktné centrum nebolo také ústretové, ako nakoniec bolo vedenie poisťovne.

Daň z transakčnej dane – príklad

05.05.2025

Výpočet transakčnej dane a marže v reťazci Výrobok s počiatočnou cenou 10 €, reťazec má 4 články (výrobca, veľkoobchod, distribútor, predajca). Každý pridá 20 % maržu a započíta transakčnú daň 0,4 %, vrátane dane z dane. Použitý korekčný faktor na zahrnutie nekonečnej špirály dane z dane: Korekčný faktor = 1 / (1 – 0,004) = 1,004016 Fáza Cena po [...]

USA bude mať 51. štát, transakčná daň a prečo je to taký problém, premiéra divadelnej hry Metropolka v SNV a ako vidí Béla Bratislavský hrad v maďarskej hymne

03.05.2025

Tak tu máme podpísanú zmluvu o nerastoch, či iných pokladoch na Ukrajine pre USA. Tak lacno ešte asi žiaden štát neprišiel k neobmedzenej správe pol na pol iného štátu. Skutočne excelentná „kúpa“ či dohoda. Môže sa stať, že Slovensko bude mať hranice s USA a dovolenkári si prejdú rovno z USA do Ruska. No nebolo by to fajn? Nebolo by nutné letieť ani za oceán, či [...]

Kto je väčším prínosom pre štát? Živnostník alebo poslanec NRSR? Kam to chceme dotiahnuť?

13.04.2025

Toto čo počúvam z jednej aj druhej strany je čistá demagógia. Všetky prešľapy prehadzujú na ľudí a hlavne výrobu. Výroba je hlavnou zložkou tvorby HDP a nie spotreba štátu. Teraz si zoberme príklad, lebo ma už naozaj rozčuľuje doslova pohon na malé firmy či živnostníkov. Tak si zoberme čísla. Jeden poslanec nás vychádza zo štátneho rozpočtu na cca 130.000 € [...]

katedrál, Španielsko, Santander, mReportér

Magické zvony oslávili príchod nového pápeža. V španielskom meste to znelo veľkolepo

09.05.2025 11:42

Zábery zachytila mReportérka Marcela Seidenglanzová.

fico, putin, vence, moskva

VIDEO: Fico, Putin a ďalší zahraniční lídri položili kvety k Hrobu neznámeho vojaka v Moskve

09.05.2025 11:39

Podľa videozáznamu TASS zo spoločného fotografovania stál Fico v druhom rade hneď za Putinom.

pavel

Pavel: Rusko sa dnes v niečom správa podobne ako nacistické Nemecko

09.05.2025 11:32

Podľa českého prezidenta sa autoritárom a agresorom nesmie ustupovať.

autobus, mhd, bratislava

Cestovné v IDS Bratislavského kraja sa od júna zvýši

09.05.2025 11:15

Cena 30-minútového lístka bude vyššia približne o desať percent.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 670
Celková čítanosť: 4134913x
Priemerná čítanosť článkov: 6172x

Autor blogu

Archív