Stiahnutie sa pseudomunanistov a kolaps NATO

V súčasnom stave sa nedá ignorovať spolupráca Turecka s ISIL , ISIS či Daeš, či ako sa to vlastne volajú. Naši pseudomumanisti a novinári, ktorí tak veľmi obhajovali multi-kulti sú akosi ticho. V relácii dokonca prehlásia, že už sa pokojne asi cítiť nebudeme.
Logické úvahy akosi začali vyhrávať,len škoda, že iba na nete. Po vyhlásení francúzskeho premiéra o uzavretí shengenu a po srdcervúcom sprísnení azylu vo Švédsku, Dánsku či Nórsku stojí za migrantmi už len Nemecko. Vlastne ani nie Nemecko, ale pani Merkelová.
Turecko sa má ospravedlniť Rusku a zaplatiť škody. Jasne, že má aj Amíci cúvli a celé NATO akosi už nemá zmysel a má pokrivené hodnoty. Aké?
Neviem pochopiť, ako môžeme byť v aliancii, v ktorej jedna krajina (len teoreticky) vyprovokuje vojnu a dokonca ju zaviní a vtiahne ostatné krajiny do vojnového konfliktu, aj keď nemajú s tým nič spoločné a prakticky čin odsudzujú!
Je to choré a zvrátené. To čo tu predviedlo Turecko a Erdogan je viac ako priehľadné spojenie s teroristami a ich priamou podporou. No a čo NATO? Ako by asi reagovali občania jednotlivých krajín, ak by začala takáto vojna? Na ktorú stranu by ste sa pridali nehľadiac na politické špičky či vojenské zoskupenie v ktorom sa nachádzame? Áno, presne o tom hovorím. Teraz by už nebola jedna veľká vojna, ale mnoho malých, gerilových občianskych vojen. Pre rútiacu sa ekonomiku úplne ideálny stav. Pre nás? Cesta do prázdna. Čo by sa asi stalo s Nemeckom ak by sa do niečoho takého pustili? Ak do úvahy zoberiem značnú ruskú menšinu aj v ostatných štátoch a globálne prepojenia, je tu niečo, z čoho by sa Európa už ťažko spamätala.
Jednostranné spravodajstvo a politológovia, ktorí politiku a vývoj hodnotia slovami „no, možno, asi, asi nebude, asi to bude tak“. Hviezdnym videoblogom bolo vystúpenie Petra Tkačenka, nech si každý urobí názor sám.
Nejako v minulosti odsudzovaní tvorcovia konšpirácií majú voľajako pravdu. Neviem čím to je, asi tým, že si vedia poskladať veci zdanlivo zo sebou nesúvisiace a nemajú zalepené oči.
Možno ste zaznamenali ústup humanistov a zástancov multi-kulti v poslednej dobe okrem niektorých stálic ako Mesežnikov, Šebej a iných mierotvorcov s otvorenou náručou.
No a nakoniec môžem v pohode prehlásiť, ak aj Slovensko je v NATO tak ja tam nie som a nikdy nebudem súhlasiť s akúkoľvek agresiou voči iným národom. Osobne si myslím, že aj problém s Ukrajinou mohli v pohode vyriešiť Rusko a Ukrajina, ak by EÚ nebolo do toho zasahovalo. Ukrajinci už toho majú zjavne dosť. Ak by to záležalo na Ukrajincoch, už by to mali dávno vyriešené, len sa akosi po Majdane boja, tak ako v súčasnosti celé obyvateľstvo EÚ.
Aspoň toho Mikuláša želám bohatého a bez sarkazmu. Ukrajincom nech radšej daruje čert uhlie a nám plyn.

Zlikvidujte živnostníka, naplníte štátny rozpočet a iné perly

19.09.2025

Už dlhšie predychávam tú konsolidáciu. Myslel som si, že po Matelkovi nemôže prísť nič horšie, ale mýlil som sa. Výhovorky, že živnostníci, nebudú mať na dôchodky? No a čo! Tak upravte zákon, že budú mať len toľko, ako si odvádzali, zrušte minimálny dôchodok a dajte im pokoj. Čisté výhovorky! No a ten poplatok 133 €?? To čo za génia vymyslel? Jáj, ono to [...]

Tretia svetová podľa AI už začala, Británia to prepískla a podobné príklady zneužívania kampaní máme aj v domácej kuchyni. Nástup do vlaku na vlastné riziko a grimasy Mesterovej.

03.08.2025

Máme tu Trampa a jeho colnú vojnu, ktorá nám ukázala, len jedno. EÚ je totálne neschopná niečo vyrokovať. Lajenová aj Šefčovič sú fakticky na smiech. Asi by sa mal vrátiť k tým rezňom. Už som skôr písal, že Trump má môj obdiv, ako si pretláča USA , lenže je to dvojsečná zbraň. Môže sa stať, že sa vytvoria nové ekonomické bloky, kde sa vynechá EÚ aj USA. Teda [...]

Nový zákon o voľbách? Nedomyslené a trošku od veci

01.07.2025

Nový zákon o voľbách nám pôjde na schválenie. No neviem, či nemal prejsť hlbšou analýzou, ako to len tak streliť. Už som sa tu napísal veľmi veľa o tom, že som proti akejkoľvek podpore štátu politickým stranám. Nikto nikomu nekáže, aby šiel do politiky, je to také verejné hobby. Prečo potom podpora od štátu pre politické strany? Nech si zabezpečia všetko z [...]

Miloš Zeman

Exprezident Zeman ostáva po operácii hospitalizovaný. Ruší pracovný program

19.10.2025 20:31

Počas desiatich rokoch vo funkcii prezidenta skončil v nemocnici niekoľkokrát.

kim čong un

Kim má o jedného muža menej. Vojak KĽDR dezertoval extrémne nebezpečnou cestou k susedom

19.10.2025 20:24

Ide o prvého vojaka od augusta minulého roka, ktorý spoločnú pozemnú hranicu s Južnou Kóreou prekročil.

Hasič / Pes /

V dedinke na Zemplíne horel rodinný dom. Škoda presiahla 80-tisíc eur

19.10.2025 19:46

Hasičom sa podarilo z domu zachrániť psíka.

Ladislav Kamenický / Robert Fico /

Rokom 2026 to neskončí. Fico potvrdil pokračovanie konsolidácie aj v ďalších rokoch, no v inej podobe

19.10.2025 19:28

Hlasovanie o štátnom rozpočte na budúci rok by sa malo podľa premiéra uskutočniť v utorok.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 681
Celková čítanosť: 4247079x
Priemerná čítanosť článkov: 6237x

Autor blogu

Archív