Maturita za rohom, koniec školského roku sa blíži. ..

Pozeral som na maturantov, ako zbierajú finančné prostriedky na svoje kultúrne obohatenie pred akademickým týždňom absolvovaním povinnej skúšky z dospelosti. Opravujem, to bolo kedysi. Teraz ide o formalitu a papier, že som niečo skončil. Nie o tom som chcel. Skôr ma zaujal jeden fakt. Maturanti kupovali v kvetinárstve kvety pre triednych učiteľov, komisie atď..
Tak ma trošku so súcitom a iróniou napadlo, prečo im vlastne kupujú mŕtve rezané kvety? Kytica vydrží maximálne dva týždne, a ak je učiteľ či učiteľka alergik, tak ani toľko nie.
Prečo trošku nepouvažujú s tým svojimi stredoškolskými hlavami a nekúpia radšej nejaký darčekový poukaz v symbolickej sume? Ak je učiteľ itečkárom, tak z nejakého obchodu s elektronikou, ak je majstrom odborného výcviku, tak hoci aj z obchodu domáceho majstra, alebo ak je niekto jazykárom či dejepisárom, trebárs poukážku do kníhkupectva. No a riaditeľovi či zástupcom by som odporúčal napríklad poukaz na nákup tonerov a papiera v papiernictve.
Koľko vám za tie roky odovzdali vedomostí a snažili sa vám vtĺcť niečo do hlavy a odmeníte ich mŕtvou kyticou, na ktorú zabudnú, vyhodia a zasa vzniká len odpad, ktorý zaťaží životné prostredie a komunálny odpad. Ako by sa tomu potešili pri ich platoch a ministerských prísľuboch o svetlejšej budúcnosti zajtrajška?
Možno to vyznieva trochu ironicky, ale myslel som to naozaj prakticky s ohľadom na potreby a vlastne aj nedocenenú prácu učiteľského zboru a praktického využitia finančných prostriedkov, ktoré môžu slúžiť naozaj k obohateniu a stálej spomienke na vás – študentov a nie na zvädnutú a vyhodenú kyticu.

Máme po generálnom štrajku aj po kriedach a vadí sa tu už každý s každým

21.11.2025

Pozerám na oslavu pádu vedúcej úlohy strany a nestačím sa čudovať, ako chcú nastoliť novú úlohu novej strany. Vraj podľa Šimečku máme v ústave, že sme liberálna demokracia. Síce to nemáme, ale mne fakt netreba demokraciu s prívlastkami a akýmikoľvek -izmami. Už som o tom písal podstatne skôr. K vulgárnosti ani strachu sa vyjadrovať radšej ani nebudem. Mimochodom, [...]

Soták zaťal do živého, ale riadne

15.11.2025

Niet v čom nesúhlasiť so Sotákovým názorom z poslednej tlačovky. EÚ sa ekonomicky zakopáva. Školstvo na Slovensku je skutočne v p.deli a dobu inovácií sme zaspali. Stručne povedal to, čo ho trápilo a kto živí tento štát presne definoval. Dokonca definoval v skratke aj čo stojí za tým. Sám mám mnoho skúseností z rôznych grantových schém a niekedy sa čudujem, kam [...]

17. 11 a odkaz hlavne dnešku, zabudnuté v schránke a vôbec – baví nás tento politický cirkus?

14.11.2025

U nás by nemal byť sviatok ani tak 17-teho, ale skôr sviečková demonštrácia, alebo o pár dní neskôr, keď sme sa o tom viac dozvedeli a išli hlava nehlava do toho. Dá sa povedať, že to bola len pohodlná zmena režimu, keď si aj vtedajší pohlavári uvedomili, že nejako potrebujú legalizovať majetok a dostať sa k ešte väčšej moci. Ciele boli nesplnené a sľuby ostali v [...]

Nigeria / Mokwa /

Počet nezvestných detí unesených z katolíckej školy v Nigérii stúpol na 300

22.11.2025 10:23

Zatiaľ nie je jasné, kto za útokmi stojí.

Horsky priechod Jahodna pri Kosiciach celi bohatej snehovej nadielke  3

Vo viacerých okresoch SR treba v sobotu počítať so snehovými jazykmi

22.11.2025 09:38

Meteorológovia upozornili, že ich tvorba predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

Putin, Trump

Kto napísal americký "Mierový návrh" pre Ukrajinu? Niektoré pasáže boli preložené z ruštiny, myslí si Guardian

22.11.2025 09:11

Na viacerých miestach v tomto texte by jazyk fungoval v ruštine, v angličtine sa však zdá byť dosť podivný.

parlament, nrsr

Hrabko: Keď SaS chcela mať EÚ a NATO v ústave, mala to predložiť, keď mali ústavnú väčšinu

22.11.2025 08:24

Opozičné strany podľa publicistu Juraja Hrabka navrhujú zmeny ústavy, ktroé mohli presadiť, keď mali ústavnú väčšinu v minulej koalícii.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 685
Celková čítanosť: 4278485x
Priemerná čítanosť článkov: 6246x

Autor blogu

Archív