Zničená tabuľa a pseudoumelci v akcii

Pozerám na tento prípad iba ako obyčajná osoba vlastniaca určitú nehnuteľnosť. Duo LoKa sa chcela zviditeľniť za každú cenu. Trošku mi pripomínajú hnedokošeliarov z čias Hitlerovskej Tretej ríše. Tiež, ničili úplne všetko, čo nebolo vhodné pre ich ideológiu. Nepozerali na históriu ani dejiny. Stali sa barbarmi a ničiteľmi národov a kultúr.
Podobne ako cirkev ničila temer všetko, čo pochádzalo z čias antiky, pretože to boli pohanské modly. Psedoumelci sa rozhodli prezentovať tým najhorším spôsobom, aký sa dá zvoliť. Poškodením cudzej veci. Prečo nezorganizovali výstavu o činoch spomínaného „papaláša“ z minulých čias a neupozornili na jeho prečiny na takejto výstave? Dokonca aj Nemci už robia výstavy z čias Tretej ríše a nie je to problém. Je to len určitý časový úsek z našej histórie, ktorý nemôžeme nejako vypustiť z dejín, skôr ide o to, aby sme sa z toho poučili.
Ak by niekto polial duo LoKa s červenou farbou a argumentoval to tým, že oblečenie bolo vyrábané v tretích krajinách, mnohokrát v otrockých podmienkach? A čo takto ich poliať zelenou farbou, pretože znečisťujú svojimi „umeleckými“ výtvormi životné prostredie? Do akého bludného kruhu nás chcú svojim amaterizmom dostať a polarizovať spoločnosť? Pre mňa za mňa, nech je aj v Hitlerovom rodisku označený jeho rodný dom, aj s nadpisom „- Adolf Hitler – tu sa narodil jeden z najmasovejších vrahov sveta“. Podobne, môžeme hovoriť o Napoleonovi, aj keď vo Francúzsku je to trestné. Japonská cisárska rodina tiež, nemá ruky čisté. Nero, Košút, Mária Terézia, cisár František, o pápežoch ani nehovoriac z čias minulých, história rozhodne a tú píšu víťazi. Nikto, nebol úplne zlý a nikto nebol dokonalý, aj keď sme mali jedného takého a aj toho sme si ukrižovali.
Majú spomínaní „umelci“ morálny kredit, alebo právo vyhlasovať sa za ochrancov morálky či umenia? Kto je bez viny? Hodili kameňom, aj keď mohli chlebom. Uvedené video nebolo nič iné len obyčajný vandalizmus „umelcov“. Nepoznám umelcov, ktorí by ničili diela, či tvorbu iných ľudí. Môžu kritizovať, môžu písať, môžu vytvoriť oponentské dielo či výstavu, ale nie ničiť. Takýto „umelci“ patria do stoky dejín umenia, na ktorých si o rok či dva nikto nespomenie. Na ich diela sa nebudú chodiť ľudia pozerať do múzeí, a ak áno tak jedine gýča. Som tradicionalista a jednoducho sa mi páčia veci mne zrozumiteľné – Dávid, Pieta či iné Michaelangelove diela, Da Vinci, Monet, Rubens …. sú ich stovky.
Diela, ktoré boli od naozajstných umelcov. Súčasná, pseudoumelecká tvorba, ktorú samotní autori charakterizujú ako abstrakt, nie je nič iné, len úpadok nápadov a neschopnosť realizácie niečoho nového, čo tu ešte nebolo. Možno je čas na návrat a neustále hľadania pretaviť do niečoho, naozaj umelecky hodnotného. Nové prúdy, či smerovania je naozaj ťažké nájsť v súčasnej dobe fotošopu a grafických programov či 3D tlačiarní.
PS: Starosta len upratoval kanvu na odpad, premiestnenú vandalom, ktorý sa snažil poškodiť obecný majetok farbou. To je všetko, nič viac, nič menej.

Silvester a koľko srandy sme si užili tento rok

31.12.2025

Slovensko znovu bavil najviac ten náš politický guláš. Matelko jednoznačne exceloval aj so svojím hnutím a nikto nevie pochopiť, ako hlboko sa dá ešte klesnúť, no Matovič nás presviedča, že vždy sa dá klesnúť ešte hlbšie. Koalícia je tu v tomto podaní asi naposledy. Po totálnom nezvládnutí tzv. konsolidácie a jeden horší nápad ako druhý. Od januára prichystali [...]

Tomio Okamura na Slovensku, katastrofálne nedeľné diskusie a handry ako dôkaz igiotov

02.12.2025

Máme tu pravdepodobne znovu obnovené nadštandardné vzťahy s Českou republikou. Už fakt sa nedá deliť politika na pravicovú či ľavicovú, ale o tom som už písal skôr. Jednoducho na to zabudnite. Už sú tu len názorové rozdiely, či sa niekto chce úplne podriadiť každej hlúposti, ktorá vzíde v hlavách nevolenej EK, alebo budeme pracovať na pôvodných princípoch vzniku [...]

Máme po generálnom štrajku aj po kriedach a vadí sa tu už každý s každým

21.11.2025

Pozerám na oslavu pádu vedúcej úlohy strany a nestačím sa čudovať, ako chcú nastoliť novú úlohu novej strany. Vraj podľa Šimečku máme v ústave, že sme liberálna demokracia. Síce to nemáme, ale mne fakt netreba demokraciu s prívlastkami a akýmikoľvek -izmami. Už som o tom písal podstatne skôr. K vulgárnosti ani strachu sa vyjadrovať radšej ani nebudem. Mimochodom, [...]

Stíhačka F/A-18 Super Hornet

Veliteľstvo USA a Kanady informovalo, že do Grónska mieria vojenské lietadlá

19.01.2026 23:27

Lietadlá NORAD podľa vyhlásenia na X dorazia na americkú základňu Pituffik na severozápade Grónska.

Sneha na Kamčatke zasypal cestu, semafory aj domy

VIDEO: Zasypaná Kamčatka, zmrznutá Amerika, ľadová Ukrajina. Polárny vortex zmrazí časť sveta. Pocíti ho aj Slovensko?

19.01.2026 22:10

Oslabenie polárneho víru a následný vpád mrazivého vzduchu hlbšie na juh ovplyvní Spojené štáty aj bojujúcu Ukrajinu. Ruskú Kamčatku už zasypal snehom.

vojaci

Do Grónska s vojakmi pricestoval aj náčelník generálneho štábu dánskej armády

19.01.2026 21:42, aktualizované: 22:47

Podľa médií nie je bežné, aby taký vysokopostavený armádny veliteľ ako Boysen letel do Grónska.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 687
Celková čítanosť: 4310491x
Priemerná čítanosť článkov: 6274x

Autor blogu

Archív