Konšpirátor Jozef Banáš

Bol som na besede Jozefa Banáša v Sabinove. Konečne som sa stretol so spisovateľom, ktorého čítajú ľudia, pretože píše dobre. Patrím práve k tejto vetve ľudí, ktorí uvažujú a majú mozog na rozmýšľanie a nie len na počúvanie príkazov. Ťažká pozícia takýchto ľudí, ak sú označovaní za rusofilov, konšpirátorov či iných torov, ak náhodou nekráčajú s hlavným prúdom.
Máme tu novú diktatúru vládnucej kliky. Teraz nevravím len o koalícii, ale aj o opozícii, ktorá sa radí ku „zlatému“ štandardu. Navonok a pred kamerami, ako najzúrivejší nepriatelia, v skutočnosti mnohokrát spolumajitelia firiem či iných lukratívnych kšeftov.
Bol som prekvapený z obstojnej účasti. Banáš bol prirodzený a otvorený, čo sa v súčasnosti veľmi cení. Predstavil prierez svojou tvorbou a bravúrne charakterizoval súčasnú politiku médií. Iný titul ako konšpirátor si jednoducho nezaslúži. Teraz však k tomu titulu, ktorý som už dostal aj ja. V súčasnosti je to už vyznamenanie, ak vás označia za konšpirátora. Znamená to, že sa radíte k rozmýšľajúcim ľuďom v spoločnosti. Dnešná politická klika by za konšpirátorov v pohode označila Ježiša, Budhu, Nostradama, Edisona, Einsteina, Fromma, Verneho … a tisíce ďalších vizionárov, filozofov či vedcov. Toto je holá pravda. Pravda je nedefinovateľná forma aktuálnej skutočnosti, ktorú možno zhodnotiť až v budúcnosti. Pravdu si nemôže nikto patentovať, ani ju absolútne mať.
Jedno je však pravda, ak by nebolo vizionárov či dokonca konšpirátorov by nebola v súčasnej dobe žiadna demokracia, ale skôr totalita. Už v súčasnosti prebieha väčšia kontrola občanov, ako to bolo za socializmu. Už vám nemusia kontrolovať byt s odpočúvacími zariadeniami, stačí ak používate mobil, platobné karty, sociálne siete či iné digitálne vymoženosti.
Dával som si otázku, ak je Banáš taký konšpirátor ako ho niektoré médiá označujú či rusofil, prečo ho toľko ľudí číta a hlavne prečo sa tak dobre číta? Má skúsenosti a vie ich podať verejnosti zrozumiteľnou formou. Škoda, že takýto ľudia už nechcú vstúpiť do politiky, práve konšpirátori by mali rozčeriť pokojnú politickú hru opozície a koalície. Kto vie čo by sa stalo na Slovensku ak by niečo podobné vzniklo? Majú silu rétorov a názor. Dá sa s nimi komunikovať a polemizovať a nedajbože by náhodou začali ľuďom slúžiť a nie im vládnuť. To by som si vedel predstaviť.

Silvester a koľko srandy sme si užili tento rok

31.12.2025

Slovensko znovu bavil najviac ten náš politický guláš. Matelko jednoznačne exceloval aj so svojím hnutím a nikto nevie pochopiť, ako hlboko sa dá ešte klesnúť, no Matovič nás presviedča, že vždy sa dá klesnúť ešte hlbšie. Koalícia je tu v tomto podaní asi naposledy. Po totálnom nezvládnutí tzv. konsolidácie a jeden horší nápad ako druhý. Od januára prichystali [...]

Tomio Okamura na Slovensku, katastrofálne nedeľné diskusie a handry ako dôkaz igiotov

02.12.2025

Máme tu pravdepodobne znovu obnovené nadštandardné vzťahy s Českou republikou. Už fakt sa nedá deliť politika na pravicovú či ľavicovú, ale o tom som už písal skôr. Jednoducho na to zabudnite. Už sú tu len názorové rozdiely, či sa niekto chce úplne podriadiť každej hlúposti, ktorá vzíde v hlavách nevolenej EK, alebo budeme pracovať na pôvodných princípoch vzniku [...]

Máme po generálnom štrajku aj po kriedach a vadí sa tu už každý s každým

21.11.2025

Pozerám na oslavu pádu vedúcej úlohy strany a nestačím sa čudovať, ako chcú nastoliť novú úlohu novej strany. Vraj podľa Šimečku máme v ústave, že sme liberálna demokracia. Síce to nemáme, ale mne fakt netreba demokraciu s prívlastkami a akýmikoľvek -izmami. Už som o tom písal podstatne skôr. K vulgárnosti ani strachu sa vyjadrovať radšej ani nebudem. Mimochodom, [...]

Systém protiraketovej obrany / THAAD /

Minú si Američania všetky rakety? Protivzdušnej obrane môže už čoskoro dôjsť munícia

04.03.2026 16:30

Pri rýchlosti streľby 20 rakiet denne by sa munícia do systému THAAD minula asi do desiatich dní a rakety SM-3 by pri paľbe 15 kusov denne došli už za dva týždne.

Hungary / Election / Viktor Orban /

Tisza drží náskok pred Orbánom. O výsledku môžu rozhodnúť nerozhodnutí, posilňuje aj krajná pravica

04.03.2026 16:24

Premiér Orbán sa bude v aprílových voľbách usilovať o pokračovanie svojho 16 rokov trvajúceho mandátu.

Persian Gulf Tensions

V Hormuzskom prielive zasiahol projektil kontajnerovú loď, vznikol požiar

04.03.2026 16:04

Posádka loď opustila bez hlásených zranení.

kolaz D2 prace

D2 čaká dopravný kolaps. Mesiace modernizácie premenia cestu do Bratislavy na každodenné peklo

04.03.2026 15:41

Rekonštrukcia stredového pásu D2 pri Lamači prinesie mesiace kolón, obmedzení a presun pruhov.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 687
Celková čítanosť: 4329139x
Priemerná čítanosť článkov: 6302x

Autor blogu

Archív