Irán, Katar, vojna v Jemene a 110 miliárd za zbrane pre USA

Všetko so všetkým súvisí. Ak sledujete situáciu na Blízkom východe, nemôže vám ujsť možný vojnový konflikt medzi Perziou a Arabmi, či presnejšie medzi Šiitmi a Sunitmi.
Saudska Arábia, kde ženy neznamenajú nič a nie sú tolerované ani iné náboženstvá, obvinilo Katar z podpory terorizmu. Pozrel som si zábery z Kataru, žiadne zahalené ženy, vcelku vyspelá maličká perzská krajina. Niečo sa muselo zomlieť. S Katarom spolupracuje Irán, aj keď Wikipedia píše, že podporuje povstalcov z an Nusrat, nejako sa mi to nezdá. Veľmi úzko spolupracuje Katar s Iránom a Iránci voľajako ISIL nemusia, tak kde je pravda?
No a dnes útoky ISIL v Iráne! Uvalenie embarga na Katar zo strany SA, Egypta a ostatných… Pričom najviac porušení ľudských práv, či teroristických útokov na kresťanských Koptov je práve z Egypta a množstvo teroristov, aj tých, čo útočili na Dvojičky, pochádzalo z SA.
Irán v pohode spolupracuje s Ruskom a Sýriou reprezentovanou Baššárom al Asadom v boji proti terorizmu. Kým sa Rusko nezapojilo do čistiacej akcie proti terorizmu, západ len zvrhával vlády Líbye, Iraku a podporoval arabskú jar, z ktorej nakoniec vznikla studená vojna s terorom v rámci celého sveta. Proste, veľmi zlý odhad následkov. Demokracia sa bombami šíriť nedá. Pýtal sa niekto napadnutých krajín, či o demokraciu vôbec stoja? A čo taký Jemen? Tam to nevadí, že vraždia saudsko-arabskí spojenci civilistov a je tam 18 miliónov ľudí bez pomoci? Vlastne nevadí, načo aj, chudobní a trošku ropy. No ale čo takto anexia zo strany SA? Čo ak vyvolajú, vlastne už vyvolali vojnu najprv proti Jemenu a teraz možno bude na rade Katar a potom za podpory USA aj Irán? Len logické domnienky z vývoja situácie a úvaha o možnom ďalšom vývoji. Európa nebude môcť zasiahnuť, pretože nepokoje v nej budú na hranici občianskej vojny.
Všetko je nejako čudne načasované, až tak, že to nemôže byť ani konšpirácia a ani náhoda. Kto z tejto situácie najviac vyťaží? 110 miliardový obchod, to je to podstatné a ešte strach Európanov a ich neobmedzená poslušnosť a kontrola v mene solidarity a straty bezpečia.

Voda na východe – zlatá baňa. Halóóóóó, pán minister Taraba, pán premiér, to vám vôbec nevadí? ?? ? Asfalt smrdí, voľby sa blížia, pozor, voliči!

17.07.2026

Tak mi prišla faktúra za vodu. Samozrejme, čím menej míňame, tým viac platíme. Už sa nám tam objavujú všelijaké nové poplatky a už to ide. VVS začala bačovať ako nikdy a to si ešte v pohode navyšuje zálohy. Pretože bude z toho splácať dlhopisy??? Zadlžovať verejný podnik? Na to im kto dal právo? Podľa môjho názoru má Andrassy z NKÚ pravdu. Pozerali ste, ako [...]

Odpoveď Braňovi Královi a Matovič zneužíva deti

08.07.2026

Braňo Král dal výzvu na FB, že chce od nás reakciu na súčasné médiá – čo sa nám páči, čo nepáči a kam by sa možno mala žurnalistika uberať a kam sa uberá teraz. Tu si dovolím napísať svoj názor. Mám za sebou vyše 1000 blogov na rôznych platformách a vcelku aj celkom slušnú, aspoň akú-takú čítanosť. Prečo som ja začal písať? Aby som sa vypísal a nedusil [...]

Naď ako generátor výhovoriek. A fakt sme na tom ekonomicky tak dobre?

06.07.2026

Po totálnom fiasku Jarka Naďa, ktorý mi – nevedno prečo – pripomína gestikuláciu a komunikáciu Duceho, hľadá dotyčný toľko výhovoriek ako nepripravený študent na skúške. Niečo neskutočné. Namiesto toho, aby si priznal, že to dodrbali na celej čiare. Fakt už neviem, kam sa to rútime. Vznikajú tu zoznamy nepohodlných osôb atď. To sme kde? Skutočne musím dať za [...]

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 697
Celková čítanosť: 4451061x
Priemerná čítanosť článkov: 6386x

Autor blogu

Archív