Založ si blog

Mládežníci štrajkujú, vodka sa pije a vlaky meškajú

Zabudol som na niečo dôležité? Asi na ten satelit, čo nás náhodou snímkuje a čírou náhodou snímkoval aj danú oblasť. Toľko náhod po kope, človek by neuveril, ale keď povedia v telke, tak to musí byť pravda a náhoda. Možno zháňali s tým satelitom Nicholsona.
Samozrejme, že som zabudol. Temer každý deň nás nejako potrápi informačný smog. Detičky si idú znovu zaštrajkovať, aj keď o nich už pochybujú aj ich bývalí politickí podporovatelia. Už im nikto neverí, že im nejde o politiku. Ani oni si už neveria a ani nevedia, o čo im vlastne ide. Počul som, že chceli ísť štrajkovať aj do Popradu na súd, v ktorom pán prezident Kiska asi ťahá za kratší koniec. Čo už, jeho čas sa kráti a konečne nebude musieť lietať toľko z Bratislavy do Popradu či z Popradu do Košíc! Jáj, zabudol som, to už sa nepremáva, už radšej aspoň raz oponoval americkému prezidentovi. Síce to nebolo oponovanie, ale myslieť si to môžeme, alebo máme?
Ešte mi stále vŕta v hlave ten cirkus okolo vodky a multi-kulti spoločnosti. Reakcie doleteli až k havranovi a musel sa vykrákať pred ostatným tvorstvom. Vŕta mi však iné v hlave. Nie kroj, či kto bol v ňom oblečený. To všetko je v poriadku. Aj Ibi Maiga si obliekol kroj a nič sa nedialo.
Ja tu vidím iný problém a to, na aký produkt bola táto reklama robená. Na vodku? Na alkohol, ktorý zabíja ľudí po tisícoch. Spôsobuje nešťastia, choroby …. Musíme sa ožrať, aby sme videli svet farebne? Podľa reklamy, asi áno! Moslim si tam skacká, teda chalanisko, ktorý sa veľmi podobne oblieka ako ľudia zo spomenutého náboženstva. No neviem, neviem. Čiže spime sa do nemoty a uvidíme černošku v slovenskom ľudovom kroji??? To mala tá reklama povedať? Reklamní tvorcovia vedeli, že to vzbudí búrku. No tiež nedomysleli možné následky. Fajčenie škodí zdraviu a alkohol vo väčšom množstve robí svet farebným? Sem tam spôsobí „takový malinkatý delírium“, chorú pečeň, trasľavé ruky, výpadky pamäte, rodinné tragédie… Toto som videl za reklamou ja. Mládež, ktorá v danej reklame vystupovala, je na dne nie kvôli farbe pleti, či náboženskému vierovyznaniu , ale že za prachy a možno len za to, aby boli v TV, účinkovali v reklame na spoločensky tolerovanú drogu, ktorá spôsobuje veľa zlého. Dobre slúži daný alkohol akurát tak na dezinfekciu. Iste, neublíži nejaké pol deci raz za čas, ale spiť sa do farebného sveta? To už je cez.
Nech si vraví, kto čo chce, ale presne to ja vidím v danej reklame a ešte jednu vecičku a to ako boli daní mládežníci zneužití a nedokázali zanalyzovať, komu to slúžia, skoro ako štrajkujúce detičky, ale tie bežia asi na inom, fajnovejšom matroši, aj so svojim školskými poradcami.
No a teraz k tým vlakom zadarmo, ktoré zabudli chodiť načas. Modlím sa normálne za to, aby aspoň jeden mesiac šli vlaky načas. Toľko, koľko je u nás výluk a koľko sa opravuje, by asi v Japonsku postavili nové trate. Iste, sú tu aj objektívne príčiny. Horiaci rušeň, vozeň, nejaký skokan či cestujúci, čo zatiahol ručnú brzdu a o spadnutom trakčnom vedení aj zbytočne písať.
Ozaj, k tým skokanom, nedá mi to. To si fakt nemôžu zvoliť iný spôsob, ako naštvať stovky ľudí, nehľadiac na to, že takto sa problémy neriešia a že nič za to nestojí, aby si človek siahol na život? Reakcie ľudí sú totiž veľmi laxné. Nikoho nezaujíma dôvod skokana, ale to, že vlak zmešká. Ešte tým spôsobí traumu akurát tak rušňovodičovi. No nie o tom som chcel.
Kysak a stanica ako z rozprávky! Nie krásou cestujúcich uchváti, ale čas ako keby sa tam zastavil. Vlaky ako obvykle meškali. Vraj niečo v Košiciach robia. Prišli sme do Kysaku a bol tam zmeškaný osobák do Popradu. Reku, nepôjdem. Pri rýchliku žiadne meškanie nehlási a tak si počkám. Nie že by zahlásili, nech si cestujúci smerom do SNV a Popradu prestúpia, pretože rýchlik bude meškať, ale zmeškaný osobák pustili. To ešte na tabuli svietilo stále, že ide rýchlik načas. No a potom to prišlo. Odrazu meškanie 15 min. Čiže rýchlik ani nevyrazil a dispečer to dobre vedel. Teda aspoň ten košický. Pomyslím si, nič hrozné, ešte mám desať minút rezervu na autobus. No a potom zrazu žiadne hlásenie, len z ničoho nič meškanie 25 minút. Bolo zle-nedobre. Ďalší spoj až o hodinu a pol. Mali ste vidieť tie výhovorky dispečera a pokladníčky. Vraj sme sa mali informovať, oni za to nemôžu atď. … Jasné, že nie, za to môže asi ten hore, že im nedal kus normálnej logiky v hlave, aby oznámili skutočné meškanie a aby cestujúcich navigovali na to, že ak náhodou idú do SNV či Popradu bolo by lepšie, aby využili osobný vlak? Čistá stupidita. Celej veci dala korunu ešte pokladníčka, od ktorej som zažiadal dve meškanky na spomínané časy, teda keď bolo na tabuli 15 min aj keď skočilo na 25 min. Nechcela ich vypísať, vraj na tabuľu nepozerala. Ostatní cestujúci to dosvedčili a tak s nevôľou vypísala obe meškanky. Nakoniec však všetko dobre dopadlo. Rýchlik sa naozaj snažil ísť rýchlo a znižoval stratu času a dal mi tých mojich päť minút. Tu sa naozaj musím poďakovať rušňovodičovi, že sa posnažil, pretože pri niektorých rýchlikoch mám pocit, že aj bardejovská malina či strela je rýchlejšia. Áno, iste je potrebné ukazovať aj pasúce sa srnky, či krásy prírody, ale po skúsenostiach s TGV či Shikansenoch, sa mi tie naše vlaky zadarmenko, zdajú akési pomalé.

Tru Tru – nebezpečná predpona pravdivých lží

23.08.2019

Znovu ten Truban. Nič sa nedá robiť, ale dobrodruh do politiky nepatrí. Iste, Truban si to dával v bielej lajne s LSD či mariškou. Ono nešlo ani tak o to, že drogoval, ale skôr, aký má prístup viac »

Trubanov Oscar, Šeliga verzus Harabin, únik informácií a ESET

17.08.2019

Truban je jasný adept na získanie Oscara. Za Slovensko bude určite nominovaný Truban! Najlepšia réžia, strih a jednoznačne herecký výkon! Hoci, možno to bude skôr Zlatá malina. No neviem, viac »

Národné strany a ich možné fiasko, Trubanove lajny

11.08.2019

Po Devíne svitla menšia nádej, že sa strany a straničky s národným zameraním spoja a dajú aspoň nejakých lídrov dokopy. Temer každý už začal s kampaňou. Žaludi dokonca ešte ani stranu viac »

muž, brúska, rezbár, práca, drevo

Česi potrebujú ľudí, lákajú aj Filipíncov, Indov či Kazachov

24.08.2019 21:28

České firmy už dlhší čas zápasia s nedostatkom pracovných síl. Zamestnávateľom v Česku chýba až pol milióna pracovníkov.

franúzsko, summit G7

Vo francúzskom Biarritzi sa začal summit vyspelých ekonomík G7

24.08.2019 21:08, aktualizované: 21:25

Otázka, či je G7 stále relevantným a efektívnym fórom pre riešenie globálnych problémov, nadobúda na naliehavosti.

osobny bankrot

Osobný bankrot využili desaťtisíce ľudí, vrátane špekulantov

24.08.2019 17:50

Inštitút osobného bankrotu doteraz využili na Slovensku desaťtisíce ľudí. Vyplýva to zo štatistík ministerstva spravodlivosti.

duhový pride 2019, pochod, bratislava, dúha, vlajka

Centrom Košíc prešli stovky účastníkov dúhového pochodu

24.08.2019 17:47

Cieľom je podľa organizátorov vytvorenie priestoru, v ktorom títo ľudia môžu verejne prežiť svoju identitu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 310
Celková čítanosť: 1097422x
Priemerná čítanosť článkov: 3540x

Autor blogu

Kategórie