Založ si blog

Šefčovič trepe dve na tri

Pán eurokomisár Šefčovič sa rozhodol kandidovať na predsedu EP. V relácii TA3 sme si mohli vypočuť záznamo tom, čo tento človek vlastne plánuje a spomenul aj program Erasmus x. Óoooo, aká to pocta pre obyčajného Slováka. Je mi jedno, že pán Šefčovič chce ísť na stoličku ischiatického notorika. No nech pán Šefčovič radšej odpovie na môj list, ktorý som mu posielal do Bruselu, ako nás v danom program Erasmus+ ohodnotila EÚ. Ten istý program, ten istý projekt, ale Nemec má trojnásobok ako Slovák!
Vraj vyrovnávanie rozdielov! Nič takéto neexistuje, stále sme pre západnú Európu len odpad a prívesok, o vyrovnávaní rozdielov nemôže byť ani reči. Je to priama diskriminácia priamo v Európskej únii. Neurobili pre vyrovnávanie rozdielov absolútne nič. K danej problematike som sa už viac krát vyjadroval, písal ministerke školstva, Sulíkovi, Šefčovičovi, poslancom a nič. Nebudú sa predsa zaoberať s listom od nejakého Huraja zo Sabinova.
Nech je tak. Nech rozhodujú radšej o zrušení letného či zimného času. Nech si berú denné diéty vo výške mesačného dôchodku na Slovensku. Slovák vydrží naozaj asi všetko. Stále sme ticho.
Na zastávke robia naši spoluobčania bordel. Ticho. Kradne sa z verejného a je ticho. Ticho nie je len vtedy, keď koalícia ukradne viac ako opozícia, alebo naopak. Vtedy prídu kauzy jedna za druhou a nestačíme sa čudovať, koľko že to na Slovensku vlastne je peňazí. Stále sme však ticho. Ba dokonca aj súdy sú radšej ticho a ako sa kauza objaví, tak aj zmizne. Ruka ruku myje a je jedno, či opozičná a či koaličná, alebo navzájom.
Je tu šanca zmeniť niečo po voľbách, ale ľudia radšej budú voliť tých, ktorí im nasľubujú hory doly a chcú mať aspoň nejakú nádej. Budú však stále ticho, aj keď nič nedostanú.
Usmiaty Šefčovič nám sľubuje svetlé zajtrajšky. Mám sa z toho…? Brusel je ďaleko a či vyhrá nejaká sociálna frakcia v Bruseli a ide si zvoliť svojho ischiatika, ktorý nás ma zastupovať, je obyčajnému občanovi úplne jedno. Jedno mu však nie je, ak vidí, aké sú za tú istú prácu viditeľné rozdiely v platoch napríklad medzi Nemeckom a Slovenskom. Je jasné, že sme iba montážnou halou. Na viac sa totiž pod takým zastupovaním a vedením v EP a EK ani nezmôžeme.
Prečo europoslanci a eurokomisári tiež nemajú platy podľa toho, odkiaľ pochádzajú? Nech má Šefčovič trojnásobne menší príjem ako jeho kolega z Nemecka či Rakúska. Možno vtedy by sa zobudil. Len dúfam, že táto frakcia v EP si nebude voliť svojho šéfa, ale že vyhrá pronárodne orientovaná pravica zastúpená Salvinim, Okamurom, Le Penovou či Orbánom. Škoda len, že na Slovensku mi nejako nenapadá žiaden takýto politik aj s podobným politickým subjektom.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202043x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie