Založ si blog

Začala Nicholsonová kampaň pre Kisku?

Koniec jednej tlačovej besedy zakončila Lucia Nicholsonová nenápadnou výzvou, že príhovor prezidenta by mohol začať tým, že táto udalosť ho presvedčila, aby kandidoval znovu na prezidenta. Musím upozorniť vážených politikov na jednu starú múdrosť. Vlády potrebujú ľud, ale ľud nemusí potrebovať vládu.
Rozohráva sa tu hra predčasných volieb a len výmeny kresiel. Výmeny staronových za staronových. Bijúc sa do hrude, kto ako povedie republiku, či azda podvedie. Čo všetko všetci urobia, ale doteraz ešte neurobili, aj keď mohli. Nepohodlný novinár ako napríklad Rostas je predvedený na výsluch a svojho nepohodlného kolegu sa ostatní „čestní a vždy pravdovravní“ novinári ani nezastanú.
Rovnosť neexistuje a sloboda slova zlyhala na celej čiare. Trepať tu o demokracii nemá zmysel. Obyčajný človek len pozerá na to, čo sa tu deje. Už som písal skôr, ak je to nevyhnutné na propagandu, tak život človeka môže mať aj miliónovú hodnotu. Konala by vláda takto, aj keby to nebol novinár?
Na jedno však Nicholsonová, ale aj Smer či ostatné politické strany zabúdajú, je ich nahraditeľnosť. Môže sa stať, že nejaká nová občianska iniciatíva zmetie súčasné politické štruktúry. Prepracuje a zjednoduší zákony a právo. Zabaví nedokladovaný majetok. Všetko sa môže stať. Najlepší v tejto krajine nevládnu. Nechcú sa špiniť touto diagnózou, avšak ak nebudú chcieť žiť v strachu, budú sa musieť zapojiť aj do tejto služby občanom.
Áno, služby a nie vlády. Politici sú tu na to, aby nám slúžili, ale zatiaľ nás len presviedčajú, že oni sú nenahraditeľní a Bohom vyvolení a nikto na nich nemá.
Stačí, ak máte za sebou nejakú podnikateľskú skupinu a už to fičí. Už vopred si vyrátajú, koľko dostanú zo štátneho rozpočtu a ako budú lobovať za rovné dane pre bohatých.
No to, ako si prihrievajú na vražde polievočku politické strany či politici, je priam neuveriteľné. Pamätám si, ako v ostrovanoch zabili pre psa jeho majiteľa a mnoho ďalších prípadov, ale nikto z toho štátny prevrat nerobil a mal.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202050x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie