Založ si blog

Začala Nicholsonová kampaň pre Kisku?

Koniec jednej tlačovej besedy zakončila Lucia Nicholsonová nenápadnou výzvou, že príhovor prezidenta by mohol začať tým, že táto udalosť ho presvedčila, aby kandidoval znovu na prezidenta. Musím upozorniť vážených politikov na jednu starú múdrosť. Vlády potrebujú ľud, ale ľud nemusí potrebovať vládu.
Rozohráva sa tu hra predčasných volieb a len výmeny kresiel. Výmeny staronových za staronových. Bijúc sa do hrude, kto ako povedie republiku, či azda podvedie. Čo všetko všetci urobia, ale doteraz ešte neurobili, aj keď mohli. Nepohodlný novinár ako napríklad Rostas je predvedený na výsluch a svojho nepohodlného kolegu sa ostatní „čestní a vždy pravdovravní“ novinári ani nezastanú.
Rovnosť neexistuje a sloboda slova zlyhala na celej čiare. Trepať tu o demokracii nemá zmysel. Obyčajný človek len pozerá na to, čo sa tu deje. Už som písal skôr, ak je to nevyhnutné na propagandu, tak život človeka môže mať aj miliónovú hodnotu. Konala by vláda takto, aj keby to nebol novinár?
Na jedno však Nicholsonová, ale aj Smer či ostatné politické strany zabúdajú, je ich nahraditeľnosť. Môže sa stať, že nejaká nová občianska iniciatíva zmetie súčasné politické štruktúry. Prepracuje a zjednoduší zákony a právo. Zabaví nedokladovaný majetok. Všetko sa môže stať. Najlepší v tejto krajine nevládnu. Nechcú sa špiniť touto diagnózou, avšak ak nebudú chcieť žiť v strachu, budú sa musieť zapojiť aj do tejto služby občanom.
Áno, služby a nie vlády. Politici sú tu na to, aby nám slúžili, ale zatiaľ nás len presviedčajú, že oni sú nenahraditeľní a Bohom vyvolení a nikto na nich nemá.
Stačí, ak máte za sebou nejakú podnikateľskú skupinu a už to fičí. Už vopred si vyrátajú, koľko dostanú zo štátneho rozpočtu a ako budú lobovať za rovné dane pre bohatých.
No to, ako si prihrievajú na vražde polievočku politické strany či politici, je priam neuveriteľné. Pamätám si, ako v ostrovanoch zabili pre psa jeho majiteľa a mnoho ďalších prípadov, ale nikto z toho štátny prevrat nerobil a mal.

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Venezuela / Nicolás Maduro /

"Kto nevolí, neje". Za neúčasť vo voľbách hrozí Madurov režim i obmedzením potravinových balíčkov

02.12.2020 16:45

Parlamentné voľby ako neslobodné bojkotuje veľká časť opozície, ktorá namiesto nich zorganizuje on-line referendum o zotrvaní prezidenta Madura pri moci.

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26, aktualizované: 16:53

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Rezort školstva podľa neho hľadá výhovorky.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54, aktualizované: 16:45

Premiér Igor Matovič uviedol, že sa koalícia priblížila k dohode na mene kandidáta.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2356924x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie