Založ si blog

Čo by mohli ešte politici napraviť?

Pozeral som si politické relácie a počúval som len to isté dookola. Bla, bla, bla… Tak, páni politici, zopár zmien zákonov v skrátenom konaní by bolo prospešným gestom na povzbudenie nádeje pre občanov Slovenska.
1. Konečne zrušte dotovanie politických strán zo štátneho rozpočtu. Poslanecký plat a výhody musia byť dostatočnými stimulmi pre prácu v parlamente. V opačnom prípade je to znovu len korupcia a prelievanie peňazí daňových poplatníkov za sídla politických strán na vlastné kontá. No a vôbec to nie je fér voči ostatným stranám.
2. Zakážte politickú reklamu na veľkoplošných reklamných plochách. Je to zbytočný politický smog, ktorý znepríjemňuje život nielen občanom, ale aj prírode. Okrem iného na takéto tabuľové veľkoplošné klamstvá už ľudia nie sú veľmi zvedaví.
3. Konečne zrušte nezmyslený odstavec z volebného zákona o získaní potrebných percent v rámci volebného subjektu pre preferenčné krúžky. Nech závisí poradie len od preferenčných krúžkov. Koho sa to bojíte, vážení lídri? Vlastných členov, že vás prekrúžkujú?
4. Verejné obstarávanie – jeden podvod na cenách s prispením EÚ – Prečo sa neurobí jeden centrálny portál nielen s požiadavkou (tak to funguje teraz) , ale hlavne s ponukou všetkých firiem a na základe ponuky a dopytu by sa vyselektovali produkty, ktoré sú vo vhodnej kvalite a cene.
5. Zrušte už konečne koncesionárske poplatky v RTVS. Ja naozaj nechcem prispievať na stupídne programy a dotovať niektoré moderátorské hviezdy, ba dokonca sa mi nechce nútene dotovať ani manažérske platy či iné trápnosti. Daní platíme dosť.
6. Zrušte všetky možné doplnkové poplatky za vodu, elektrinu, plyn. Nech účty obsahujú len jednu cenu! Všetko ostatné je nezmysel a korupcia s prispením štátu.
7. Konečne zaveďte trestnoprávnu zodpovednosť verejných funkcionárov a zaveďte aj prepadnutie majetku, ktorý nie je možné dokladovať vzťahujúci sa aj na rodinných príslušníkov. Taký Váhostav, či iné mega podniky a ich nevyplatení dodávatelia by vedeli rozprávať.
8. No a konečne zrušte zákon o hanobení národa, rasy a presvedčenia. Je absolútne kontraproduktívny a dá sa ľahko zneužiť aj v politickom boji. Máme slobodu slova a nech sa každý zodpovie za svoj výrok, avšak nie za názor. Ak niekto cituje, či ma názor na určitú vec, tak v rámci slobody slova to predsa nemôže byť trestný čin. Ak je niekto lajdák, tak je lajdák a nie osoba s nižším pracovným nasadením trpiaca nejakou OKP. Iste, za priame napadnutie a nedokázateľné klamstvá nech je trestaný každý občan. Za vulgarizmy podobne. Tam by som to dokonca ani len súdom neriešil takéto priestupky, ale priamo taxatívnymi blokovými pokutami. Toto je zákon, ktorý dokonca dokáže odsúdiť aj vtip či jemnú iróniu. Je v demokratickej spoločnosti absurdný a v rukách politikov a nielen ich sa stáva nebezpečným nástrojom ovládania moci. Iste, suché nepodložené tvrdenie, bez akýchkoľvek názorov a dôkazov nech trestné je, ale nie názor. Ak je názor zlý, ostatní ho zotrú a človek sa zosmiešni sám bez dôkazov. Vytvára sa tu vlna strachu. Nech sú trestné – navádzania na trestné činy či obmedzovania základných ľudských práv.

Tak, páni politici, koho agendou sa to stane??? Kto má na toto gule, aby to dokázal urobiť?
Návrhov by ešte bolo, ale len toto by stačilo, aby sa ako tak zmenil politický život na Slovensku.

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Venezuela / Nicolás Maduro /

"Kto nevolí, neje". Za neúčasť vo voľbách hrozí Madurov režim i obmedzením potravinových balíčkov

02.12.2020 16:45

Parlamentné voľby ako neslobodné bojkotuje veľká časť opozície, ktorá namiesto nich zorganizuje on-line referendum o zotrvaní prezidenta Madura pri moci.

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26, aktualizované: 16:53

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Rezort školstva podľa neho hľadá výhovorky.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54, aktualizované: 16:45

Premiér Igor Matovič uviedol, že sa koalícia priblížila k dohode na mene kandidáta.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2357025x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie