Založ si blog

Čo by mohli ešte politici napraviť?

Pozeral som si politické relácie a počúval som len to isté dookola. Bla, bla, bla… Tak, páni politici, zopár zmien zákonov v skrátenom konaní by bolo prospešným gestom na povzbudenie nádeje pre občanov Slovenska.
1. Konečne zrušte dotovanie politických strán zo štátneho rozpočtu. Poslanecký plat a výhody musia byť dostatočnými stimulmi pre prácu v parlamente. V opačnom prípade je to znovu len korupcia a prelievanie peňazí daňových poplatníkov za sídla politických strán na vlastné kontá. No a vôbec to nie je fér voči ostatným stranám.
2. Zakážte politickú reklamu na veľkoplošných reklamných plochách. Je to zbytočný politický smog, ktorý znepríjemňuje život nielen občanom, ale aj prírode. Okrem iného na takéto tabuľové veľkoplošné klamstvá už ľudia nie sú veľmi zvedaví.
3. Konečne zrušte nezmyslený odstavec z volebného zákona o získaní potrebných percent v rámci volebného subjektu pre preferenčné krúžky. Nech závisí poradie len od preferenčných krúžkov. Koho sa to bojíte, vážení lídri? Vlastných členov, že vás prekrúžkujú?
4. Verejné obstarávanie – jeden podvod na cenách s prispením EÚ – Prečo sa neurobí jeden centrálny portál nielen s požiadavkou (tak to funguje teraz) , ale hlavne s ponukou všetkých firiem a na základe ponuky a dopytu by sa vyselektovali produkty, ktoré sú vo vhodnej kvalite a cene.
5. Zrušte už konečne koncesionárske poplatky v RTVS. Ja naozaj nechcem prispievať na stupídne programy a dotovať niektoré moderátorské hviezdy, ba dokonca sa mi nechce nútene dotovať ani manažérske platy či iné trápnosti. Daní platíme dosť.
6. Zrušte všetky možné doplnkové poplatky za vodu, elektrinu, plyn. Nech účty obsahujú len jednu cenu! Všetko ostatné je nezmysel a korupcia s prispením štátu.
7. Konečne zaveďte trestnoprávnu zodpovednosť verejných funkcionárov a zaveďte aj prepadnutie majetku, ktorý nie je možné dokladovať vzťahujúci sa aj na rodinných príslušníkov. Taký Váhostav, či iné mega podniky a ich nevyplatení dodávatelia by vedeli rozprávať.
8. No a konečne zrušte zákon o hanobení národa, rasy a presvedčenia. Je absolútne kontraproduktívny a dá sa ľahko zneužiť aj v politickom boji. Máme slobodu slova a nech sa každý zodpovie za svoj výrok, avšak nie za názor. Ak niekto cituje, či ma názor na určitú vec, tak v rámci slobody slova to predsa nemôže byť trestný čin. Ak je niekto lajdák, tak je lajdák a nie osoba s nižším pracovným nasadením trpiaca nejakou OKP. Iste, za priame napadnutie a nedokázateľné klamstvá nech je trestaný každý občan. Za vulgarizmy podobne. Tam by som to dokonca ani len súdom neriešil takéto priestupky, ale priamo taxatívnymi blokovými pokutami. Toto je zákon, ktorý dokonca dokáže odsúdiť aj vtip či jemnú iróniu. Je v demokratickej spoločnosti absurdný a v rukách politikov a nielen ich sa stáva nebezpečným nástrojom ovládania moci. Iste, suché nepodložené tvrdenie, bez akýchkoľvek názorov a dôkazov nech trestné je, ale nie názor. Ak je názor zlý, ostatní ho zotrú a človek sa zosmiešni sám bez dôkazov. Vytvára sa tu vlna strachu. Nech sú trestné – navádzania na trestné činy či obmedzovania základných ľudských práv.

Tak, páni politici, koho agendou sa to stane??? Kto má na toto gule, aby to dokázal urobiť?
Návrhov by ešte bolo, ale len toto by stačilo, aby sa ako tak zmenil politický život na Slovensku.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

parlament,

Prieskum: Voľby by vyhral Smer, Kiskova strana na druhom mieste

14.11.2019 22:51, aktualizované: 23:04

Prieskum na vzorke 1 111 respondentov sa uskutočnil od 9. do 13. novembra.

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábore smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202147x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie