Otvorený list premiérovi Petrovi Pellegrinimu

Vážený pán premiér, aj niektorí z nás by chceli byť pri vašom rokovaní s reprezentantmi za Slušné Slovensko. Sme predsa tiež občanmi Slovenskej republiky a máme plné právo sa zúčastňovať takýchto debát. Sme názorovo odlišní od politických strán aj od organizátorov protestov a chceme sa zapojiť do obrodného procesu v spoločnosti.
Máme návrhy, radi diskutujeme a dokonca aj argumentujeme. Organizátori za slušné Slovensko nereprezentujú celé Slovensko a konečne by sme si to mohli vysvetliť zoči-voči.
Môj názor na celú vec je nasledovný. Reprezentanti Za slušné Slovensko veľmi často prezentujú, že zastupujú celé Slovensko. No mňa nie a tisícky ľudí tak isto nie. Mám právo na informácie z prvej ruky a zapojiť sa do debaty, ak sa to týka aj nás ostatných, ktorí majú v úcte ústavu, systém a poriadok. Neprotestujem na ulici, ale snažím sa konštruktívne riešiť problematiku, ak už máme tú demokraciu, tak prečo si nevypočuť aj tretiu stranu?
Osobne nie som v súčasnosti pod žiadnou politickou značkou a tak isto aj ostatní možní účastníci. Preto vás žiadam o účasť na spomínanom stretnutí dňa 10 mája. Sám som zvedavý na diskusiu a ako sa vyvinie.
Ťažko potom niekomu veriť, ak sa takéto diskusie nedostanú na verejnosť.
S pozdravom Ing. Gabriel Huraj

Silvester a koľko srandy sme si užili tento rok

31.12.2025

Slovensko znovu bavil najviac ten náš politický guláš. Matelko jednoznačne exceloval aj so svojím hnutím a nikto nevie pochopiť, ako hlboko sa dá ešte klesnúť, no Matovič nás presviedča, že vždy sa dá klesnúť ešte hlbšie. Koalícia je tu v tomto podaní asi naposledy. Po totálnom nezvládnutí tzv. konsolidácie a jeden horší nápad ako druhý. Od januára prichystali [...]

Tomio Okamura na Slovensku, katastrofálne nedeľné diskusie a handry ako dôkaz igiotov

02.12.2025

Máme tu pravdepodobne znovu obnovené nadštandardné vzťahy s Českou republikou. Už fakt sa nedá deliť politika na pravicovú či ľavicovú, ale o tom som už písal skôr. Jednoducho na to zabudnite. Už sú tu len názorové rozdiely, či sa niekto chce úplne podriadiť každej hlúposti, ktorá vzíde v hlavách nevolenej EK, alebo budeme pracovať na pôvodných princípoch vzniku [...]

Máme po generálnom štrajku aj po kriedach a vadí sa tu už každý s každým

21.11.2025

Pozerám na oslavu pádu vedúcej úlohy strany a nestačím sa čudovať, ako chcú nastoliť novú úlohu novej strany. Vraj podľa Šimečku máme v ústave, že sme liberálna demokracia. Síce to nemáme, ale mne fakt netreba demokraciu s prívlastkami a akýmikoľvek -izmami. Už som o tom písal podstatne skôr. K vulgárnosti ani strachu sa vyjadrovať radšej ani nebudem. Mimochodom, [...]

Yars, medzikontinentálna balistická raketa, Rusko, zbrane

Francúzsko a Británia chcú tajne odovzdať Ukrajine jadrovú zbraň, tvrdí ruská rozviedka

24.02.2026 12:02

Ruské spravodajské služby sú dlhodobo známe svojimi prehnanými obvineniami, pričom najmä Británia je často vykresľovaná ako úhlavný nepriateľ Ruska.

kažimír

Guvernér Národnej banky Kažimír už viac ako 8 mesiacov presluhuje, kritizuje ho aj minister

24.02.2026 12:00

Skončilo mu volebné obdobie, ale guvernér NBS stále zostáva vo funkcii. Odborníci z NBS najnovšie prirovnávajú ekonomickú situáciu Slovenska ku "gréckej" ceste.

Viktor Orbán

Orbán: Zelenskyj sa musí spamätať, ropnú blokádu prelomíme, Brusel aj Kyjev si tým môžu byť istí

24.02.2026 11:48

Maďarský premiér hovorí, že v Bruseli neschváli nič na podporu Kyjeva.

putin

Zelenskyj: Kto podporuje Putina, volí si vojnu. Celý čas pri moji sa snaží niekoho zlomiť, Putin je vojna sama

24.02.2026 11:30, aktualizované: 11:57

Ukrajina podľa neho vojnu nezačala, nevyprovokovala a robí maximum pre to, aby ju ukončila.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 687
Celková čítanosť: 4326799x
Priemerná čítanosť článkov: 6298x

Autor blogu

Archív