Založ si blog

Remišovej perly o Matičovej svätosti

Remišová podáva návrh na blahorečenie svätého Matoviča, pretože je v opozícii a on môže. Neveril som dnes ušiam a očiam pri pozeraní debaty medzi Remišovou a Bugárom. Takú zaslepenosť voči svojmu idolu asi nemajú ani Smeráci.
Na otázku Bugára a dokázaných finančných machinácií, ktoré sa akože premlčali bola ticho a ani nepípla. Pípla len o tom, že oni sú v opozícii a oni majú za úlohu kontrolu koaličných vládnych strán.
Proste, oni ako opozícia a konkrétne OĽaNO prakticky podvádzať či kradnúť môžu. Tu je to na mieste, lebo oni majú úlohu kontrolnú! To sa dalo z tejto debaty vydedukovať.
Nuž, podľa Remišovej asi naozaj nie je lepšia pozícia ako byť v opozícii. Môžete veselo kradnúť, podvádzať a stačí sa vám odvolať na to, že máte úlohu kontrolnú. To sú mi teda veci.
Škoda reči. Ide tu o niečo iné. Glorifikácia svojho predstaveného je priam neuveriteľná. Šéf nemá žiadne chyby, pretože sedí na balíku peňazí od voličov. To je fajn biznis a radšej sa stiahol a nasadil nového lídra, ktorý sa za neho postaví. Načo by sa sám obhajoval. Má svojich obdivovateľov, ktorí na neho nedajú dopustiť. Čo takto nevyužiť možnosť premlčania? Nie, to jednoducho neurobí, radšej sa trošku stiahne, veď príspevky.
Takto si my tu veselo žijeme. Stačí byť len v opozícii a môžete všetko. Je jasné, že budú musieť vzniknúť nové strany s novými ľuďmi, ktorí to budú možno myslieť úprimnejšie. Súčasné politické strany, či možno Kiskova nová strana, či už progresívne sprofanované Slovensko sú len také klony, momentálne opozície.
Naozaj dnes bola Remišová neviem či mimo, alebo čo, ale nejako jej karta nešla. Čo by na tom bolo, ak by povedala: „Áno, môj šéf to urobil a využil premlčanie“? No a keďže mám aké také svedomie, tak ho z OĽaNO odvoláme. Jáj, ja som zabudol, že ON je samopartia a rodinka je správcom pokladu od daňových poplatníkov. A takto to je v každej politickej strane. Nedajbože kritizovať svojho šéfa či kolegu pri prešľape.
Teda podľa OĽaNO platí spravodlivosť iba jedným Smerom. Tým druhým ísť nemôže, pretože oni sú opoziční a iba dávajú pozor.

EÚ preplatí zvýšené ceny energií a Rusko prehralo vojnu

23.07.2022

Všetky správy, ktoré počúvate o zdražovaní, sú jednoducho hoaxy. Vraj na domácnosť sa zvýši cena za energie od 120 do cca 250 € na mesiac. To kto tu šíri také bludy? Veď Šulino nám zabezpečil plynu dosť a ešte lacnejšieho, ako ten ruský. Prezidentka povedala, že nárast cien bude maximálne 50 € na hlavu a ani to by nemusel byť ak by sme trošku prestali plytvať s [...]

Učenie zábavou alebo sústruženie v Hradci Králové. Remeslá ešte chvalabohu nevymreli

16.07.2022

V rámci mobilít programu Erasmus+ som sa zúčastnil na kurze sústruženia v Hradci Králové. Kurz organizuje Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku. Pôvodne som si mal vyskúšať iný kurz v Estónsku, ale pre Covid bol zrušený. Náhrada sa našla a na moje úpenlivé prosby sa našlo aj jedno voľné miesto. Zväčša ešte len vyvesia kurzy a už sú [...]

Amatér Sulík v plnej paráde a doslova hlúpe rady EÚ v energetickej kríze, ktorú si spôsobila sama

15.07.2022

Sulík je totálny amatér a okrem svojho zabezpečenia v Austrálii a Dubaji neurobil absolútne nič pre občanov Slovenska, podobne ako celá tá jeho saralabanda, z ktorej chce vyskočiť. Ukážkovo zavádza a doslova nabaľuje SPP prašuľky. Veď potečú len od ľudí a privedú ich ešte do väčšej chudoby. Také rady ako: znížte si kúrenia na 20 °C, alebo sprchujte sa dvaja [...]

Igor Matovič

Rokovanie o platoch lekárov sa vyostrilo: Na Matovičovu ponuku reagujú 3500 výpoveďami

19.08.2022 17:10, aktualizované: 18:54

Šéf lekárskych odborárov Peter Visolajský po ukončení rokovaní na Úrade vlády vyhlásil, že iná možnosť ako hromadné výpovede lekárov neexistuje.

Vatikán / Socha /

Klimatickí aktivisti sa prilepili k soche Laokoóna vo Vatikánskych múzeách

19.08.2022 16:46

Aktivisti zo skupiny "Ultima Generazione" (Posledná generácia) takto vyjadrili nesúhlas s využívaním fosílnych palív.

Charkov

Deň, keď v Charkove zabili sedemnásť ľudí

19.08.2022 16:27

Hrozný deň, výbuchy, požiare, trosky, spod ktorých sa ľudia nevedia dostať. Pretože sú hluchonemí, nepočujú záchranárov a nereagujú.

zdravotne sestry

Ako zarába slovenský lekár, či sestra oproti kolegom EÚ?

19.08.2022 15:57, aktualizované: 18:45

Pozrite si v tabuľkách porovnanie ročných platov lekárov, sestier a záchranárov v Európe.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 569
Celková čítanosť: 3315543x
Priemerná čítanosť článkov: 5827x

Autor blogu

Kategórie