Založ si blog

Zmizlo moje obľúbené staré tričko

Chlapi toto určite poznajú. Nie takí, čo idú s módou a tu taká košieľka pastelovej farby, tu taká pristrihnutá brada a nagélované vlásky s lokničkou (kam sme sa to dostali!), ale klasici „drevorubači“.
Obľúbené tričko či mikina už aj s dierami, ktorého sa jednoducho nechcem vzdať. A prečo? Vlastne už ani sám neviem. Dvadsať rokov som nemenil image. Do obleku ma dostane manželka len po veľmi ťažkom boji, aj to musí byť opodstatnená príležitosť, na ktorú sa mi asi aj tak nechce.
Nemám veľmi v láske kravaťákov. Zoberte si, kto ich nosí? Politici, bankári, poisťováci, finanční poradcovia (moji „najobľúbenejší“), oligarchovia či iní príslušníci stavu, pre ktorých musíte makať.
No nie tom som chcel. Na mne by pani Móda veľmi nezarobila. Proste mám rád funkčné veci a nepodlieham móde. Načo? Ak je funkčný oblek, čo na tom či je prešívaný, dvojradový či neviem aký? No a vôbec už nepíšem o sezónnych módnych výstrelkoch.
Tento rok je v móde čierna, potom sú to pastelové, potom biela… Neskutočný kolotoč konzumu a neustáleho vyťahovania peňazí z vreciek fanatikov do módy.
No má to aj iný dôvod, prečo nepodlieham móde a prečo v obchodných centrách vydržím maximálne dvadsať minút, ale to až potom, čo dostanem nevysvetliteľné mdloby, oťažejú mi nohy a nezachráni to ani obchod s elektronikou. Uvedomujem si, ako týmto likviduje životné prostredie. Tony odpadu a textílií z umelých vláken. Slabo zaplatená práca v tretích krajinách, kde krajčírky zarábajú možno 20 € mesačne a my sa vytešujeme zo super akcií a zliav. Pritom zisky idú prioritne nadnárodným monopolom. Videli ste už niekedy na šatách, že krajčírky, ktoré ich šili majú riadnu pracovnú dobu a sobotu, nedeľu voľno? Niektorí budete namietať, že aj to už sa stáva. Iste, ale je tých výrobkov ako šafranu. Síce možno by medzi nich patrili aj mnohí Slováci, ak by na autách, ktoré sa u nás montujú dávali naše platy, aké zarábajú operátori výroby, po kapitalisticky a po socialisticky robotníci. Naši západní zákazníci v Nemecku či Francúzsku by nás určite ľutovali, alebo nie? Nuž, budovali sme socializmus a nevybudovali. Budujeme kapitalizmus, ale taký pre tú hornú vrstvu. Stredná vrstva pomaly zaniká a stáva sa rukojemníkom pôžičiek, úverov a spotreby. Stáva sa otrokom toho, čo ju núti nerozmýšľať a len pracovať na splácanie nepotrebných vecí či prepotrebného bývanie, kde sa zadlžíte až do dôchodku a potom. Potom už nič.
Áno, móda na mne nezarobí a moje staré tričká sa strácajú. Len sem tam nachádzam z nich postrihané handričky, ktoré slúžia už len na poutieranie prachu. Čo už. Módna ikona zo mňa nikdy nebude.

Pár rád Matelkovi, čo s pandémiou

23.02.2021

1. začni liečiť – po prvé seba na psychiatrii a po druhé nech lekári začnú konečne liečiť ľudí nielen po telefóne! Ten počet mŕtvych je zo zanedbania starostlivosti! Seba Matelko liečiť vie Isoprinosinom, ale nás špajchľuje! V živote som nevidel, aby test niekoho vyliečil! 2. otvor obchody a vracaj ľudí do normálneho života. Nech dodržujú prísne hygienické a [...]

Keď Matelkova atómovka zabíja ľudí namiesto vírusu, Remišovej sa včera muselo čkať a budú dva milióny Sputnikov?

19.02.2021

Celé riadenie štátu a krízy je jedna obrovská katastrofa približujúca sa k Hirošime. Na Slovensku naozaj vybuchla atómovka vládnej blbosti. Matelko po prepade preferencií si zahral divadielko aj s bábkoherečkou. Ľudia môžu pre ich blbosť kapať ako muchy. Štatistiky už nezverejňujú počet uzdravených. Už to je zakázané. O chvíľu už nebudú potrebné ani vakcíny, veď [...]

Matelkovo brutálne ohýbanie štatistík a neschopnosť

16.02.2021

Koľko že to máme tých expertov v tých komisiách? Úroveň vzdelania asi klesla hlboko a štatistika sa už hádže len tak hore dolu! „Tote počitače“ sú tiež už na nič. Uzdravených už do štatistík radšej nedávame, aby sme neutrpeli ešte väčšiu hanbu, ako je Matelkova vláda. Ono potom tieto čísla chorých a uzdravených vyzerajú trošku ináč. Dokonca pokles [...]

Enrique Peňa Nieto

Mexiko sa márne tretím rokom snaží predať luxusný prezidentský špeciál

25.02.2021 08:44

Lietadlo obstarali za 220 miliónov dolárov pre bývalého prezidenta Nieta.

facebook

Online giganti idú v Austrálii platiť za spravodajstvo

25.02.2021 08:19

Podľa vlády tento krok „prispeje k podpore žurnalistiky, ktorá je vo verejnom záujme".

Nemecko, ČR, Bavorsko

ONLINE: Lídri EÚ sa poradia, čo s nedostatkom vakcín

25.02.2021 06:00, aktualizované: 07:13

Dvojdňová videokonferencia lídrov EÚ sa bude týkať najmä problémov s očkovaním a situáciou na hraniciach.

Koronavírus / Celoplošné testovanie /

Potvrdí parlament núdzový stav? V poslednej chvíli

25.02.2021 06:00

Ak by vo štvrtok Národná rada SR nepotvrdila vyhlásenie núdzového stavu, tak by sa skončil.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 471
Celková čítanosť: 2561016x
Priemerná čítanosť článkov: 5437x

Autor blogu

Kategórie