Založ si blog

Zmizlo moje obľúbené staré tričko

Chlapi toto určite poznajú. Nie takí, čo idú s módou a tu taká košieľka pastelovej farby, tu taká pristrihnutá brada a nagélované vlásky s lokničkou (kam sme sa to dostali!), ale klasici „drevorubači“.
Obľúbené tričko či mikina už aj s dierami, ktorého sa jednoducho nechcem vzdať. A prečo? Vlastne už ani sám neviem. Dvadsať rokov som nemenil image. Do obleku ma dostane manželka len po veľmi ťažkom boji, aj to musí byť opodstatnená príležitosť, na ktorú sa mi asi aj tak nechce.
Nemám veľmi v láske kravaťákov. Zoberte si, kto ich nosí? Politici, bankári, poisťováci, finanční poradcovia (moji „najobľúbenejší“), oligarchovia či iní príslušníci stavu, pre ktorých musíte makať.
No nie tom som chcel. Na mne by pani Móda veľmi nezarobila. Proste mám rád funkčné veci a nepodlieham móde. Načo? Ak je funkčný oblek, čo na tom či je prešívaný, dvojradový či neviem aký? No a vôbec už nepíšem o sezónnych módnych výstrelkoch.
Tento rok je v móde čierna, potom sú to pastelové, potom biela… Neskutočný kolotoč konzumu a neustáleho vyťahovania peňazí z vreciek fanatikov do módy.
No má to aj iný dôvod, prečo nepodlieham móde a prečo v obchodných centrách vydržím maximálne dvadsať minút, ale to až potom, čo dostanem nevysvetliteľné mdloby, oťažejú mi nohy a nezachráni to ani obchod s elektronikou. Uvedomujem si, ako týmto likviduje životné prostredie. Tony odpadu a textílií z umelých vláken. Slabo zaplatená práca v tretích krajinách, kde krajčírky zarábajú možno 20 € mesačne a my sa vytešujeme zo super akcií a zliav. Pritom zisky idú prioritne nadnárodným monopolom. Videli ste už niekedy na šatách, že krajčírky, ktoré ich šili majú riadnu pracovnú dobu a sobotu, nedeľu voľno? Niektorí budete namietať, že aj to už sa stáva. Iste, ale je tých výrobkov ako šafranu. Síce možno by medzi nich patrili aj mnohí Slováci, ak by na autách, ktoré sa u nás montujú dávali naše platy, aké zarábajú operátori výroby, po kapitalisticky a po socialisticky robotníci. Naši západní zákazníci v Nemecku či Francúzsku by nás určite ľutovali, alebo nie? Nuž, budovali sme socializmus a nevybudovali. Budujeme kapitalizmus, ale taký pre tú hornú vrstvu. Stredná vrstva pomaly zaniká a stáva sa rukojemníkom pôžičiek, úverov a spotreby. Stáva sa otrokom toho, čo ju núti nerozmýšľať a len pracovať na splácanie nepotrebných vecí či prepotrebného bývanie, kde sa zadlžíte až do dôchodku a potom. Potom už nič.
Áno, móda na mne nezarobí a moje staré tričká sa strácajú. Len sem tam nachádzam z nich postrihané handričky, ktoré slúžia už len na poutieranie prachu. Čo už. Módna ikona zo mňa nikdy nebude.

Matovičova podrž taška SASka, alebo vojna plagiátorov

03.12.2020

Tak nám Matovič už prebral aj školstvo. Po tom, čo si ide zvoliť generálneho prokurátora, je už expertom na pandémiu, medicínu, vírusy … a najnovšie to berie do rúk v školstve! Gröhlinga už prakticky nepotrebujeme. Potrebujeme vôbec niekoho okrem jeho veličenstva Kim Čum Mata I. Veľkého? Matovič bude navždy spojený s chorobnou závislosťou niekomu sa šprtať s [...]

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Česká polícia urobila raziu v budove Vrchného súdu pre korupciu

05.12.2020 15:24

Detektívi z Národnej centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v sobotu zasahovali v budove Vrchného súdu v Prahe.

alkohol, vodka, nalievať, piť, opitý, pohárik, poldeci,

Cyklistovi hrozí pokuta 800 eur, nafúkal 2,75 promile

05.12.2020 14:26

Jazda cyklistu zo strany na stranu zaujala počas služby policajtov pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína.

škola, trieda, učitelia

Premiér našiel ďalších vinníkov za školy bez detí. Pokazili to úradníci

05.12.2020 14:03

Ak by išli neotestované deti do škôl, v nemocniach by neskôr ležali mŕtvi na chodbách, tvrdí Matovič a vinníkov za školy našiel v úradníkoch.

Testovanie v škole dcér Igora Matoviča

Testovanie v trnavských školách. Kde sa otestujú premiérove dcéry?

05.12.2020 13:40

Súkromná bilingválna škola v Trnave, ktorú navštevujú dcéry premiéra Matoviča, spustila pilotné komunitné testovanie vo vlastných priestoroch.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 2368093x
Priemerná čítanosť článkov: 5382x

Autor blogu

Kategórie