Založ si blog

Kto má platiť za migrantov a zrada z roku 1938

Som za prijímanie migrantov vo veľkom, ale nedám ani cent! Nech to platí spoločnosť! Toto prezentujú slnkom opálení ľudkovia. Vraj sa im hovorí aj slniečkári. Tento pojem už prakticky zľudovel, ako napríklad vybývanie bytov. Tak uvažujem nad tým, prečo sa máme vlastne skladať na utečencov, ktorí ničím mimoriadnym neprispievajú k rozvoju spoločnosti?
Som za, aby sme ich na Slovensku umiestnili, ak sa na nich ľudia vyzbierajú a to trebárs povinnou daňou pre „vítačov“ týchto, s našou kultúrou nesúmerateľných osôb. Každý, kto presadzuje túto migračnú okupáciu, jednoducho bude platiť povinné náklady a škody spôsobené týmito návštevníkmi. Proste, ak sa zasadzuje za ich práva, preberie aj za nich finančnú a zákonnú zodpovednosť tak, aby sa to ostatných obyvateľov, ktorí s týmto transferom mafiánsky riadených prevádzačských gangov nesúhlasia, nedotýkalo, respektíve ovplyvňovalo ich život minimálne. Nie je to naša povinnosť a ani žiadna humanitárna pomoc takýmto osobám. Naozaj sme jeden z najhustejšie obývaných kontinentov a nemáme tu príliš veľa miesta a preto takáto solidárna daň nákladov na migrantov pre tzv. vítačov by bola voči ostatnému obyvateľstvu férová. Podobne by prebrali zodpovednosť aj za prípadné trestné činy.
Uvideli by sme, koľko že to by sme tu odrazu mali dobrovoľných darcov, ktorí by sa podpísali a financovali takýchto kultúrne nesúmerateľných migrantov. Je ľahko rozdávať a oháňať sa nejakou pseudohumanitou zo spoločného vrecka a mať len plnú hubu rečí namiesto prebrania zodpovednosti za takéto kroky.
Nás sa v tridsiatom ôsmom nezastal nikto. Pomoc zo ZSSR sme odmietli a stálo to bývalú ČSR vyše 300.000 obetí a začiatok vojny, ktorá síce začala už v Číne, kde mocnostiam tiež vôbec nezáležalo na zopár miliónoch čínskych obetí. Možno, ak by sme sa bránili, ani by sme tu neboli. Veď podľa niektorých Francúzov či Britov, takí Číňania ani Indovia nie sú im rovnocenní a sú podľuďmi. Hej, veru Hitler mal od koho čerpať myšlienky. Podobne to bolo v roku 1938 pri Mníchovskej zrade a zradami to pokračuje až doteraz. Zradili nás mocnosti aj v roku 1968 a neustále podceňovanie pokračuje a pokračuje. Zrádzajú nás aj teraz, keď sme vstupovali do úplne inej EÚ, ako je v súčasnosti. Vstupovali sme do EÚ s nádejou a v nesprávnom čase. Znovu nám len diktujú a chcú trestať akýkoľvek iný názor odlišný od toho ich. Pre Chamberlaina sme boli iba ľuďmi, o ktorých nič nevie a pre ktorých sa mu neoplatí začínať vojnu.
Zrada Nemecka, Talianska, Británie a Francúzska nemala obdobu. Vznikli sme, aby nás zlikvidovali. Nefandime si, že ČSR vznikla preto, že sme ju chceli my. Skôr vznikla preto, pretože potrebovali rozbiť jednu nefunkčnú Rakúsko-uhorskú monarchiu a zbaviť sa starého rivala. Za slobodu sme zaplatili statočne. Nie Rusko môže za vznik ZSSR, ale práve možno Československé légie, ktoré mohli rozhodnúť o osude a smerovaní vývoja po prvej svetovej vojne celej Európy a aj to urobili, ale pridali si svojím rozhodnutím na nesprávnu, neutrálnu stranu a umožnili boľševikom zlikvidovať jediného možného oponenta Lenina a to admirála Kolčaka, ktorý však tiež nebol akurát ten pravý demokrat, ale skôr diktátor a postupoval v občianskej vojne veľmi podobne ako červení.
No možno za vznik republiky sme zaplatili aj ruským zlatom, síce konšpirácia, ale je možná. No na „keby“ sa už nehráme a každý súčasný okamih je len minulosťou a preto je potrebné poučiť sa z chýb, do ktorých mierime míľovými krokmi a odhadnúť kroky súčasnej minulosti pre budúcu minulosť, aby sme používali čím menej slovné spojenie „čo by bolo, keby“.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Jemen /

Pri dopravnej nehode na juhovýchode Iránu zahynulo 28 Afgancov

14.11.2019 19:25

Irán má celosvetovo jednu z najhorších bilancií bezpečnosti na cestách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1201963x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie