Založ si blog

Blaha naštval MZV, Klus bol z toho hotový a Paška znovu super

Vraj pán poslanec Blaha, svojím statusom naštval ministerstvo zahraničných vecí. Nuž, ministerstvo zahraničných vecí pre zmenu naštvalo svojím servilným postojom a proimigračným postojom státisíce Slovákov. Blaha len pomenoval veci pravým menom a Klus so svojimi pro NATO postojmi, ktoré stále mieša z EÚ v diskusii s Jaroslavom Paškom znovu pohorel so svojimi vedomosťami. Neviem, ako tento človek vôbec môže učiť.
Vraj nemáme iné možnosti, ako ostať v NATO či EÚ a pán Klus to neustále v diskusii spájal. NATO a EÚ sú dve rozdielne veci. Klusovi to však nevraví asi vôbec nič. No máme iné možnosti. V prípade NATO je to napríklad neutralita, alebo vytvorenie európskeho obranného paktu. Koho sa môže báť asi tak EÚ so svojím 225 miliardovým zbrojením a pol miliardou obyvateľov? To je fakt pre nich hrozbou 135 miliónové Rusku s výdavkami na zbrojenie cca 70 miliárd, pričom oni svoje náklady na zbrojenie znižujú a EÚ zvyšuje. O USA radšej ani nepíšem. Tak kto tu vlastne zbrojí a prečo? Hľadajú zámienku na vyvolanie vojny z Ruskom či ako? V takom prípade kašľať na solidaritu s NATO a byť neutrálny. Vraj by nás nikto neuznal. No to by znamenalo, že nás chce každý napadnúť? Musíme sa podriaďovať jedným, alebo druhým? Ak je NATO takým mierotvorcom, potom jedno malé Slovensko mu nemôže chýbať. Naozaj len každý čaká, aby nás napadol? Nuž, potom sme v permanentnej vojne s malými mierovými prestávkami.
Vraj neexistuje ani iná možnosť, ako len ostať v EÚ. Znova sa pán Klus mýli a to riadne. Británia to dokázala a hlavným problém je práve pri BREXITE nedoriešená otázka hraníc Severného Írska, čo pán Klus akosi zabudol pripomenúť. EÚ sa v tomto prípade zachovala ako vydieračská inštitúcia.
Áno, projekt EÚ je dobrý, ale mal by ostať pri svojich pôvodných koreňoch. Prílišná administrácia a diktát veľmi EÚ nepomohli. Neustále delenie na starých a nových členov a nekonečné podceňovanie východu je do očí bijúci nadradený systém nacizmu. Presne tam sa dostáva súčasná EÚ so svojím diktátorským aparátom, kde poslanci sú len figúrkami v moci európskej komisie. Žiadna vyrovnanosť a nejaké dobiehanie tu nie je a nebude. V základných komunitárnych projektoch je neustále výrazné podceňovanie východného bloku oproti starému bloku. Nič sa nezmenilo, len môžeme odovzdávať priamejšie svoju lacnú pracovnú silu korporáciám. Poľnohospodárstvo sme zlikvidovali, potravinárstvo podobne a teraz plačeme, že sme odpadkový kôš Európy. Áno, sme.
Len jedno neviem, prečo pani ministerka poľnohospodárstva neurobí webovú stránku s potravinami, ktoré nespĺňajú kvalitatívne vlastnosti tak, aby sme ich mohli prestať kupovať.
Paška Klusa valcoval. Blaha vyvolal túto diskusiu nie kvôli tomu, žeby nemal pravdu, ale kvôli tomu, že nechcel byť politicky korektný. Až mi to na poslanca za stranu Smer nepasuje. Iste, nie je členom Smeru, aspoň myslím a dúfam, že nehrá len politické divadlo. No skutočnosť, že podľa Klusa má podobné vyjadrenia ako ľudia z konšpiračných webov, či dokonca extrémnej pravice napovedá o likvidácii pojmov pravica a ľavica. Jednoducho toto členenie už nie je možné. Teda pravica bude myslieť v hraniciach patriotizmu a ľavica bude neoliberálna, alebo ako mám tomu rozumieť? Naozaj sa začalo vytvárať nové delenie. Patriotizmus verzus neoliberalizmus. Zámerne píšem patriotizmus, pretože pre mňa nacionalizmus nie je riešením. Skôr sa cítim ako patriot Slovenska národnosti slovenskej, ktorý dokáže spolupracovať a komunikovať s žijúcim patriotom Slovenska národnosti českej, maďarskej, poľskej, rusínskej, srbskej…., s ktorými chránime a zveľaďujeme Slovensko na základe kultúrnych princípov našich tradícií.

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Jemen /

Pri dopravnej nehode na juhovýchode Iránu zahynulo 28 Afgancov

14.11.2019 19:25

Irán má celosvetovo jednu z najhorších bilancií bezpečnosti na cestách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1201949x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie