Založ si blog

Blaha naštval MZV, Klus bol z toho hotový a Paška znovu super

Vraj pán poslanec Blaha, svojím statusom naštval ministerstvo zahraničných vecí. Nuž, ministerstvo zahraničných vecí pre zmenu naštvalo svojím servilným postojom a proimigračným postojom státisíce Slovákov. Blaha len pomenoval veci pravým menom a Klus so svojimi pro NATO postojmi, ktoré stále mieša z EÚ v diskusii s Jaroslavom Paškom znovu pohorel so svojimi vedomosťami. Neviem, ako tento človek vôbec môže učiť.
Vraj nemáme iné možnosti, ako ostať v NATO či EÚ a pán Klus to neustále v diskusii spájal. NATO a EÚ sú dve rozdielne veci. Klusovi to však nevraví asi vôbec nič. No máme iné možnosti. V prípade NATO je to napríklad neutralita, alebo vytvorenie európskeho obranného paktu. Koho sa môže báť asi tak EÚ so svojím 225 miliardovým zbrojením a pol miliardou obyvateľov? To je fakt pre nich hrozbou 135 miliónové Rusku s výdavkami na zbrojenie cca 70 miliárd, pričom oni svoje náklady na zbrojenie znižujú a EÚ zvyšuje. O USA radšej ani nepíšem. Tak kto tu vlastne zbrojí a prečo? Hľadajú zámienku na vyvolanie vojny z Ruskom či ako? V takom prípade kašľať na solidaritu s NATO a byť neutrálny. Vraj by nás nikto neuznal. No to by znamenalo, že nás chce každý napadnúť? Musíme sa podriaďovať jedným, alebo druhým? Ak je NATO takým mierotvorcom, potom jedno malé Slovensko mu nemôže chýbať. Naozaj len každý čaká, aby nás napadol? Nuž, potom sme v permanentnej vojne s malými mierovými prestávkami.
Vraj neexistuje ani iná možnosť, ako len ostať v EÚ. Znova sa pán Klus mýli a to riadne. Británia to dokázala a hlavným problém je práve pri BREXITE nedoriešená otázka hraníc Severného Írska, čo pán Klus akosi zabudol pripomenúť. EÚ sa v tomto prípade zachovala ako vydieračská inštitúcia.
Áno, projekt EÚ je dobrý, ale mal by ostať pri svojich pôvodných koreňoch. Prílišná administrácia a diktát veľmi EÚ nepomohli. Neustále delenie na starých a nových členov a nekonečné podceňovanie východu je do očí bijúci nadradený systém nacizmu. Presne tam sa dostáva súčasná EÚ so svojím diktátorským aparátom, kde poslanci sú len figúrkami v moci európskej komisie. Žiadna vyrovnanosť a nejaké dobiehanie tu nie je a nebude. V základných komunitárnych projektoch je neustále výrazné podceňovanie východného bloku oproti starému bloku. Nič sa nezmenilo, len môžeme odovzdávať priamejšie svoju lacnú pracovnú silu korporáciám. Poľnohospodárstvo sme zlikvidovali, potravinárstvo podobne a teraz plačeme, že sme odpadkový kôš Európy. Áno, sme.
Len jedno neviem, prečo pani ministerka poľnohospodárstva neurobí webovú stránku s potravinami, ktoré nespĺňajú kvalitatívne vlastnosti tak, aby sme ich mohli prestať kupovať.
Paška Klusa valcoval. Blaha vyvolal túto diskusiu nie kvôli tomu, žeby nemal pravdu, ale kvôli tomu, že nechcel byť politicky korektný. Až mi to na poslanca za stranu Smer nepasuje. Iste, nie je členom Smeru, aspoň myslím a dúfam, že nehrá len politické divadlo. No skutočnosť, že podľa Klusa má podobné vyjadrenia ako ľudia z konšpiračných webov, či dokonca extrémnej pravice napovedá o likvidácii pojmov pravica a ľavica. Jednoducho toto členenie už nie je možné. Teda pravica bude myslieť v hraniciach patriotizmu a ľavica bude neoliberálna, alebo ako mám tomu rozumieť? Naozaj sa začalo vytvárať nové delenie. Patriotizmus verzus neoliberalizmus. Zámerne píšem patriotizmus, pretože pre mňa nacionalizmus nie je riešením. Skôr sa cítim ako patriot Slovenska národnosti slovenskej, ktorý dokáže spolupracovať a komunikovať s žijúcim patriotom Slovenska národnosti českej, maďarskej, poľskej, rusínskej, srbskej…., s ktorými chránime a zveľaďujeme Slovensko na základe kultúrnych princípov našich tradícií.

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54

Parlament už niekoľkokrát hlasovanie presunul, keďže koalícia nemá zhodu na jednom mene.

mičovský pôdohorspodárstvo

Vláda prijala opatrenia na riešenie krízovej situácie v lokalite Chemko Strážske

02.12.2020 14:16

Na tento zámer zároveň vládny kabinet vyčlenil sumu 500 000 eur.

Virus Outbreak Britain Vaccine

Británia ide očkovať, nebude to povinné

02.12.2020 14:06

Británia o pár dní začne s očkovaním proti ochoreniu COVID-19.

Pavol Jarčuška

Jarčuška: Bežne sa bude očkovať možno v marci, apríli

02.12.2020 14:00

Infektológ profesor Pavol Jarčuška vysvetľuje, aký je rozdiel medzi jednotlivými vakcínami, akým spôsobom sa vyvíjajú a kedy by mohli byť dostupné.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2356775x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie