Založ si blog

Osvietený Matovič, padnutý Kiska a Mistríkovo poslanie

To, čo som si dnes vypočul od osvieteného Matoviča, jednoducho nemalo chybu. Podľa všetkého sa OĽaNO ide rozpadnúť. Matoviča až tak osvietilo, že aj Harabin s Rostasom môžu len ticho závidieť. Tá gloriola nad hlavou a odsúdenie Američanov v priamom prenose doslova otriaslo jeho preferenciami. To, na čo upozorňovali takzvaní konšpirátori už roky a medzi nimi aj ja, sa Matovičovi vyjasnilo až teraz. Obyčajný a čistý cirkus, ide kandidovať do EP a zároveň nejde. Čistá schizofrénia.
Blaha dúfam k tomuto dá nejaký ten príhovor, už sa celkom teším. Matovič chce oslabiť svojím osvietením národné strany typu Salviniho či LePenovej. To naozaj je slovenský volič až taký s..stý, že toto tej štvorčlennej strane ešte uverí? Stojí to za to si to pozrieť. No a najlepší bol jeho parafrázovaný citát od akože nášho pozemkovo daňového experta Kisku s titulom prezidenta, že vraj iba hlupák nemení názory. No ono to už kedysi dávno povedal Konfucius a dokonca aj Kristus zopár krát poopravil svoje názory.
Mohol by už konečne kvapnúť aj Kiska božskou a povedať, ako to skutočne bolo. Kedysi sme mali prezidentov, ktorí išli z basy na prezidentské kreslo, bude to teraz naopak? Nie, nie som Smerák, som národne orientovaný, pro slovenský a dokonca pro európsky pacifista s extrémnym pohľadom aj na ochranu životného prostredia. Nie som však za centralizovanú vládu v Bruseli!
Píšeme tu už roky, diskutuje sa tu roky o smerovaní ale neoliberálov vždy osvieti práve pred voľbami! Čím to asi bude? Strach z pronárodne orientovaných strán? Áno, to je presne ono. Vznik tretieho prúdu strán. Strach z precitnutia ľudí je u neoliberálov neskutočný. Idú voliť Čaputovú, no ja ju voliť nebudem. Ba dokonca ani len Smeráckeho kandidáta nemienim. Celý tento cirkus okolo dvoch silných neoliberálnych kandidátov, ktorí boli prakticky traja, pretože Šefčoviča nemožno vyňať z tohto myšlienkového prúdu, bol doslova zohraný ako divadielko pre naše ovce. Neoliberálni kandidáti proste len trepú tisíckrát nacvičené frázy. Je to jedna katastrofa. Celé toto divadlo bolo možno zohrané kvôli súboju Šefčovič – Čaputová, žiaden rozdiel okrem pohlavia, ak to ešte vôbec môžeme uvádzať. Možno, že to zmobilizuje práve ten opačný tábor. Uvidíme.
Mistríkovo divadlo bolo dohrané. Moje a nielen moje predpovede o veľmi slabom kandidátovi sa naplnili. Stovky veľkoplošných reklám slúžia momentálne už len ako výsmech vyhodených financií budúceho neprezidenta. Možno sa vráti ku skúmavkám a zváži, či reakcia nebola náhodou vylučovacia a jednoducho on ako vedľajší produkt sa vyparil.
No jedno môžem Matovičovi sľúbiť, jeho osvietenie beriem len ako cirkus pre ovečky. Sily sa preskupia, amerikanofili odídu a celú svoju stranu naloží do jedného autíčka a pôjde navštíviť svoje bruselské sídlo, ktoré okamžite opustí po kúpe belgických praliniek. Takto nám chcel svojím osvietením osladiť život. Nie, neverím v jeho predvolebné osvietenie!

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

Benátky / povodeň /

Talianska vláda vyhlásila v Benátkach stav núdze

14.11.2019 22:00

Taliansky premiér Giuseppe Conte po tom, čo v Benátkach, kde mimoriadne zaplavilo známe pamiatky, domy i obchody, strávil noc, označil rozsiahle povodne za „ranu do srdca krajiny“.

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1202004x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie