Založ si blog

Osvietený Matovič, padnutý Kiska a Mistríkovo poslanie

To, čo som si dnes vypočul od osvieteného Matoviča, jednoducho nemalo chybu. Podľa všetkého sa OĽaNO ide rozpadnúť. Matoviča až tak osvietilo, že aj Harabin s Rostasom môžu len ticho závidieť. Tá gloriola nad hlavou a odsúdenie Američanov v priamom prenose doslova otriaslo jeho preferenciami. To, na čo upozorňovali takzvaní konšpirátori už roky a medzi nimi aj ja, sa Matovičovi vyjasnilo až teraz. Obyčajný a čistý cirkus, ide kandidovať do EP a zároveň nejde. Čistá schizofrénia.
Blaha dúfam k tomuto dá nejaký ten príhovor, už sa celkom teším. Matovič chce oslabiť svojím osvietením národné strany typu Salviniho či LePenovej. To naozaj je slovenský volič až taký s..stý, že toto tej štvorčlennej strane ešte uverí? Stojí to za to si to pozrieť. No a najlepší bol jeho parafrázovaný citát od akože nášho pozemkovo daňového experta Kisku s titulom prezidenta, že vraj iba hlupák nemení názory. No ono to už kedysi dávno povedal Konfucius a dokonca aj Kristus zopár krát poopravil svoje názory.
Mohol by už konečne kvapnúť aj Kiska božskou a povedať, ako to skutočne bolo. Kedysi sme mali prezidentov, ktorí išli z basy na prezidentské kreslo, bude to teraz naopak? Nie, nie som Smerák, som národne orientovaný, pro slovenský a dokonca pro európsky pacifista s extrémnym pohľadom aj na ochranu životného prostredia. Nie som však za centralizovanú vládu v Bruseli!
Píšeme tu už roky, diskutuje sa tu roky o smerovaní ale neoliberálov vždy osvieti práve pred voľbami! Čím to asi bude? Strach z pronárodne orientovaných strán? Áno, to je presne ono. Vznik tretieho prúdu strán. Strach z precitnutia ľudí je u neoliberálov neskutočný. Idú voliť Čaputovú, no ja ju voliť nebudem. Ba dokonca ani len Smeráckeho kandidáta nemienim. Celý tento cirkus okolo dvoch silných neoliberálnych kandidátov, ktorí boli prakticky traja, pretože Šefčoviča nemožno vyňať z tohto myšlienkového prúdu, bol doslova zohraný ako divadielko pre naše ovce. Neoliberálni kandidáti proste len trepú tisíckrát nacvičené frázy. Je to jedna katastrofa. Celé toto divadlo bolo možno zohrané kvôli súboju Šefčovič – Čaputová, žiaden rozdiel okrem pohlavia, ak to ešte vôbec môžeme uvádzať. Možno, že to zmobilizuje práve ten opačný tábor. Uvidíme.
Mistríkovo divadlo bolo dohrané. Moje a nielen moje predpovede o veľmi slabom kandidátovi sa naplnili. Stovky veľkoplošných reklám slúžia momentálne už len ako výsmech vyhodených financií budúceho neprezidenta. Možno sa vráti ku skúmavkám a zváži, či reakcia nebola náhodou vylučovacia a jednoducho on ako vedľajší produkt sa vyparil.
No jedno môžem Matovičovi sľúbiť, jeho osvietenie beriem len ako cirkus pre ovečky. Sily sa preskupia, amerikanofili odídu a celú svoju stranu naloží do jedného autíčka a pôjde navštíviť svoje bruselské sídlo, ktoré okamžite opustí po kúpe belgických praliniek. Takto nám chcel svojím osvietením osladiť život. Nie, neverím v jeho predvolebné osvietenie!

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

Matovič si už generálneho prokurátora vybral a Sulík je dobrý policajt, diletant Šípoš

24.11.2020

To, čo včera predviedol Matovič, už vôbec nie je na smiech. Vraj vystúpia z koalície, ak by náhodou niektoré vládne strany hlasovali s opozičnými! No niečo neskutočné. Tak Matovič už fakticky vie, kto bude generálnym prokurátorom a celé toto výberové konanie je len čistá fraška. Matovičovi sa dostalo niečo do uší! No super, nemal by byť generálny prokurátor [...]

Igor Matovič

Matovič chce otvoriť niektoré školy, testovanie preberá do vlastných rúk

02.12.2020 16:26, aktualizované: 16:29

Premiér tvrdí, že vidí ochotu niektorých riaditeľov škôl, starostov i primátorov zapojiť sa do testovania. Rezort školstva podľa neho hľadá výhovorky.

Robert fico, smer

Smer chce začať zber podpisov na iniciovanie referenda začiatkom roka

02.12.2020 16:06

Poslanci NR SR v stredu neschválili program mimoriadnej schôdze, ktorú inicioval Smer

Maroš Žilinka

V skúšobnej voľbe generálneho prokurátora obstál najlepšie Žilinka, koalícia stále rokuje

02.12.2020 14:54

Parlament už niekoľkokrát hlasovanie presunul, keďže koalícia nemá zhodu na jednom mene.

mičovský pôdohorspodárstvo

Vláda prijala opatrenia na riešenie krízovej situácie v lokalite Chemko Strážske

02.12.2020 14:16

Na tento zámer zároveň vládny kabinet vyčlenil sumu 500 000 eur.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 439
Celková čítanosť: 2356883x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu

Kategórie