Založ si blog

Kým skončí Kiska

To, čo dnes hovoril politický prezident Kiska, je už dosť úbohé! Áno, podnikatelia môžu, ak chcú podporovať politické strany. Len následne nesmú nič žiadať. No máme tu skvelé príklady od Kisku až po Smer či Matoviča. Politiku si zobrali ako druhý biznis a zákazky od štátu sú predsa len tie najlukratívnejšie a už vôbec nevravím o absurdnosti podpory financovania strán zo strany štátu. Choré, nezdravé a priam pripravené prostredie na absurdnú korupciu a kontrolu štátu oligarchiou.
Všetko je už krásne pripravené. Ľudia veria obyčajnému marketingu bez hlbšieho štúdia pozadia a bez akýchkoľvek filozofických či analytických poznatkov. Spoločnosť je pripravená odovzdať zriadenie štátu oligarchom.
Čo vlastne povedal Kiska? Otvoril dvere financovania strán a kampaní pre oligarchiu. Teraz už nebudú môcť vykrikovať ani OSF či TIS, že je nejaká strana podporovaná oligarchiou. Jednoducho oligarcha vyhlási, že zo stranou nemá nič spoločné a peniaze dal len tak a už to ide. To je aspoň vyjadrenie Kisku. Teda, vážené politické strany, už je to fakticky jedno, kto vás bude financovať. Či Rusko, USA, mafia, oligarchia, ESET. Stačí len prehlásiť, že financie dávate iba tak, z dobrej vôle svojim sympatizujúcim stranám. A už to ide. Kiska prakticky otvoril Pandorinu skrinku a jasne potvrdil, že sa mieni spoliehať na oligarchov a ich financie. Prakticky to prehlásil. Už nejde o členov či ideu. Už ide prioritne o financie na kampaň a ako prevalcovať súperov na základe marketingu. Toho už sme boli svedkami v prípade voľby prezidenta.
Politika sa na Slovensku pomaly, ale isto dostáva do moci oligarchov a na vyhlásení o najlepšieho podnikateľa, či čo to bolo, to jasne aj potvrdili. Majú strach len z takzvaných pre nich nesystémových strán. Nevadí im ani Smer či Kiska, tam už majú prerozdelený vplyv, najlepšie aj u jedných aj u druhých. Stačí si pozrieť našu otvorenú ekonomiku, kde sme doslova závislí od automobilového priemyslu a doslova držia Slovensko za gu.e. Závislí sme v najdôležitejších odvetviach a to v poľnohospodárstve či v energetike. Firmy naťahujú štát a štát je v totálnej defenzíve. Strednú vrstvu čím ďalej viac, ovládajú pôžičky a je závislá na práci, o ktorú nemôže prísť. Držia si len minimálne finančné rezervy.
Kiska od začiatku nebol apolitický prezident, stačí si pripomenúť ignoráciu 220.000 voličov a potom neustály boj a pridržiavanie sa neoliberálnej platformy. Apolitickosť u neho nikdy nebola. Podobne to bude aj s nástupníčkou.
Vrcholom je propagácia založenia novej strany ešte v čase, kým je prezident. Choré, ako kúpa pozemku, o ktorom akože nevedel, že je doslova ukradnutý.
Čo z toho vyplýva? Vážení, už sa nemusíte obávať, kto vás financuje a od koho máte financie. Kiska to schválil. Či od oligarchov, nadácií, USA, Ruska, Číny, všetko jedno, len musíte mať prehlásenie, že nič od vás nechcú!!! To je Kiskova naivná predstava.
U nás je jedno také porekadlo: „To mi tak môže rozprávať, ako keď baranovi do riti fúkať, aby sa mu rohy narovnali.“ Presne takto sa tomu dá veriť!

Matovičova podrž taška SASka, alebo vojna plagiátorov

03.12.2020

Tak nám Matovič už prebral aj školstvo. Po tom, čo si ide zvoliť generálneho prokurátora, je už expertom na pandémiu, medicínu, vírusy … a najnovšie to berie do rúk v školstve! Gröhlinga už prakticky nepotrebujeme. Potrebujeme vôbec niekoho okrem jeho veličenstva Kim Čum Mata I. Veľkého? Matovič bude navždy spojený s chorobnou závislosťou niekomu sa šprtať s [...]

Matovičovi rakva, Ficovi či Kaliňákovi šibenica, Rostasovi prepadovka, ĽSNS sa vyhrážali osudom Tisa

30.11.2020

Tak, máme zase o čom písať. Teraz je to o rakve, ktorú priniesli pred Matovičov dom. Taký Budaj dal tak propagandistický status, že aj ÚVKSČ bledne závisťou. Nie nadarmo, dobrý žiak to bol. Vraj sa nemajú do toho zaťahovať deti. Kto vlastne zatiahol deti do politiky? ĽSNS? Fico? Nie, samotný Matovič vo svojich predvolebných spotoch zatiahol svoje dieťa do politiky. Na [...]

Pôjdu Čaputová a Matovič príkladom a dajú sa zaočkovať ako prví? Ozaj, je Kollár chorý?

29.11.2020

Jednoznačne výrok typu, ktorý vraj prezentoval sám veľký Matelko, hlava pomazaná či namazaná, o tom, že sa pôjde testovať ako posledný, je znova absolútne na odtrhnutie dekľa! Neviem, kde a kedy ho takéto duchaplné výroky napadnú, ale mal by viac hamovať. Nie je kapitánom potápajúcej sa lode, alebo nám niečo nepovedal? Žeby Slovensko išlo ku dnu ako Titanic? Nemal by sa [...]

alkohol, vodka, nalievať, piť, opitý, pohárik, poldeci,

Cyklistovi hrozí pokuta 800 eur, nafúkal 2,75 promile

05.12.2020 14:26

Jazda cyklistu zo strany na stranu zaujala počas služby policajtov pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína.

škola, trieda, učitelia

Premiér našiel ďalších vinníkov za školy bez detí. Pokazili to úradníci

05.12.2020 14:03

Ak by išli neotestované deti do škôl, v nemocniach by neskôr ležali mŕtvi na chodbách, tvrdí Matovič a vinníkov za školy našiel v úradníkoch.

Testovanie v škole dcér Igora Matoviča

Testovanie v trnavskej škole. Kde sa otestujú premiérove dcéry?

05.12.2020 13:40

Súkromná bilingválna škola v Trnave, ktorú navštevujú dcéry premiéra Matoviča, spustila pilotné komunitné testovanie vo vlastných priestoroch.

Koronavírus / celoplošné testovanie / Igor Matovič / Marek Krajčí /

Matovič: Testovanie pendlerov do vyhlášky prepašovali, budem hľadať kto

05.12.2020 13:18

Premiér Igor Matovič tvrdí, že nevie, kto vydal vyhlášku o povinnom testovaní pendlerov, ale že si ho nájde a bude sa musieť verejne ospravedlniť.

gabo126

Keramik a zberateľ kinder figúrok, ak ich máte doma odložené v krabici, nejako sa dohodneme.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 2368017x
Priemerná čítanosť článkov: 5382x

Autor blogu

Kategórie