Založ si blog

Kým skončí Kiska

To, čo dnes hovoril politický prezident Kiska, je už dosť úbohé! Áno, podnikatelia môžu, ak chcú podporovať politické strany. Len následne nesmú nič žiadať. No máme tu skvelé príklady od Kisku až po Smer či Matoviča. Politiku si zobrali ako druhý biznis a zákazky od štátu sú predsa len tie najlukratívnejšie a už vôbec nevravím o absurdnosti podpory financovania strán zo strany štátu. Choré, nezdravé a priam pripravené prostredie na absurdnú korupciu a kontrolu štátu oligarchiou.
Všetko je už krásne pripravené. Ľudia veria obyčajnému marketingu bez hlbšieho štúdia pozadia a bez akýchkoľvek filozofických či analytických poznatkov. Spoločnosť je pripravená odovzdať zriadenie štátu oligarchom.
Čo vlastne povedal Kiska? Otvoril dvere financovania strán a kampaní pre oligarchiu. Teraz už nebudú môcť vykrikovať ani OSF či TIS, že je nejaká strana podporovaná oligarchiou. Jednoducho oligarcha vyhlási, že zo stranou nemá nič spoločné a peniaze dal len tak a už to ide. To je aspoň vyjadrenie Kisku. Teda, vážené politické strany, už je to fakticky jedno, kto vás bude financovať. Či Rusko, USA, mafia, oligarchia, ESET. Stačí len prehlásiť, že financie dávate iba tak, z dobrej vôle svojim sympatizujúcim stranám. A už to ide. Kiska prakticky otvoril Pandorinu skrinku a jasne potvrdil, že sa mieni spoliehať na oligarchov a ich financie. Prakticky to prehlásil. Už nejde o členov či ideu. Už ide prioritne o financie na kampaň a ako prevalcovať súperov na základe marketingu. Toho už sme boli svedkami v prípade voľby prezidenta.
Politika sa na Slovensku pomaly, ale isto dostáva do moci oligarchov a na vyhlásení o najlepšieho podnikateľa, či čo to bolo, to jasne aj potvrdili. Majú strach len z takzvaných pre nich nesystémových strán. Nevadí im ani Smer či Kiska, tam už majú prerozdelený vplyv, najlepšie aj u jedných aj u druhých. Stačí si pozrieť našu otvorenú ekonomiku, kde sme doslova závislí od automobilového priemyslu a doslova držia Slovensko za gu.e. Závislí sme v najdôležitejších odvetviach a to v poľnohospodárstve či v energetike. Firmy naťahujú štát a štát je v totálnej defenzíve. Strednú vrstvu čím ďalej viac, ovládajú pôžičky a je závislá na práci, o ktorú nemôže prísť. Držia si len minimálne finančné rezervy.
Kiska od začiatku nebol apolitický prezident, stačí si pripomenúť ignoráciu 220.000 voličov a potom neustály boj a pridržiavanie sa neoliberálnej platformy. Apolitickosť u neho nikdy nebola. Podobne to bude aj s nástupníčkou.
Vrcholom je propagácia založenia novej strany ešte v čase, kým je prezident. Choré, ako kúpa pozemku, o ktorom akože nevedel, že je doslova ukradnutý.
Čo z toho vyplýva? Vážení, už sa nemusíte obávať, kto vás financuje a od koho máte financie. Kiska to schválil. Či od oligarchov, nadácií, USA, Ruska, Číny, všetko jedno, len musíte mať prehlásenie, že nič od vás nechcú!!! To je Kiskova naivná predstava.
U nás je jedno také porekadlo: „To mi tak môže rozprávať, ako keď baranovi do riti fúkať, aby sa mu rohy narovnali.“ Presne takto sa tomu dá veriť!

Lídri národných strán? Nedajte sa vysmiať.

03.11.2019

To, čo sa deje v súčasnosti na tzv. národnej scéne nie je nič iné ako stretnutie mega ega. Lídri rokujú bez členských základní a či hľadajú nejakých odborníkov či skutočne pronárodne viac »

N-ko vie všetko, Pellegriniho dobrá prezidentka a Elán v akcii

15.10.2019

Od nedele je už aj Smer pomaly naruby, pretože sa nevyhranil voči nikomu a šiel by do vlády aj s Kiskom. Ak by bol povedal pán premiér, že možno by spolupracovali so stranou Za ľudí, ale s Kiskom viac »

KDH je naozaj ako Notre-Dame, Truban naozaj chce spolupracovať

13.10.2019

Tak a máme po prvom oficiálnom vystúpení lídra strany Vlasť Harabina a neoliberálneho spojenca PS či Za ľudí, Hlinu - predsedu demokratického kresťanstva. Áno, Hlina mal pravdu. KDH je ako viac »

BRICS

Lídri BRICS podporili parížsku dohodu, odmietli vojenské riešenie v Sýrii

14.11.2019 21:26

Na výročnom stretnutí lídrov BRICS privítal brazílsky hostiteľ, prezident Jair Bolsonaro okrem Putina a Siho aj indického premiéra Módího a juhoafrického prezidenta Ramaphosu.

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Jemen /

Pri dopravnej nehode na juhovýchode Iránu zahynulo 28 Afgancov

14.11.2019 19:25

Irán má celosvetovo jednu z najhorších bilancií bezpečnosti na cestách.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 322
Celková čítanosť: 1201952x
Priemerná čítanosť článkov: 3733x

Autor blogu

Kategórie